Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vistaboy

    veterán

    válasz TBT #40 üzenetére

    Első mérgemben én is így voltam vele és mind a mai napig nem bocsátom meg - és nem is fogom a későbbiekben sem -, hogy ennyire elkurvultak és lefeküdtek a Microsoft pénzének. Viszont sajnos bármennyire is elkeserít ez a helyzet, ha valóban kijön 2016. karácsonyán PC-re is, én tuti meg fogom venni, mert egyrészt rajongó vagyok, másrészt tetszett az előző rész is - most tekintsünk el a QTE-től... :U -, végül pedig az összes eddig megjelent epizód is megvan eredetiben, szóval ez is a gyűjtemény része lesz. :K

    Viszont abban nagyon bízok, hogy ha már ennyire hype-olják - érezhetően nem is magát a játékot, hanem inkább azt, hogy elsősorban a Microsoft támogatásának és az XBOX One képességeinek hála lesz ez ilyen frankó -, ráadásul a MS is fizeti őket, akik épp a Windows 10 kapcsán nyilatkozzák ezerrel, hogy egységesíteni kívánják a platformokat. Szóval remélhetőleg tényleg megoldják ezt a kompatibilitást, és ezentúl egyszerűbben és könnyebben át tudják portolni a játékokat PC-re is.

    Persze azzal tisztában vagyok, hogy ettől nem fogunk egy ígéretes XBOX-húzócímet előbb megkapni PC-re (marketing okokból), de legalább, ha már várni kell rájuk egy évet, legalább nem lesznek tömve bugokkal és nem valami optimalizálatlan fosok készülnek, melyek még a legdurvább PC-ken is csak köhögve futnak majd el... ha elfutnak. :U

    MOD: Szóval én kivárom azt az egy évet, egyelőre nem is nagyon foglalkozok a Rise of the Tomb Raiderrel, de az biztos, hogy ez az exkluzivitás-baromság később vissza fog nekik ütni, ha bármi baja lesz a PC-kiadásnak.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • TBT

    addikt

    válasz TBT #41 üzenetére

    Ahh. Egyszerűen nem tudok betelni ezzel a képpel. Lara annyira gyönyörű, hogy öröm nézni! Totál rendben van. Arányos és formás női idomok és végtagok. Tényleg olyan 20 év körüli csajszinak néz ki. Oké, hogy Render, meg nem így néz ki Ingame, de akkor is, lélegzetelállító lett ismét. Nagy pacsi érte a Crystalnak. 15 féle ruhája lesz elvileg (gondolom néhány Pre-order DLC keretében). Meg lesz itt Szíria, Szibéria, Himalája és a Croft Manort is erősen pletykálják. Legalább változatos lesz a környezet és Lara is!

    [ Szerkesztve ]

    "I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

  • Vistaboy

    veterán

    válasz TBT #43 üzenetére

    "Viszont, ha sima standard DVD tokos verzió lesz csak, akkor semmiképp sem veszem 0day. Valami különleges kiadást szeretnék megvenni ebből is, csakúgy, mint az előzőből."

    Én Survival Editiont vettem a 2013-as Tomb Raiderből, de csak azért, mert a Collectors Editionért sokalltam akkor 20K-t. Őszintén remélem, hogy jövőre is lesz valami megfizethetőbb árú (Max. 20K) gyűjtői kiszerelés, amiben nem csak egy DVD-tok lesz a kóddal és a lemezzel.

    Mert, a mai trendeket figyelembe véve, biztosan nem lesz 30-40K egy szobros CE-re. :( Sajnos ma már ott tartunk, hogy az alapkiadást adják olyan áron, mint egykor a gyűjtőit (13-15K), a valódi CE pedig 30-40K körüli összegekbe kerül, mert kézzel festett szobrot tesznek bele, ami engem speciel hidegen hagy. Közötte viszont nincs semmi, pedig jó lenne egy újabb Survival Edition 12K-ért. :P

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz TBT #46 üzenetére

    Ja, pláne a mondat vége, hogy "...exclusively on XBOX". :(((

    Azért hallani a közönségen is, hogy nincs az ilyenkor szokásos ováció a bejelentés végén, ráadásul a taps is elég szórványos. :U De hát mit vártak? Folyton megy a hype, hogy az új Tomb Raider a rajongók számára készül, pedig pont őket hagyják ki ezzel a hülye XBOX-exkluzivitással. Lara PC-n kezdte pályafutását, a legtöbb rajongó most is azon játszik, erre csak a kontroller-huszárok élvezhetik az új részt? Áh, hagyjuk is. :(((

    Ja, és ha a Micro$$$oft számára nem csak a drágalátos XBOX, hanem az agyon-ajnározott Windows 10 is legalább annyira fontos lenne, már rég be kellett volna jelenteni, hogy PC-n DirectX12 alá érkezik a játék jövő év elején. Na, akkor nem lenne ennyi fanyalgás. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz TBT #48 üzenetére

    Hát, tőlem lehet minden játék ideiglenesen XBOX-exkluzív, legalábbis addig, amíg egy évre rá normális PC-s portokat adnak ki belőlük. Na meg, ha bejelentéskor egyből letisztázzák, hogy az exkluzivitás időleges, jön PC-re és PS4-re is egy éven belül. A Tomb Raider esetén attól volt ekkora a felháborodás, mert kezdetben semmi időlegességet nem említettek, csak hogy XBOX-exkluzív lesz. Később, a rajongók felháborodása miatt enyhítettek picit a kedélyeken, de állítom neked, hogy mind a mai napig nem fogtak neki a PC kiadásnak, mert egyáltalán nem volt tervben, hogy kell vele foglalkozni.

    De majd elválik, én csak abban reménykedek, hogy nem az új DOOM vagy a Mass Effect 4 mellett érkezik, mert kettőre egyszerre nem fogja futni, márpedig ezek is tuti első napos vételek lesznek. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz TBT #51 üzenetére

    "Remélem lesz valami különleges kiadás ebből is!"

    Én meg azt remélem, hogy nem kerül majd 40K-ba az a kiadás. Mert akkor szégyenszemre marad a normál. Nálam már 15-20K is nagy összeg, ráadásul tavasszal jön a DOOM is, utána az új Mass Effect... szóval be kell osztani a zsét. :DDD

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • oriic

    HÁZIGAZDA

    válasz TBT #59 üzenetére

    "Square Enix Announces Rise of the Tomb Raider Destined for Windows 10 and Steam in Early 2016 and PlayStation 4 in Holyday 2016"

    Hm, és tényleg. Bírom amikor a sajtótájékoztatós emailben tök mást írnak...Elnézést a félreinformálásért. :R

    Live-Die-Respawn

  • Vistaboy

    veterán

    válasz TBT #59 üzenetére

    A Windows Store és minden, ami digitális disztribúció - még a Steam is - nálam nem játszik, mert doboz nélkül az egész számomra semmit sem ér. Egy puszta bithalmazért nem fogok fizetni, ha nem tehetem ki a polcra. Ennyi, téma lezárva.

    Ami meg a Win10 Onlyt illeti: A MS tényleg nem akar ebből sokat eladni, ha mindenre exkluzív lesz. Előbb XBOX only, utána Win10 only, így akkor nem is tudom, mit reméltek. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • oriic

    HÁZIGAZDA

    válasz TBT #65 üzenetére

    Digitális változathoz nem köll ilyen. :DDD

    szerk: Nem lenne illő kivenni a topik nevéből a megjelenési dátumot?

    Live-Die-Respawn

  • Prosector

    addikt

    válasz TBT #69 üzenetére

    Ja, köszi. En még az early-nél tartottam.

    Egyebkent Lara vizes ruhaja nagyon egyben van, tök jol nez ki a gameplayben.

  • Prosector

    addikt

    válasz TBT #72 üzenetére

    Szepek ezek a kepek.

    Egyebkent sosem voltam nagy TR-es, de az utolso resz nagyon bejott, ugyhogy ezt is varom.

    Már csak kb. fel ev... :D

  • Vistaboy

    veterán

    válasz TBT #73 üzenetére

    Megmondom őszintén, felemás érzéseim vannak továbbra is. Minden egyes új videón, képen vagy infón sorra azt hangoztatják, hogy mekkora területek lesznek és hogy mennyi rejtélyes helyet tudunk majd kifosztani. Erre a videókon továbbra is csak a puszta akciót mutogatják. Tisztára, mint valami Assassin's Creed. Csak azért tanult meg Lara víz alatt úszni és fára mászni, hogy minél látványosabban tudja kivégezni a rossz fiúkat?

    Mikor adnak ki végre olyan videót is, ahol egy sírhely kifosztását mutatják be. Nem mondom, hogy lőjék le a poént - bár szerintem a logikai feladványok megint egy általános iskolás szintjéhez lesznek igazítva, nehogy a sok kontroller-huszár elakadjon -, de legalább annyit igazán mutathatnának, hogy mégis mire számítsunk. Ráadásul, ha már nem kötelező megoldani ezeket, legalább olyan cuccokat tegyenek a végükre, amik valóban hasznosak, ne csak ugyanaz az animáció ismétlődjön...

    Ami meg a DLC-ket illeti: A fémdobozon kívül az összes többi számomra teljesen érdektelen. Inkább plusz helyszíneket, extra sírokat adjanak az előrendelőknek, ne ezeket a semmire sem jó ökörségeket. Ezeket a kártyákat miért kellett beletenni? Persze, tudom, hogy minél több DLC-t adhassanak el hozzá, de most őszintén: gyűjtögetős kártyajátékot akarnak csinálni a Tomb Raiderből? A sírok végén is majd kártyák lesznek, vagy mi a fene?

    Komolyan, amennyire undorodtam az elején, hogy csak XBOX-ra jön ki idén, egyre jobban kezdem azt hinni, hogy ezzel mi, PC-sek csak jól jártunk. Legalább mikorra megérkezik, megtudjuk a konzolosoktól, hogy pontosan milyen is lett a játék, és még időben lemondhatjuk azt, ha nem tetszik, amit látunk.

    Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem érdekel innentől, pusztán csak szívesen látnék már valódi játékmenet videókat, ahol nem csak kivégzések, lopakodás és lövöldözés van, hanem valódi sírrablás. Mert engem az érdekel, nem az akció. A DLC-ket pedig feldughatják oda, ahová akarják, nekem fizikai extrák kellenek a játék mellé, nem pedig kártyák és skinek... persze nem kell 40K-ba kerülő szobor sem, de valami olyan kiadás jó lenne, mint 2013-ban a Survival Edition.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Shing

    őstag

    válasz TBT #77 üzenetére

    Szvsz pont az a gond, hogy 2 évet kaptak. A 2013-as részre majdnem 5 évet kellett várni és kaptunk egy scriptelt lövöldét.

  • #08052480

    törölt tag

    válasz TBT #77 üzenetére

    Lesz 5 jelenet a játékban, ahol majd lehet lopakodni, de az összes többinél meg rá leszel majd kényszerítve az öldöklésre

    Ehhez kepest az eddigi akciojelenetek inkabb a lopakodasra es a lesbol tamadasra helyeztek a hangsulyt, raadasul a mostani video alapjan szvsz siman a pakliban van, hogy vegig tudsz sunnyogni eszrevetlenul (adott helyszineken, nyilvan a kotelezo oldokles itt is meg lesz). Nekem nem hianyzott a szeriabol a Lara Fisher irany, mint ahogy az elobb is irtam, az akcio a TR-ekben osidoktol kezdve a daralasrol szolt, Lara "szemelyiseget" is eszerint "epitettek", bar jogos, hogy a mostani reboot fiatal-es-torekeny-Lara karakterhez a lopakodas jobban illik, legalabbis tematikusan, az elozo resz szemszogebol mar aligha.
    Nekem johetne az elozo resz szintiszta meszarszek akciojaval is a folytatas ha nem csak nyomokban lehetne erezni rajta, hogy Tomb Raiderrel jatszom, de ha ez megint csak fel tucat otperces opcionalis sirban fog kimerulni en ezt a reszt mar passzolni fogom. Az akciot egy rakas masik jatek sokkal jobban megvalositja, tortenetet Crystalek sosem tudtak jol prezentalni, mas meg sajna nem maradt.

    @ Vistaboy

    nehogy a sok kontroller-huszár elakadjon

    Te aztan sosem hagyod ki az alkalmat, hogy megvillantsd a korlatoltsagod :U

  • TBT

    addikt

    válasz TBT #85 üzenetére

    [ Szerkesztve ]

    "I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

  • Vistaboy

    veterán

    válasz TBT #91 üzenetére

    Ez sajnos manapság a tendencia. Minden egyre drágább, míg a fizetéseink lassan a béka segge alatt sincsenek. Az összes premier játék, ami 2016-ban jön, 13-14K környékén indul, és ezek csak az alapkiadások.

    A DOOM normál kiadása pl. 15K-ért jegyezhető elő.

    És bár igaz, hogy ezek az árak módosulhatnak, de a tapasztalat sajnos azt mutatja, hogy csak felfelé. Minél nagyobb a hírverés és a várakozás egy adott játéknál, annál drágábban adják.

    Attól félek én is, hogy a Survival Edition - már ha lesz -, bőven 20K felett várható, pedig 2013-ban annyiba került, mint most az alapverziót hirdetik.

    Lassan egyébként teljesen mindegy lesz, 15K környékén van az a határ, amit ki tudok adni egy játékért, ha abba nem fér bele más, mint a normál kiadás, akkor az lesz belőle. Ha pedig oda jutunk, hogy már az alapkiadásokért is elkérnek majd 20K-t, akkor majd a virágboltban megvesszük megjelenéskor, később pedig leárazáson beújítjuk a GOTY változatot, ha 5K alatt lesz. :U

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • #08052480

    törölt tag

    válasz TBT #94 üzenetére

    Akkor neked Uncharted és Gears of War kell, nem pedig Tomb Raider!

    Vicc az, hogy jelenleg az Uncharted kozelebb all a TR eredeti filozofiajahoz, mint maga a TR :)

  • keIdor

    titán

    válasz TBT #100 üzenetére

    Nem csoda, lesz még több is, ha az eladások úgy alakulnak.

    ¡GLORIA A LAS PLAGAS!

  • TBT

    addikt

    válasz TBT #104 üzenetére

    Így, hogy nem az agyatlan hentelésen van a hangsúly, hanem a felfedezésen és a Tomb-okon, lazán megidézi a klasszikus Tomb Raider játékokat, ami nagyon szuper. Rettentő hangulatos a játék és mesés, mint a kilátás, mint pedig a Tomb.
    Lara gyönyörű (nagyon szépen van kidolgozva a modell, ismét nőies lett, a ruházata is részletgazdag, feszül rendesen az a naci és a ruházata is gyűrődik rendesen) Jó ránézni na, ezt amúgy sem lehet elmondani minden női játékszereplőről, de Lara most sem hazudtolta meg magát! :D

    Ahogy elnézem kissé tapasztaltabb és akrobatikusabb is lett. Az a vízbe ugrás mesteri, úszni is tud a csaj, illetve egy-két ugrás lazán az Underworld-re emlékeztet. A GamesCom trailer csalódást okozott, ez pedig felcsigázott.
    Mondjuk ezt a nyomd meg a Q gombot és majd az meg mutatja, hogy mit csinálj, hanyagolnám a játékból, de ez van (18 éves korban a gyereknek még nincs agya ahhoz, hogy gondolkodjon és, hogy felmérje a környezetét - mert ugye 18+ besorolású a játék).
    A TressFX érdekességét pedig betudom annak, hogy ez még csak az áprilisi verzió (abból készítettek demót, azt vitték az E3-re meg a GamesCom-ra is - Brian Horton közleménye alapján), szóval ennél valamicskét előrehaladottabb lehet a dolog (és még fog is fejlődni valamennyit, hisz még 3 hónap van a premierig). Gyakorlatilag az E3 és a GamesCom-on ez volt az egyetlen olyan játék, amivel már most is szívesen játszanék (Blizzard cuccokat leszámítva), de ezzel várnom kell 2016 tavaszáig. Fák jú Micro$$$$$$$$$$$$$oft.

    A vizes Lara állati jól néz ki, és, ha belegondolok, hogy ez PC-n még ennél is jobban fog kinézni! Wow!

    Még a végén tényleg elhiszem, hogy ez lesz a legjobb Tomb Raider játék! :C

    [ Szerkesztve ]

    "I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

  • Vistaboy

    veterán

    válasz TBT #105 üzenetére

    Hát nem tudom, tényleg ott van grafikailag, és az is üdvözölendő, hogy végre nem a lövöldözésen van a hangsúly. Viszont lehet, hogy velem van a baj, de ebben a videóban én egy árva olyan részt sem látok, ahol valóban gondolkodni kelljen ahhoz, hogy továbbjuss. :F Mi a fenéért kell bele az a hatalmas, világító célkereszt, amikor ránézésre megmondom, hogy full lineárisak a pályák, el sem lehet majd benne tévedni.

    Nehogy már egy percre is meg kelljen állnod körülnézni, hogy magadtól találd meg a repedést a falon. :W Csak nyomd meg a gombot és megmutatjuk, mit kell csinálni. Hát ez marha nagy felfedezési élményt ad, mondhatom. :((

    Ettől eltekintve várós a játék, de továbbra sem értem, miért kell Tomb Raidernek hívni, amikor köze nincs az egészhez. Viszont az már tényleg jó volt, hogy megmutatták, ilyen is van benne, már csak az kellene, hogy legyen legalább egy tucatnyi ilyen helyszín minden pályán. És lehetőleg QTE-t egy darabot sem kérünk bele, különösen nem a főellenfeleknél, ahol egy rossz gombnyomás után újra kell kezdeni mindent az elejéről. :(((

    Sajnos ezek az új-generációs játékok közül már egyik sem lesz olyan jó, hogy rámondhassuk: ez a legjobb rész. Amilyen Tomb Raidert még szerintem a mai grafika- és akció-orientált világban össze lehetne hozni, az inkább a TR: Underworld-re hasonlítana felépítésileg. Annál bonyolultabb szerkezetű pályákat nem tudnának megvalósítani, mert ha nem lenne lineáris, nem tudnák olyan moziszerűre és valósághűre elkészíteni, hogy a mai grafika-huszárok megelégedhessenek a látvánnyal. :N

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz TBT #108 üzenetére

    Szerintem az Anniversary (A legelső rész remake-je) volt a legjobb Tomb Raider, amit kiadtak. Ebben a részben sikerült a modern, szép grafika mellett megőrizni az eredeti rész felépítését. Íme egy kis ízelítő:

    Tomb Raider Anniversary Walkthrough - St. Francis Folly

    Szerintem itt kezdődik az igazi Tomb Raider, én valami hasonlót látnék már szívesen az elkövetkező epizódokban. Ezen látszik, hogy meg lehet oldani nem lineáris pályákkal is, ahol oda-vissza be kell járni a terepet kulcsok és relikviák után. És nem csak opcionálisan, hanem tényleg nem tudsz addig továbbjutni, míg meg nem találod őket. Nekem pont ez hiányzik a 2013-as részből és a most készülőből is. :K

    De várjuk meg a végét. Mindenképp meg fogom venni, ez már befejezett tény, remélhetőleg tényleg lesznek benne normális sírrabló részek is. Ha legalább a játékidő felét ezek teszik ki, már egy szót sem fogok szólni. Ami pedig az achievementeket illeti, a sírok megoldásaihoz kössék inkább, ne a szanaszét heverő gyűjthető GPS-adókhoz, amit hatalmas jel mutat már kilométerekről. :U

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Aakisan

    aktív tag

    válasz TBT #116 üzenetére

    Jól csinálják,engem megvettek. :D Alapból szeretem a TR- t ,szóval kötelező vétel,de nem tudom ,hogy melyik platformra.

  • oriic

    HÁZIGAZDA

    válasz TBT #129 üzenetére

    Ha tippelnem kellene, akkor a TGS-en is kint lesz.(Tokyo Game Show)

    Live-Die-Respawn

  • oriic

    HÁZIGAZDA

    válasz TBT #131 üzenetére

    Szép lenne ha egy japán rendezvényre nem vinnének ki egy Square Enix játékot. :DDD (TGS-re amúgy sem csak PS játékokat visznek ki.)

    Live-Die-Respawn

  • Vistaboy

    veterán

    válasz TBT #128 üzenetére

    "Persze lehet, hogy a ruhás/küldetéses DLC-ket nem kapjuk mi meg alapból (majd a PS4-esek a Complete Edition keretében), de ha a PC-s verzió szuper lesz, már fölösleges lesz lázadni és rinyálni az XBox exkluzivitásért meg az ingyen (kompenzációs) DLC-kért."

    Megmondom őszintén, hogy én tartok kissé ettől a nagy DLC-áradattól. Nem arról van szó, hogy hiányoznának az extra fegyverek, kártyák, ruhák és hasonlók, sokkal inkább attól félek, hogy látták a rajongók panaszkodását, már ami a kifosztható sírok kevés mivoltát illeti. Ezért most felcsigázzák mindenki kedvét, hogy sokkal több felfedezhető helyszín lesz benne, kifosztható sírkamrákkal.

    Nehogy az legyen a vége, hogy a valódi, tényleg jól megcsinált és hangulatos sírok DLC-ként legyenek elérhetőek, az alapjátékban pedig továbbra is csak minimális mennyiségű ilyen hely legyen. Mert akkor meg leszek lőve, DLC-ket nem tudok venni kártya hiányában. De még ha lenne is, akkor sem futná a keretből, mert 15K-nál többet egyelőre nem tudok rá költeni. Jön a DOOM, a Mass Effect Andromeda, és egy rakás más játék, amit 2016-ra csúsztattak. Legalább az alapkiadást meg kellene venni belőlük, viszont DLC-kre már nem lesz keret.

    Ui.: Ha úgy lesz, mint a 2013-as Tomb Raidernél, hogy az összes DLC multis és csak egy extra helyszín lesz (Az sem különösebben nagy), akkor nem fog zavarni a dolog.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz TBT #137 üzenetére

    Ja, tutira meg lesz pakolva minden földi jóval, és mire hozzánk elér, a gyengülő forint miatt lesz vagy 40K a CE. :( Én már nem bánnám, ha megmutatnák, milyen kiadásokat terveznek, mert ha nem lesz csak kétféle, a normál és a CE, akkor félek, hogy az alapkiadást sem ússzuk meg 15K alatt... :(((

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz TBT #139 üzenetére

    Szerintem meg lesz CE. Bolondok lennének nem kihasználni azt a pár százezer fanatikus Lara-rajongót, akik mindenképp megveszik a gyűjtői kiadást. Jómagam is szeretném, ha nem csak az alapváltozatra sikerülne összeszedni a pénzt, hanem beleférne egy speciális kiadás, ami fémdobozt és egyéb extrákat tartalmaz.

    Ám erre kevés az esély, mivel érkezik a DOOM és a Mass Effect Andromeda is idén, ha mindet meg akarom venni, valószínűleg meg kell elégednem a szerényebb kiadásokkal. A CE annyira nem izgat, mert bár én is nagy Lara-rajongó vagyok, 40K-t nem adok egy játékért, legyen benne bármi is. :N

    Pedig a Rise of the Tomb Raider mellett a DOOM is egy olyan játék lesz, amiből jó lenne egy speciális kiadás. :K

    A Mass Effect Andromeda viszont más, mert EA-BioWare játék, ami a sok jövőbeni DLC miatt (Melyeket valószínűleg az alapjátékból vágnak majd ki, ergo nélkülük kiherélt lesz a program), teljesen élvezhetetlen lesz. Márpedig én félkész játékért nem fogok fizetni. Majd ha lesz GOTY, amiben minden DLC benne van, akkor megveszem, de az EA nem arról híres, hogy efféle kiadást készít. Viszont ha nem lesz sok olyan DLC, ami megcsonkítja a történetet, akkor beruházok az alapkiadásra. Ellenkező esetben marad Mari néni sarki áruháza...

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz TBT #148 üzenetére

    Ja, sajnos változott azóta a célközönség. A mai új-generációs játékosok csak azt nézik, hogy milyen a grafika, meg hogy lehet-e benne lövöldözni... :( Ahol már mást is kell csinálni, mint gondolkodás nélkül haladni előre, azt nem sokan szeretik.

    Pedig már az Underworld sem volt az a "hű-de-nehéz" rész, sőt, megkockáztatom, hogy sokkal könnyebb volt, mint az azt megelőzőek. Mégis, szerintem olyan feladványok és pályák kellenének MINIMUM egy Tomb Raider játékba, mint ott voltak. Nem nagyon kellett megerőltetni ott sem az agyunkat, videóbejátszás mutatta a fontosabb tárgyak és kapcsolók helyét, egyedül az oda vezető utat kellett megtalálni, de az sem volt vészes.

    Ne legyen igazam, de meglátásom szerint ezért fog hamarosan minden játék ellaposodni. Mindegyikben ugyanaz a kaptafa: lineáris pályák, egy gombnyomásra előhozható - ha nem alapból a képernyőn virító - útjelzők, nevetséges feladványok, minél több darálás, vér és akció... :(

    Annak idején nekünk még internet sem volt, és a havonta megjelenő újságok mellékletein kívül nem kaptunk segítséget a játékok végigjátszásához. Manapság már ott a YouTube, megjelenés után pár nappal már fent vannak a komplett végigjátszást bemutató videók, ha valaki elakad, csak megkeresi a megoldást. Mégis, már ez is annyira fárasztó és unalmas egyeseknek, hogy inkább letörli a komplett játékot, minthogy csak egy percet is arra áldozzon, hogy utánanézzen a megoldásnak. :(((

    Szóval igen, én tudom, mi folyik itt, és azt is, hogy ez már csak negatív irányba fog változni a jövőben. Régen elég sok játékkal játszottam, és mégis, mindig akadt olyan új program, amit érdemesnek tartottam foglalkozni vele. Manapság viszont egyre kevésbé jön olyan cím, amit tényleg várok és már megjelenéskor meg akarom venni. Ezek egyike lesz a Rise of the Tomb Raider, de pont azért vagyok szomorú, hogy lassan már Lara Baba formás feneke sem lesz elég ahhoz, hogy megérje előrendelni... nekem legalábbis.

    (#149) k-adi: "És itt akkor fel is hívnám a figyelmed, a reboot szóra, mert emiatt több mindent újra vagy legalábbis másképp kell értelmezned a TR és Lara szempontjából."

    Igen, sajnos manapság mindent el lehet intézni ilyen egyszerűen. A fejlesztők olyan újra-kiadásokat készíthetnek, melyekben teljességgel mást kell csinálni és máshogy kell játszani, mint az eredetiben. Szimplán odaírják mellé, hogy "reboot" és ezzel részükről ők mossák kezüket. Nekik ez nagyon jó biznisz, mivel a címszereplő karakter és a széria neve elég biztosíték rá, hogy megvegyék a régi rajongók is, az új-generációs játékmenet pedig biztosítja számukra, hogy a mai játékosok is végig tudják azt vinni.

    Ám ezt egy-két résznél többel nem tudják nyereségesen megoldani, ezért kénytelenek néha engedményeket tenni a régi rajongók felé is. Ha pedig ez nagyon annak a rovására megy, hogy így már az új-generációs játékosok számára túl bonyolult és hosszadalmas lenne, szimplán vagy opcionálissá teszik őket, vagy a következő trilógiánál újra rásütik a "Tomb Raider reboot reboot" címet és onnantól mehet a Call of Duty mintájára a véget nem érő hent-sorozat...

    Ui.: Gerilla-táborokkal eddig nem nagyon találkoztam a korábbi részekben - leszámítva talán a Legendet -, de nekem már az sem tetszett nagyon, mert túl sokat kellett benne lövöldözni.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz TBT #151 üzenetére

    Pontosan ettől féltem én... :( :(( :(((

    Szinte tudtam, hogy a gyűjtői kiadás szobrot is fog tartalmazni, amiből egyenesen következik a minimum 40.000 forintos ár. Nekem bőven elég lenne a fémtok a játék mellé, kiegészítve esetleg pár egyéb aprósággal, maximum 20K környékén. De félek, hogy ez a mai világban már nem megoldható...

    Talán, ha egy élő Lara Croft modellt is adnának mellé, akkor megérné azt a 45K-t ;] :U :P , de így...

    Reménykedjünk benne, hogy a CD Galaxis ad ajándékba fémtokot a PC kiadás előrendeléséhez, vagy lesz belőle egy köztes kiadás is, mint amilyen a Survival Edition volt 2013-ban... mert egyszerűen ennyit nem fogok tudni kiadni érte, pláne annak fényében, hogy utána jön a DOOM is, amiből szintén jó lenne valami kissé extra kiadás...

    Ui.: Az nem akkora meglepetés, hogy csak XBOX One-ra lesz CE egyelőre... majd a PC kiadás megjelenése előtt be fogják jelenteni azt is. Mondjuk én nem bánnám, ha PC-re nem jelenne meg ez a CE, mert úgysem lenne rá pénzem, viszont azt remélem, hogy fémtokot mellékelnek majd hozzá...

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz TBT #163 üzenetére

    "- Flames of the Flamethrower will not affect Lara's outfit."

    Hű, akkor ezúttal már nem csak a haja, hanem a rucija is végig tipp-topp lesz? Most már arra is Drei Wetter Taftot kentek? :DDD

    "- Game is 15-20 hours."

    Aminek a felét megint az elszórt szemetek felkutatása teszi ki, melyeknek semmiféle hasznuk nincs, csak hogy meglegyen a 100% a végén...

    "- Syria is a Prologue."

    Na ne már, eddig ezen az egy helyszínen mutattak mást is, nem csak lövöldözést... ha a sírrablós rész csak prológus lesz, akkor ez lesz az utolsó Tomb Raider, amit megveszek. :(((

    "- You can fast travel back to Syria."

    Ó, vagyis később visszamehetünk még egyszer körülnézni a sírban, ha már unjuk a hentelést? Kedves. :U

    "- All traps are in slow motion."

    Persze, megint kellenek a véres halál-animációk... :U

    "- Lara will not use backpack."

    Persze, mert nyilván ha Larának saját erejére támaszkodva kell túlélnie a vadonban, még véletlenül sem szerezne be egy hátizsákot, amiben könnyebb cipelni a létfontosságú cuccokat... :U

    "- Can't confirm necklace physics yet."

    Hú, nyilván mindenkit az érdekel elsősorban, hogy miként viselkedik a nyaklánc...

    "- Survival Instinct can be turned off."

    Eddig sem használtam, szóval nagyon kellett ez... :)

    "- Multiple Difficulties. "Hardcore Mode" which will be manual healing only."

    Hűha, ha nem gyógyul Lara magától, az mindjárt HC módnak számít... :DDD

    "- Swan Dive and Handstand not included but a Dive is."

    Basszus, pedig nagyon állatul nézett volna ki, ha fejest lehetne ugrani a vízbe... :DDD A kézenállás mondjuk tényleg fölösleges, mivel nem szoknyát visel... ;]

    "- They're targeting 1080p/30fps."

    Még jó, hogy nem a PC változatról van szó, mert akkor most megsértődnénk... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz TBT #163 üzenetére

    - szerkeszteni akartam, erre elküldte még egyszer, bocsi - :)

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • SpongyaBob

    veterán

    válasz TBT #168 üzenetére

    Azért örülök annak, hogy XBox 360-ra is kiadják, mert a gépigénye talán nem lesz az egekben :)

    i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

  • Vistaboy

    veterán

    válasz TBT #170 üzenetére

    Hát, megmondom őszintén, hogy most picit bánom, miszerint nem lesz benne multi. Na nem azért, mert akár egy percig is multiztam volna. (Az előző részt sem próbáltam ki úgy, még az achik miatt sem visz rá a lélek, hogy multizzak, nem az én világom... :N)

    Egyszerűen arról van szó, hogy jobban örülnék neki, ha multis DLC-kkel lenne megpakolva, aminek a hiánya egy cseppet sem érdekelne, így nem kellene aggódnom az miatt, hogy megint csonkolt játékot fogok megvenni. Mondjuk a 2013-as Tomb Raiderhez csak egyetlen "Tomb-DLC" jött ki, ami egyáltalán nem volt nagy szám, pár perc alatt meg lehetett oldani, ha ilyesmi lesz itt is, akkor nem fog hiányozni. A különféle ruhák, extra fegyverek, kártyák és egyéb, ilyen haladást megkönnyítő cuccok teljesen hidegen hagynak, sőt, inkább örülök neki, hogy picit nagyobb kihívás lesz nélkülük boldogulni... :K

    Viszont picit tartok attól, hogy ki fogják használni a rajongók hiányérzetét, már ami a megoldandó feladatok és kifosztandó sírok kevés mivoltát illeti, így a tervezőasztalon igazán jól sikerült darabokat külön fogják adni DLC-ként. Bár az is benne van a pakliban, hogy mivel a mai, "új-generációs játékosok" zöme egyáltalán nem lelkesedik a gondolkodtató és ügyességi feladatokért, így nem éri meg erre alapozva sok extra bevételben reménykedni. (Kivéve a QTE-t, azért élnek-halnak, merthogy kontrollerrel könnyedén meg lehet őket oldani, ellenben a PC-sek annál jobban utálják, csakhogy sajnos az ő véleményük jelentősége elmarad az elsöprő többségben lévő konzolosokkal szemben... :( )

    Mindegy, azt akartam ezzel mondani, hogy remélhetőleg a DLC-k egyáltalán nem fognak tartalmazni semmilyen fontos dolgot, ami nélkül az alapjáték nem lesz teljes. Mert ha igen, részemről vége a Tomb Raider játékok megvételének... bár ezt elmondtam a Mass Effect esetében is, de lassan ideje lenne betartanom... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz TBT #174 üzenetére

    Helyes. Tonnányi multis és egyéb DLC-t kérünk, melyek egyáltalán nem fognak hiányozni számomra. Az egyszemélyes részt pedig csak ne csonkolják meg... :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • oriic

    HÁZIGAZDA

    válasz TBT #174 üzenetére

    Na mielőtt még nagyon örülne bárki is, tegyük hozzá, hogy nem sima multi dologról van szó. Az MS küldött egy közleményt a VideoGamernek, amelyben azt írták, hogy lesz többjátékos élmény, de az a kampány kiterjesztése lesz, amivel versenghetnek egymással a játékosok. Én tippre különálló coop módra gondolok.

    Live-Die-Respawn

  • oriic

    HÁZIGAZDA

    válasz TBT #178 üzenetére

    Egyelőre spekuláció, várjuk ki a végét. :DDD

    Live-Die-Respawn

  • Vistaboy

    veterán

    válasz TBT #181 üzenetére

    Akció, lopakodás, akció, lopakodás, akció, akció, némi gyűjtögetés, akció, akció, lopakodás, némi ugrabugra, akció, akció, lopakodás, akció, akció... stb.

    Kezd egyre kevésbé tetszeni az arány. És hol vannak a beígért sírok? :F

    Á, lassan túl öreg leszek a mai játékokhoz. :DDD

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz TBT #187 üzenetére

    Hát, nekem inkább plasztiknak tűnik, mint nedvesnek... ;] :DDD

    MOD: Komolyan, mintha egy műanyag bábú lenne, úgy néz ki a képeken. Azért remélem, a játékban nem ilían lesz...

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz TBT #190 üzenetére

    Érdekesek ezek a nehézségi szintek... Az egyedüli, ami nagyobb kihívást fog nyújtani benne, azok az erősebb (okosabb???) ellenfelek és a fejlesztésekhez szükséges nyersanyagok mennyisége? :F Meg hogy nem gyógyulunk magunktól? :U

    Édes istenem... akár egy akciójátékban, mintha nem is Tomb Raiderrel játszanánk... Vagy a kifosztható sírkamrák és egyéb ügyességi feladatok olyan nehézre sikerültek, hogy nem merik kikapcsolhatóvá tenni Lara kincskereső ösztöneit, melyek megmutatják a megoldást? ;]

    Ne értsetek félre, az eddigi videók alapján tényleg nem lesz rossz, viszont egyre jobban aggaszt, hogy ha tényleg trilógiát akarnak, akkor a most készülő második rész után a következőben már nem is lesznek sírok, csak egyszemélyes háborút kell vívni egy gerillahadsereg ellen??? :(((

    Most már tényleg kíváncsi leszek az XBOX One kiadás tesztjére itt Gamepodon. Majd a cikkben valahol tüntessétek fel, hogy valójában hány sír van benne, a játékmenet mekkora részét teszik ki... Mert ha ez az arány nem éri el legalább a 40-50%-ot, akkor részemről visszamondom az előrendelést és vásárlás előtt mindenképp ki fogom próbálni Mari néni sarki online áruházában... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • k-adi

    nagyúr

    válasz TBT #192 üzenetére

    Na látom majd az íjat is lehet fejleszteni, vagy majd Lara megint talál egyet a földön, mint múltkor? :)

  • Vistaboy

    veterán

    válasz TBT #196 üzenetére

    Szép, de annyit nekem nem ér, amennyivel drágább lesz tőle a gyűjtői. És itt most nem arról van szó, hogy nem tetszik, hanem szimplán nem tudok 40K-t kiadni érte, ez minden... Ha 20K lenne, úgy még talán, de ennyiért nem éri meg.

    Tisztában vagyok vele, hogy az ilyen szobrok önmagukban is érnek 40K-t, de ennek is megvan a célközönsége, akiknek nem számít a pénz... nekem pedig nagyon is. :(

    Anime rajongóként én is örülnék pár szobornak, amiket meg lehetne venni, különösen Fate Stay/Night témában, de ott is olyan horror árak vannak, hogy 30K környékén indulnak a figurák...

    Ilyesmire gondolok, mint ez a menyasszony Saber...

    Szóval értem én, és tényleg szépek, meg jó lenne, de hát ezen az áron számomra álom marad...

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz TBT #200 üzenetére

    Csak aztán nehogy nálunk a USD-EUR váltás miatt a normál kiadást adják majd annyiért, mint máshol a CE-t... Én továbbra is remélem, hogy 15K-nál nem kerül majd többe (A CD Galaxis 13K körül várja), mert akkor még van esély egy Survival Edition-féle kiadásra is (fémdobozzal) 20K környékén, ez a maximum, amennyit rá szánok jövőre.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • TBT

    addikt

    válasz TBT #203 üzenetére

    Tartalom:
    - 1 TB-os Xbox One
    - Rise of the Tomb Raider letöltőkód
    - Exkluzív „Tactical Survival Kit” DLC kód, benne egy új öltözék és fegyver skin
    - Tomb Raider Definitive Edition letöltőkód

    "A sírrablós gépcsomag november 3-án jelenik meg (133 990 Ft), vagyis egy héttel Lara új kalandja előtt, így a vásárlók már előre letölthetik a játékot, hogy ne kelljen rá várni a megjelenés napján."

    [ Szerkesztve ]

    "I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

Új hozzászólás Aktív témák