Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • amargo

    addikt

    válasz Degeczi #5874 üzenetére

    Szia, köszönöm a kiegészítést. Ez is valóban egy nagyon fontos szempont! Nálam ezért van érzékelő, nincs lakótérben a kazánom.

    Donki Hóte
    Nem írtál kondenzációs kazánt sehol, valóban.

    Én ezeket kiszámoltam, csak valamiért nem értetted meg, van elképzelésem, hogy mikor kell majd váltanom és azt is tudom, hogy mik az alternatíváim :) amit nem akarsz megérteni, hogy jelenleg tök "felesleges".

    Ha már racionalitásról írsz, miért pont egy túlfűtőt időszakban tenném meg bármelyik lehetőségbe is az átállást? (főleg a szigetelős példád alapján nem értem, hogy akkor miért pont most fektetnél ilyenbe.)
    Persze mondhatjuk, hogy ennél már csak rosszabbak lesznek a körülmények, de szerintem ez koránt sincs így. Az építkezési boom kezd alább hagyni, a gáz ára racionalizálódik viszont a jelenlegi körülmények miatt vélhetően az egész világ más irányba fog eltolódni azaz pl a hőszivattyús rendszerek ára is mérséklődni fog/támogatások jönnek rá vagy lesz más.

    Az egyedüli szívás, akkor érhet, ha megdöglik a kazán és sehol semmilyen alkatrészt nem tudok hozzá leakasztani.

    120+40nm a ház, tavaly 22.5-23 fok volt a kisebbik miatt így 1123m3 gáz fogyott.. mi mindig otthon vagyunk.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Új hozzászólás Aktív témák