Új hozzászólás Aktív témák

  • Atomgeszi

    veterán

    Inkább tudjátok, hogy mi a szégyen?

    Elsorolja itt mindenki, hogy van mosógép, mosogatógép, indukciós főzőlap, elektromos sütő, LED lámpa, TV, kávéfőző, vízforraló.

    És kijön nagy részünknek 4000-5000 kWh évi fogyasztás.

    Pedig ezek egyáltalán nem luxuscikkek.

    Szégyen, hogy 2022-ben ez már átlag feletti fogyasztás, holott ez még messze van a dőzsöléstől.

    Mindenkinek respect, aki átlag vagy az alatti fogyasztást ér el, de szerintem senkinek nem kéne rosszul éreznie magát, mert vannak ezek a háztartási gépei, és használja is őket. Mert aki él, az fogyaszt.

    És elég szomorú,hogy Magyarország lakosságának az átlaga még ezt a szintet sem éri el. Itt is meglátszik, hogy mennyire mélyszegénység van. Van az a réteg, aki átlagosan él, valahol tényleg 4000-5000 környékén tudom elképzelni, gyerek ide vagy oda. Meg vannak a szupergazdagok, akik ennél többet fogyasztanak, és van a rengeteg mélyszegénységben élő, aki teljesen lehúzza az átlagot.

    [link]
    Itt egy táblázat Európáról, hogy hol mi az átlagos fogyasztás.
    Persze sok minden árnyalhatja ezt a képet. Pl. nem tudom, hogy ahol van napelem azt hova számolják?!

    Pl. egy Amerika:
    In 2020, the average annual electricity consumption for a U.S. residential utility customer was 10,715 kilowatthours (kWh), an average of about 893 kWh per month.

    Tudom, sok helyen a fűtést is elektromosan oldják meg..

Új hozzászólás Aktív témák