Új hozzászólás Aktív témák

  • spe88

    senior tag

    válasz TigerDzsó #26286 üzenetére

    Természetesen. Én csak arra értettem, hogy fel kell készülni kp.-val. Ha szerencséd van, akkor elfogadják a legtöbb helyen a kártyát, akkor ott marad egy csomó kp, amin feleslegesen buktál váltáskor, amit vagy elraksz később még jó lesz alapon, vagy visszaváltod, de ettől függetlenül ott van nálad, ami még EU-s országokban sem túl nyerő ötlet (elég komoly a bűnözés pl. spanyoloknál, olaszoknál stb.). Vagy vállalod a kockázatot: nem viszel magaddal kp.-t és ha nincs szerencséd, akkor ott állsz elegendő kp. nélkül, vagy a boltban, vagy jobb esetben egy ATM/pénzváltó előtt.

    Egyébként nem tudom mi köze van a rendszernek az ilyesmihez, de van egy olyan tippem, hogy frekventáltabb helyeken nagyobb eséllyel fogadják el a Revolut kártyát (tudom, hogy MasterCard és ugyanúgy kéne működnie, mint bármelyik másik MasterCardnak, de a gyakorlat nem ezt mutatja). Ez csak tipp, nem tudom az IT-hátterét a dolgoknak. (Gyanítom te inkább a frekventáltabb helyeken jársz. Aki pl. fuvarozik az meg nagyon sokszor nem.) Az viszont biztos, hogy rengeteg helyen még mindig nincs terminál sem, tehát csak kp. vagy ha van, úgy néznek rád, mint gyújtogató a vizes szalmára, ha kártyázni akarsz. Szóval nagy előny lett volna a havi x darab ingyen kp.-felvétel bárhol, még a limittel is, de így inkább az említett dolgokra lehet hagyatkozni. Arany középutat választani: mindig lesz egy kis valuta az embernél meg a Revolut kártya is. Ennyi. Egyelőre.

    Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

Új hozzászólás Aktív témák