Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blp85

    aktív tag

    válasz FoFR #25081 üzenetére

    Szerintem már egy hátsó ventilátor is sokat segítene a helyzeteden, ami kifelé fújja a házból a meleget (ahogy látom ez egy régi ház, amibe 8 cm-es venti fér, abból is kettő). Illetve a fronton vannak beszívó ventilátorok?

    Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

  • naja

    aktív tag

    válasz FoFR #25081 üzenetére

    Szia,
    Csak újonc vagyok itt, de amennyit tudok, az alapján a VRM az alábbiakból áll: MOSFET (zölddel jelölve az általad küldött képen, nem látszódnak mert rajta vannak a hűtőbordák), tekercsek (pirossal keretezve), kondenzátorok (a képen a tekercsektől jobbra, a fémesen csillanó hengerek). Ezek csoportjai együtt adják a VRM-et. (1)
    (2) Ezek közül a MOSFET-et szokás hűteni, amint a képen már látszik is. Tehát már nem kell több hűtőborda a képen lévő VRM-re.
    (3) ... és a magas feszültség is rizikófaktor. De senki nem tud megmondani előre semmit, hogy minek hol a határa. Így nem lehet garantálni, hogy csak azért mert ezer esetben stabilan fut évekig, akkor nem lesz közte olyan amelyik rövid úton megadja magát. Például ezért sem szokás kimaxolva hajtani a procit, hanem a stabil működéshez képest is kicsit visszább véve. Érdemes OC esetén előre alaposan utána olvasni, hogy mik a javaslatok/tapasztalatok az adott konkrét modell kapcsán. Ahogy írtad a rendes hűtés még az alapja az egésznek, ami legyen hangolva és monitorozva.
    (4)-eshez nem tudok hozzászólni.

    #25085 Curtain: "A rendszer stabil, hőfokok rendben."
    Maradjon így, és akkor rendben leszel. Ugye minden hőfokot ellenőrzöl, nem csak a CPU-ét? Amit FoFR-nak írtam a (3)-as pontra válaszként ide is illene, vagyis semmire sincs garancia az OC világában. Attól függetlenül, hogy a túlnyomó többségnek évekig probléma mentes az OC.

Új hozzászólás Aktív témák