Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ityam

    senior tag

    válasz MasterDeeJay #23330 üzenetére

    köszi a tanácsokat.
    Egyelőre új procit nem nagyon akarnék venni így is túl sok van és perpill anyagilag sem állok túl jól. Jelenleg tényleg bármelyik proci kiszolgál, mert netezésre és filmezésre használom a gépet meg letöltésre. Valószínűleg a legkevésbé idális választás a 2640V2 nekem. Sajnos kevés összehasonlítást találtam a Sandy vs Ivy xeonok között. Nézelődtem desktop prociknál összehasonlítást, de azért azokat sem sokat még, de az nyilvánvaló hogy ezt az órajelhátrányt nem tudja ledolgozni az újabb platform a 4650hez képest.
    Jelenleg viszont hogy nem igazán használom ki a 8 magot ezért általános használata az órajelek miatt a 1620 a legideálisabb, csak tényleg zavaró hogy nem megy a 4 memóriával. Az eladó azt mondta hogy 4 el használta, dehát franc se tudja igazat mond egy vaterás emberke. Lehet megéri egyszer kivenni a procit és újra berakni hátha nem tökéletesen érintkezik minden láb és ezért nem jó. Csak nagyon macerás a hűtőmet le és fel szerelni, mert nem jól hozzáférhető a házamban és nincs sok kedvem nekiállni.
    Tényleg az kéne hogy újabb játékokkal tesztelni jobb vgaval és egyértelműbb lenne a dolog dehát új vga vásárlás az nekem most biztos felejtős és nem is igazán van időm játszani hogy megérje rááldozni. Így ha van időm előveszek pár régi játékot mint CS: source vagy diablo 3, de ezekhez tényleg édes mindegy a procifelhozatalból melyik van a gépben.
    A sok böngészőablak nem tudom mennyire tudja kihasználni a sokmagos procit, mert azért néha az belassul egy idő után, de ilyenkor szoktam egy friss böngészőt nyitni és csak azt nyitom meg amit újonnan akarok. Csak ilyenkor szokott lenni hogy valamelyik tabban biztos volt valami amit el akartam olvasni de addigra már késő :D Nem tudom a többmagos proci ezen segíthet hogy később kezd belassulni a sok böngészőfül miatt. Előbb utóbb persze bekövetkezik mert mindig mindent új tabban nyitok meg, hogy majd még folytatom ahol abbahagytam....
    Legközelebbi szerelésnél valszeg visszarakom a 4650 est mert összességben az a leggyorsabb elvileg. Amióta a 1620 ast használom nem nagyon éreztem lényegi különbséget sebességben hiába a nagyobb órajel. Bár lehet még keresek pár újabb tesztprogit és előtte végigbenchmarkolom a 1620 at mielőtt átrakom a 4650et.
    A 2640v2 lesz valszeg az első amitől megválok.

Új hozzászólás Aktív témák