Új hozzászólás Aktív témák

  • Spec

    őstag

    válasz kat0na #20234 üzenetére

    Nézd, az i3 fejlettebb proci, mint a Core 2 Quad, emiatt lehet többre értékelik, de hidd el, hogy annak a 4 fizikai magjával pl. játékokban jobban jársz, mint az i3 2 magjával és 4 szálával. A Core 2 Quad mellett szól, hogy nem kell hozzá alaplapot válts, ami ár/érték arányban sokat jelent.

    Ha az i3 alap órajelénél (3,06 GHz) erősebb órajelű Quad-ot keresel, akkor az egyszálas teljesítményben se fog elmaradni tőle számottevőbben, csak azok már drágábbak természetesen. Én a helyedben Q9550-ben, vagy Q9650-ben gondolkodnék. Ezek olyan 8-10 ezer körül vannak használtan.

    Amúgy én összehasonlításra az alábbi oldalt javaslom inkább.
    http://www.cpu-world.com/Compare/564/Intel_Core_2_Quad_Q9400_vs_Intel_Core_i3_i3-540.html

    Ez alapján a Q9400 egyszálas teljesítményben gyengébb az i3 540-hez képest, nyilvánvalóan, mivel alacsonyabb az órajele, de pl. többszálas teljesítményben ráver 15%-ot az i3-ra. És manapság a többszálas teljesítmény jobban nyom a latban szerintem.

    A mostani prociddal összevetve a Q9400 sokkal jobbnak tűnik. Egyszálas teljesítményben egy hajszállal gyengébb, az alacsonyabb órajel miatt, de több szálon 68%-ot ver rá, ami jelentős. Overallban is 31%-al erősebb. A fejlettebb utasításkészletről nem is beszélve.
    http://www.cpu-world.com/Compare/500/Intel_Core_2_Quad_Q9400_vs_Intel_Pentium_Dual-Core_E5700.html

    Szumma-szummarum, ha olcsón akarsz jobb rendszert, akkor Core 2 Quadban gondolkodj a mostani lapodba. Ár/érték arányban a legjobb választás egy Q9400, ha picit többet szánsz rá, akkor egy Q9550, vagy Q9650 kell neked.

    Egyre vigyázz, hogy a Quad-ok jobban melegszenek a 4 mag miatt,ezért jobb hűtés kell nekik, mint a sima dual core-nak.

    Ha generációt váltanál inkább alaplappal együtt, akkor pedig legalább 3. vagy 4. generációs Core i5 prociban gondolkodj, de azt lappal együtt használtan 35-40e alatt nem úszod meg.

    [ Szerkesztve ]

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

Új hozzászólás Aktív témák