Új hozzászólás Aktív témák

  • elodman

    aktív tag

    Kellemes Ünnepeket Maestrok!

    elég tájékozatlan vagyok Hardware ügyekben, így ha véletlen vki ráérne egy kis info erejéig, biztos nem venném rossz néven.
    AM3 foglalatú procihoz vagyok kötve, és remélem, egy ebbe illő erősebb proci és GPU az 1-2 évnél idősebb játékokkal 1080p-n, magas GFX beállításokkal remekül pörögnének. Ám főleg régi játékokat (Stalker, Oblivion, ...) futtatnék az újabb shader mod-okkal (SSAO, DoF, stb.)
    Ezen elvárásokhoz vajon:

    - Gondolom, sokkal költségesebb lenne egész gépet cserélnem és modernebb architektúrára v. Intel vonalra állni.

    - Jó vételnek mondható egy
    AMD Phenom II 955 BE-t,
    gyári hűtővel (nem volt használva),
    16 E. Ft-ért,
    8 hónap garival?

    - Gondolom, h. ez a "gyári hűtő nem volt használva" azt jelenti, erősebb hűtővel túl volt hajtva a processzor, ami garanciavesztést okoz. Bár ezt nem tudom, hogy tudják az eladók üzletben ellenőrizni.

    - Egyéb okból megtagadhatja a bolt a garanciáztatást?

    - Lehet-e személyesen tesztelni egy magamfajta amatőrnek a processzor épséget (stresszteszt, egyéb), vagy mindenképp érdemes a garancia érvényesíthetőségéhez ragaszkodnom?

    - Be tud-e vajon egy kezdő (wincsit és GPU-t már raktam be) szerelni házilag egy procit és hűtőt, netes útmutatókkal?
    pl. How to install a new CPU cooler

    Óriási +athanx érkezős hasznos segítségért.

Új hozzászólás Aktív témák