Keresés

Aktív témák

  • dark2

    tag

    Ez a téma engem is érdekelne, bár igazából csak félig htpc-t akarok. Vagyis a kisgépemet használnám a zajos és elég sok hőt termelő X2+X1650XT helyett - elsősorban a nyári hónapokban.
    A gép hasonló: Dell GX50 - Copp. Celeron 800MHz, 512 sdram (100-on), 10GB vinyó, integrált intel 810-es kártya, Diamond Monstersound MX300 és egy usb 2.0 kártya - mindez a samu 940bf monitoron.

    A gond az volt, hogy linux alatt nem tudtam dvd-t nézni (az avi is akadt picit, de az elfogadható volt). Több linux distro után oda jutottam, hogy elővettem az eredetileg benne volt vinyót, amin egy win98 is van, tegnap ezt felturbóztam, hogy az usb mass storage meghajtókat használni tudja (külső a dvd olvasó).

    A powerdvd köszöni, de nem tudja a kártya dvd lejátszást segító funkcióit használni (már ha vannak) és szaggat a lejátszás, nem is kicsit, míg a proci maxon megy (everest szerint).
    Előkotortam egy windvd-t (ez is videókártyához lett adva). Itt ugyan bepipáltam a hardveres mozgáskompenzációt, de semmi változás. Amíg 1280x1024-ben ment a monitor, addig egy hibaüzenetet küldött, hogy nem sikerült a video átlapolása, de 1024x768-ban megy a lejátszás, nagyon ritkán látok egy picuri megakadást.

    Az érdekelne, hogy neked a rendes P3-mal (órajeleket vegyük hasonlónak) rendesen megy a dvd lejátszás? Akár XP alatt is.

Aktív témák