Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz shteer #29 üzenetére

    Na igen, a venti...
    Az NSA-320-asban egy teljesen szabvány csatlakozóval a nyák-ra kötött, 60*60*10 mm-es venti teljesít szolgálatot. Alacsony fordulatszámon hangtalan, de némi másolás után előszeretettel csavarja fel magát 2000 RPM fölé, ahol már csúnya hangja van.
    Először próbáltam keresni a helyére valamit, de sajnos a kialakításból adódóan, nem lehet 25 mm vastag légkavarót belerakni (15 mm-es biztosan elfér, ellenben egy 20 mm-es beszerelése erősen necces). Vékonyabb kivitelben pedig sajnos csak meglehetősen hangosnak tűnő ventik voltak elérhetők.
    Így azt a megoldást választottam, hogy kapott egy Zalman potmétert (hevert egy a fiókban), ami elfért a dobozban (bár csak a nyák főlé, fejjel lefelé betolva).
    Jelenéeg 1650-1700 RPM körül pörög, és a belehelyezett - meglepően halk - vinyókon kívül, semmi hangja sincs (pedig meglehetősen érzékeny vagyok a zajra: a médialejátszóra kötött 2 TB-os külső vinyó hangja is idegesített idle állapotban).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák