Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CaptionJack

    csendes tag

    válasz CaptionJack #262 üzenetére

    Ja, távolról szeretném elérni a NAS admin felületét illetve az file-okat. Ehhez nem kell VPN?

  • Tonyk

    veterán

    válasz CaptionJack #262 üzenetére

    "Mivel statikus az IP címem ezért beregisztráltam a www.noip.com-ra, amit a router is támogat (connection: Succeeded)."

    Őőőő, ez így ellentmondás.

    Statikus ip: mindig u.a. az ip, így nem szükséges dinamikus dns regisztráció!
    Dinamikus ip: állandóan változik, tehát nem tudod megjegyezni, ezért kell a dinamikus dns regisztráció.

    "Akkor a routeren engedélyeztem az PPTP-t."

    És be is állítgattad? (PPTP server!)

    Adni kell egy ip tartomány-t hogy milyen ip-t kapjon a csatlakozó kliens. Valamint adni kell egy usert és passwordöt, amivel bejelentkezel.
    Elérni a regisztrált címen vagy a statikus ip-n éred (azaz a szolgáltatótól kapott) el. Csatlakozás után a lan-os ip-n éred el a nast.

    Kb így kell belőni (persze routere válogatja):

    Csatlakozást célszerű, nem belső hálóról kezdeményezni, hanem kívülről, szomszéd netjéről, mobilnet, stb ;)

    "Ja, távolról szeretném elérni a NAS admin felületét illetve az file-okat. Ehhez nem kell VPN?"

    Mindjárt gondoltam, hogy távolról akarod elérni :).

    Simán megoldható vpn nélkül is. Kicsit kockázatosabb, de megoldható.
    Tegyük fel, hogy a nas belső ip-címe 192.168.1.10.

    Nyitsz egy portot a router portforward oldalán pl 42896, majd ezt forwardolod a NAS belső (192.168.1.10) ip-címére a 80-as portra. :

    Így kívülről úgy éred el, hogy <ip-cím>:42896 (pl.: 123.231.123.221:42896 ) vagy valami.no-ip.org:42896 .

    [ Szerkesztve ]

    Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Új hozzászólás Aktív témák