Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MongolZ

    addikt

    válasz Daywalker #4 üzenetére

    Ez érdekelt engem is. Lehet, hogy jó lett volna kiemelni a cikkben, mert még az értéke is jó.

  • MongolZ

    addikt

    válasz Tigerclaw #5 üzenetére

    Hát nézd, nekem egy 1920. körül épített házam van (vagyis házrészem), több lakórészre bontva. Az utóbbi 5 évben 4 felújítás történt, különböző helyeken. Az elsőnél még tapasztalatok híján csak néhány helyre lett bevezetve az UTP kábel, a másodiknál (bővítésnél) átestem a ló túloldalára, és az összes új helyiséget bekábeleztük úgy, hogy gondoltam a központi helyre, egy emeleti folyosóra fog menni a router. Ember tervez, Isten végez, persze, hogy nem oda került, hanem az egyik szobába, innentől kezdve a kábelezés is eléggé nehézkes, de végülis megoldottuk. Sajnos újrahúzni nem lehet, mert túl sok kanyar van a gégecsövekben, neki sem állok. Erős WiFi-m van, viszont a monolit vasbeton födém és az eredeti ház vasbeton koszorúja (na meg az akkoriban épített jó vastag téglafal) azt eredményezi, hogy a ház felében nincs jel, vagy ha van is, akkor is meg-megszakad (érzékeltetés képpen: a háztól 30 méterre szinte minden irányban nagyobb a jel, mint akárhol a földszinten). Én ezen túlteszem magam, viszont jött az igény, hogy mégis kéne internet a túloldalra is, hát hogyan oldjuk meg... Padlásra én már biztos, hogy nem fogom felvezetni a netet, házon kívül lenne még értelme elvinni, de az meg ugye "hogy néz ki". Mivel az igény összesen az, hogy leveleket akar olvasni az illető, illetve híreket nézni, ezért kb. ez a legolcsóbb, legegyszerűbb megoldás.
    Viszont marha kíváncsi vagyok, mert az egy dolog, hogy nekünk 3 fázisunk van, de van 3 kapcsolótábla is... Szóval gondolom legalább egy fázison kellene lennie a kettőnek, hogy legyen valami értelmezhető jel.

Új hozzászólás Aktív témák