Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Daywalker

    addikt

    válasz mikung #24 üzenetére

    Nem annyira ajánló, inkább teszt, mint látható. De mindent azonban nem tudunk tesztelni, nyilvánvaló okokból.
    A tapasztalataimat le tudom írni, de pár dolgot szerintem magadtól is kitaláltál. Mivel ez pár kiépített villamos hálózat, nyilván van Fi relé és ha baj lett volna vele, akkor biztos megjegyzem. De nem volt, sem most, sem másiknál, sem máshol.
    1200-as adapterrel próbáltam párosítani, ami más chip, más gyártó terméke és nem volt gond. Illetve egy D-Link powerline kamera plc adapterét dugtam be, nem mai darab, de azzal is ment. Nyilván nem MIMO adaptereknél a sebességet visszaveszi...
    Villanyóra után nem próbáltam. De tekintettel arra, hogy titkosítás van, nem hiszem, hogy a biztonság miatt kéne aggódni. A megosztást villanyóra után nem tudom. Ugyanakkor a gyártó azt mondja, villanyórán kívül nem működik, de ha mégsem így lenne, nem vállal semmilyen garanciát rá, nem erre találták ki.
    VLAN: tudtommal a szabvány biztosítja, próbálni nem próbáltuk.

    [ Szerkesztve ]

    "A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

  • dchard

    veterán

    válasz mikung #24 üzenetére

    Lejárt a szerkesztési idő, de azért ezeket még gyorsan megválaszolom:

    1. VLAN - kiveséztem

    2. FI relé: nulla hatással van (rövid zár)

    3. Bármilyen Homeplug eszközzel működik, de a régebbi eszköz sebességén. Példa: ha AV200 és AV1500 eszközt párosítasz, akkor AV200-as sebességre lehet számítani. Azt el tudom képzelni, hogy két AV1500 és egy AV200-as eszköz esetén a két 1500-as tudni fog egymással nagyobb sebességet, de ez érdekes teszt eset lehetne (valaki bővítené a meglévő hálózatát).

    4. Villanyóra után szinte semmi, kb. mint a fázisok között. Maximum az áthallásból fog maradni valami, de az normális használatra nem lesz elég. Az Homeplug AV2 pont ezért is érdekes, mert a nulla-földet is tudja használni, ergó 3 fázisnál fázisközösítő nélkül is tudni fog egy viszonylag tisztességes sebességet, de persze nem annyit, mint ha fázisközösítő lenne beépítve.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák