Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dave™

    nagyúr

    válasz dabadab #12 üzenetére

    Írtam én is, hogy ez container, meg fel is vetettem a tömörítési formátum feltüntetésének hiányát, meg azt is, hogy nem igazán lehet hat a limit, mert nagy öngól lenne. Csak nem olvastad tovább:) Az mp3 meg már réges régen idejét múlt megoldás technikai szempontból, csak már annyira elterjedt, hogy valami igen kemény változásnak kell történnie ahhoz, hogy leváltásra kerüljön. Ehhez az ogg nyíltsága meg jobb algoritmusa, de még a wma tőkeerős MS háttere is kevésnek bizonyult, tehát a reolúció várat magára. Egy ilyen jelentős plusz szolgáltatást nyújtó formátumnak még esélye is lehetne, de nyilván nem lenne értelme a sávok kódolására a jogdíjhoz kötött mp3-at használni, ha van jobb és olcsóbb. Container mivolta ill. a plusz szoftveres feltétel miatt úgysem tudná lejátszani egyik "régi" eszköz sem, ha pedig fejlődünk, akkkor már ne hátrafele. Egyébként úgy lenne poén, ha a container formátum lenne a standard, és különféle módon lehetne tömöríteni a sávokat, s így lenne veszteséges meg veszteségmentes is. De ez biztosan nem holnap lesz:)

Új hozzászólás Aktív témák