Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Alogonomus #31 üzenetére

    Ez is résdzigazság. Ha megnézed azokat a teszteket, amik a fogyasztással foglalkoznak, akkor pl. gaming szempontból minimális az AMD és Intel közötti különbség. Egyedül akkor érdemes bika deszkát venni, ha munkához használod a gépet, vagy OC vagy ha jobb integrált cuccokat akarsz, de Intelfrontos is vannak jó ajánlatok. Nem annyira egyértelmű a helyzet, mint azt sokat mondogatják.
    Nekem már pontos konnektoros fogyasztásmérőm is van, úgyhogy első kézből igazolhatom, hogy az a szar 14nm Intel, 6/12 szálon és 4GHz tájékán még elég jól fogyaszt játékok alatt. De volt egy 8350K-m is, úgyhogy mondhatom, hogy 4,5GHz-ig elfogadható/versenyképes a fogyasztása. Render más téma, ott tényleg szar. :DDD De egy két Intelnek sem kell szégyenkeznie annyira. Na jó, de csak azért jóformán a seggén ült a gyártó és nem tudott előrelépni a gyártástechnológiában.
    Csináltam is render energiahatékonyságról egy jó kis táblázatot GN tesztjei alapján. Egy gaming energiahatékonyságban messze nem lenne ekkora a különbség, de arról nem csináltam, de techpowerup-on vannak adatok arról is. Tessék-lássék: :R
    [Excel táblázat]

    Jevons paradox

  • Sundesz

    őstag

    válasz Alogonomus #31 üzenetére

    Az árerzékeny szegmensben, ami max 6 magig van, ott nem kell drága lapott venni, mert bármelyik nonK CPU vígan megy bármiben. A 11. generációnál persze a tdp lomites marhaság más kérdés, de a 10100, 10400-nak kb. mindegy a lap. De mondjuk egy B560-nál memóriatuningal is sokst lehet hozni. Nekem 40 ezres H570-es ITX lapomban 3600 MHz-es ramokkal elég fürge a proci játekokban.

    Az tény, hogy Intelnél nagyobb a s*arkavarás a lapok terén, mert a potensebb procik throttingolni képesek.

    Hörcsög Powa'

Új hozzászólás Aktív témák