Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vanye

    senior tag

    válasz Hallosz #122 üzenetére

    Nem tudom, hogy van vele, de nekem egy teszt akkor teszt, ha számokkal látom azt, mit tud a telefon a releváns területeken. 2018-ban (de még 2017-ben sem) járja sztem az, hogy nincsen adat arról, milyen gyors vagy lassú az LTE, milyen a Wi-Fi-vétel minősége, milyen pontos a GPS, milyen a kijelző (azon túl, hogy szép/éles/mennyi nitet tud min-max.), milyen gyors/lassú a belső tároló, milyen az SD-olvasó (ha van), melegedés (adatokkal), hanminőség (szintén számokkal megtámogatva), fogyasztás (idle/peak Wattra lebontva). Ezek vagy teljesen hiányoznak az itteni tesztekből, vagy csak részlegesen vannak jelen. Értem én, hogy a konzumfogyasztókat nem feltétlen érdeklik ezek a dolgok, de ha pl. a linkelt Nokia 3 tesztből kiderül, mert kimérték, hogy az SD-kártya olvasó tempósabb sebességre képes, mint a belső táhely (ez amúgy igen szomorú dolog BTW), akkor az itteni Nokia 3-as cikk szerzőjének is leesne, hogy az, hogy a "7.0-s Android akad, a böngészés dadogós, a 3D-s játék szaggat, az alkalmazáskezelés lomha, néha alapvető műveletekre is másodperceket kell várni", nos, az lehet, hogy lassú belső tárhelynek (is) köszönhető, ahogy arra a NotebookCheck is rámutat: "[...[ the sometimes relatively long loading times in apps and games are not surprising."

    Stern des Südens!

Új hozzászólás Aktív témák