Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Exian

    őstag

    válasz oriolus123 #658 üzenetére

    Hm. Nekem jól működik. Persze nem "milliméterre" pontos, de hozzávetőlegesen jó. Nekem átlagban napi 10e lépés jön össze, ami kb. jó, mert az előző órám is annyit mért (a napjaim általában hasonlóak, ugyanannyit megyek).

    Mondjuk a távolság mérés már necces, múltkor voltunk túrázni, mentünk kb. 6 km-et, azt jól is mérte, aztán következő nap elmentem melóba, meg vissza (kemény 1200 méter odavissza), arra meg mért 4.2 km-t :DDD Mondjuk volt benne egy kis autókázás is, azt már olvastam, hogy néha hajlamos autóban/buszon/akármin ülve is számolni valamennyit.

    Szerintem a tiednek hibás a giroszkópja (?).

    Illetve egy napi használat után még nem vonnék le nagy következtetést, használd pár napig, aztán kiderül. Lehet, hogy még "be kell állnia".

    Aztán ha minden nap ilyen keveseket mér, akkor cseréltesd, már amennyiben hazai vétel.

    [ Szerkesztve ]

  • Flashy

    veterán

    válasz oriolus123 #658 üzenetére

    hát csinálj egy tesztet, menj 100 lépést és számold fejben, aztán nézd meg mit ír. ha nagyjából normálisan mész, akkor 99 és 101 között lesz. elég jól meg van csinálva, zsebre tett kézzel, vagy szabadon lóbálva is közel egyformán pontos, de biztos ami biztos, most legyen jó szorosan a csuklódon és ne tedd zsebre a kezed. ha egy ilyen "steril" tesztnél is sokat téved, akkor baj lehet vele.
    amúgy a tizedik lépés után kezd számolni, tehát ha úgy mész, hogy mindig kilencet lépsz aztán megállsz egy kicsit, akkor nulla marad :) de ha lépsz 11-et akkor 11-et fog írni.

  • oriolus123

    tag

    válasz oriolus123 #658 üzenetére

    Elöljáróban elnézést a hosszú poszttért, de talán másnak is hasznos lesz valamikor.
    No akkor válaszolok magamnak. Mindezt amellett, hogy köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat. Nos, egyik tipp sem jött be. Spoiler következik: most már jónak tűnik a cucc :)
    Elöljáróban annyit, hogy teszteltem a lépésszámlálást, és pont úgy ahogy ti is ajánlottátok. Leléptem negyvenet előre, negyvenet vissza, és alig változott valamit. Próbáltam lazán, próbáltam szorosan, semmi eredmény. Kínomban már mezitláb mentem a sarkamat jól odavágva, aztán lendületesen kezemet lóbálva. Nulla. Feleségem is felpróbálta, rögtön belerakott húszat, de ez csak véletlen egybeesés lehetett, mert nem sikerült reprodukálni (neki sem).
    Így aztán beleástam magam a net bugyraiba, és mentem sorra a tanácsokon. Reméltem hogy nem fogom brickelni. Próbáltam fw-t downgradelni, a mostani legfrissebb 1.0.1.53-ról az 1.0.0.39-re. [link] Elvileg sikerült, elkezdett számolni, cserébe nem tudtam párosítani. Ráadásul a BT eszköz beleragadt a telefonomba, nem tudtam onnan kiírtani. De legalább már számolt! Tegnap ezzel feküdtem le. Ma újult erővel nekimentem, immár a párosítás projektnek. Itt is kipróbáltam az összes programot ami sikert ígért (egy sem jött be), végül egy recovery wipe-all a telefonomon hozta meg a végső megoldást. Én csak a BT cache-t akartam törölni, úgyhogy gyanús is volt milyen lassan indul a telefon (arra számítottam hogy ha törlöm a cache-t, akkor majd újra fel tudom venni, immár helyesen az eszközt). Aztán amikor egy szűz rendszer köszöntött, akkor csattant a tenyerem a homlokomon, hogy én marha! Factory resetet csináltam! Mindenesetre pikk-pakk csatlakozott, és első dolga az volt, hogy felrakta a legújabb fw verziót, ami ugye pont az amit tegnap vért izzadva lecseréltem. Itt kicsit megálltam, és elkezdtem verni a fejem a falba. Sok hűhó semmiért?!?

    Szerencsére azóta megelégedéssel használom (2882 lépést tettem bele)!
    Még az alvásmonitorozásra leszek kíváncsi, mert a délutáni szunyáról nem is tud a gyári mi fit, a notify pedig fizetős, eddig nem foglalkoztam vele.

    Tényleg, ezek a viselkedés cimkék mire jók? Elindítottam párat miközben elkezdtem csinálni, de van valami haszna is?

    Üdv!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák