Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Skel91

    csendes tag

    Sziasztok!

    A problémám egészen odáig datálódik vissza mikor a Digi mobilszolgáltatása elkezdett terjedni itthon. A telefon 2-es SIM foglalatába (párhuzamosan az egyesben egy Telenoros SIM) rakva hívást indítani, fogadni, internetet elérni lehet a Digis kártyával. Később a SIM beállításoknál a Preferred SIM míg cellular datának a Digis volt beállítva, addig calls és SMS messages-nek a Telenoros. Így minden gond nélkül tudtam hívást indítani és látszólag fogadni is a 20-as számmal, míg a mobilnet a Digis simről működött.

    Eltelt néhány hónap mire egy ismerősöm szólt hogy ugyan ilyen konfigurációban gyakran nem tudják elérni a Telenoros számon, és semmi értesítést nem kap a telefonon. Akkor esett le hogy nekem is volt 3 ilyen történetem az elmúlt hónapokban mikor esküdöztek hogy hívtak, de nem érkezett be hozzám a hívás. Említettem ezt egy harmadik személynek, aki szintén ugyanezt tapasztalta, megoldást nem találván azóta (egy éve) nincs a telefonban a Digis SIM és minden működik flottul mint régen. A probléma az, hogy mindhármunknak A2 lite-ja van és a Digi-s SIM használata közben jelentkezik ez a probléma, így nem tudni hogy a szolgáltató vagy a telefon hibája ez. Ha lenne is egy másik dual SIM-es készülékem, akkor is problémás lenne kideríteni hogy jön-e a hiba a kártyával, mert teljesen véletlenszerűen, kb. 50 hívásból egyszer fordul ez elő, de akkor az egymást követő újrahívások során végig.

    A Digi tagad, A2 lite fórumokat olvasgatva hasonló problémáról nem olvastam (lehet hogy a nem megfelelő keresőszó folytán, sajnos nem igen értek hozzá annyira).
    Ez az egész dolog így egy év múltán azért merült fel bennem, mert bíznék benne hogy az új Android 10-es frissítés talán orvosolja ezt a hibát. De ehhez tudni kéne hogy mi ez, és foglalkozik-e vele valaki.

    A kérdésem az lenne hogy látott-e már valamelyikőtök ilyet és van-e erről valami információja.

    Köszönöm!

  • Skel91

    csendes tag

    válasz Grecky #3674 üzenetére

    Szia, köszönöm! Valahogy ezt a bejegyzést nem dobta fel a google search engine :(

  • Skel91

    csendes tag

    válasz Som@ #3883 üzenetére

    Én ezért használok újkora óta ilyet mint ez. Tok és a telefon közé egészen diszkréten befér, ujjlenyomat olvasóig éppen nem ér el a vége, igaz kiszedni meg visszarakni kicsit körülményes ha gyorsan USB kábelt akarnál rádugni, de nálam ez nem volt szempont.

    Egyébként csak a saját gyári kábele rögzül bele jól, passzentosan. Több más Xiaominál is tapasztaltam ezt, sőt a Oneplusom is ilyen volt.

  • Skel91

    csendes tag

    válasz kicsizee #3972 üzenetére

    Nagy valószínűség szerint nagyobb frissítést már nem fog kapni.

    Érdekes egyébként hogy míg a többiek már jó ideje panaszkodnak különböző jelenségekre, eddig egyiksem jelentkezett nálam a legutóbbi frissítésig. Azóta viszont ritka cudar lett a telefon, gyakorlatilag egyetlen dolgot kéne tudnia fixen minden körülmények közt, az a hívások lebonyolítása. Nos már az sem megy flottul. Kínomban röhögök, földhöz fogom vágni.

  • Skel91

    csendes tag

    válasz kopepe #3980 üzenetére

    Nem tudom hogy a mindenhol alatt még ezen a típusspecifikus fórumon kívül mire gondolsz, de hülyeségek miatt nem szállok vitába.
    Szerintem az egy szar telefon amit nem lehet lefrissíteni mert nem fog működni. Nem tudom mi nem volt érthető. Eddig úgy ahogy működött - tökéletesen soha nem - de együtt tudtam élni apróbb hibákkal. Mint előttem is írták, szerintem elvárható hogy ha kijön egy frissítés az ne rontson a működésén hanem hibákat javítson. Ha egy gyári frissítéssel oda sikerül a funkciókat javítani hogy a telefont véletlenszerűen nem lehet felvenni mert csak csörög de a képernyőn semmi erre utaló jel nincs, vagy hogy nem lehet lerakni mert a hívás végén a képernyőt nem lehet felébreszteni, az szerintem kifejezetten kimeríti a szar jelentését ebben a kontextusban. Az is elvárható hogy ne kelljen főzött romokkal cukrászkodnom hogy egy gyönyörű képzavarral éljek. Volt ilyen is, csináltam olyat is, telefonból téglát, téglából telefont, nekem nem érte meg a kísérletezés.
    Egyébként még nem vágtam földhöz. Vagyis igen, de nem direkt, viszont nem is lett baja.
    Hiszen Baja egy város, a 9-el pedig legfeljebb azt jelentheti hogy kilencbe aprít, helyesen 9-cel.

    Az pedig hogy neked van egy szubjektív véleményed, telejesen indifferens a tényektől, pláne (de nem feltétlen) mások véleményétől. Próbáld meg ezt kulturáltan feldolgozni.

    /picsogás

  • Skel91

    csendes tag

    válasz kopepe #3985 üzenetére

    Már megbocsáss, de ez nem lelki kérdés. Fizettem egy termékért amihez jár a terméktámogatás. Tán picsogás-e ha szóvá teszem hogy nem kaptam terméktámogatást?
    Egyébként az eredeti bejegyzés lényege az volt, hogy évek óta arról folyt itt a diskurzus hogy éppen melyik frissítéssel milyen hibát sikerült bevinni a telefonnak. Ebből én semmit nem tapasztaltam, mondjuk hogy stabilan ugyanúgy nem működött egy pár dolog mint előtte sem, én meg bíztam benne hogy na majd a következő bugfix kijavítja. Egyszercsak a legutóbbival aztán minden teljesen elszaródott, pont úgy ahogy a többieknek évek alatt (plusz még egy kicsit), csak nálam egyszerre. Ez szerintem érdekes. Ez egy tapasztalat, sőt még a véleményem is benne van. Ezt akkor is le fogom írni ha neked nem tetszik.

    És bármennyire is rám akarsz beszélni dolgokat amik egész egyszerűen nem történtek meg, én elfogadom hogy neked a Android 9-cel működik, ezt nem vontam kétségbe. Én arról beszélek hogy nekem 10-zel, meg a legutóbbi minor frissítéssel nem annyira, és többen is azt írtuk hogy irreális másfél-két éves exploitolt biztonsági résektől hemzsegő oprendszere kényszeríteni a usert.

    Ennél érthetőbben nem tudom leírni.

  • Skel91

    csendes tag

    válasz szetib #3992 üzenetére

    Ha veszek valami mást, lehet megpróbálom. A baj inkább az hogy nem találok semmit ami kedvemre való. Amíg pedig ez napi használós, addig inkább naponta újraindítom mint hogy megreszkírozzam hogy napokig nincs telefonom mert valamit elszúrtam.

    Nem egy Redmi szinten volt az ára azért ennek amikor én vettem (2018 őszén) és fűztem hozzá némi reményt hogy az Android One nem egy elbaltázott filozófia, vagy legalábbis annak megvalósítása. Mentségemül, akkoriban ez még nem volt egy annyira rég és főleg széles körben futó dolog. Legalábbis én úgy emlékszem rá hogy sok tapasztalat nem volt vele, csak ígéretek hogy milyen jó lesz - nyilván ezért is halt el az egész mára. Sajnos arra nem volt és ma sincs rálátásom hogy kik meg mekkora elánnal csinálják a fejlesztést, csak egy user vagyok :)

    Előtte egy Oneplus X-em volt, kb ugyanannyiért vettem mint az A2 Lite-ot. Annál például a SW makulátlan volt, nekem szimpatikus is (nem úgy mint a MIUI sajnos, van a családban 3 mégmielőtt..) csak másfél év után minden gyári támogatás megszűnt. De mivel működött, ezért ez nem is volt akkora baj. Aztán hardwaresen adta meg magát egyik napról a másikra (töltőcsati, akku, alaplapi szalagkábel) és akkor gyorsan kellett egy másik telefon, így lett az A2 Lite, mert a Oneplus addigra már rég prémiumkategóriás lett, árban legalábbis.

  • Skel91

    csendes tag

    válasz zoltay14 #4015 üzenetére

    Csak tipp, de abban igazad lehet hogy nem hardware probléma van. A legutóbbi frissítés óta nekem is csinál ilyet mondjuk a hívások harmadánál, de fontos hogy nem mindig. Első körben próbáld meg hogy mondjuk naponta újraindítod a telefont. Ha így jó, akkor a custom ROM lehet a megoldás, ennek mikéntjéről van irodalom fentebb.
    Az események hevében néha sikerrel járok ha nem jön vissza a képernyő hogy kikapcsolom majd visszakapcsolom azt és az értesítéseknél le tudod tenni a hívást (mondjuk 3CX-et nem használok, de gondolom ott is hasonlóan működhet). Lényegében azon múlik hogy az egész rendszer befagy-e, vagy csak bizonyos funkciók.

Új hozzászólás Aktív témák