Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tibcsi0407

    félisten

    válasz ShadowX #340 üzenetére

    Mindennek ki kell forrnia. Szerintem az Android- és az Apple Pay sem működött varázsütésre.
    A világ abba az irányba indult el, ahol az emberek lehetőleg több dolgot szeretnének egy készülékkel intézni. (kamera, multimédia, játék, stb) Nyilván mindenre van külön-külön céleszköz, de consumer szegmensben egy telefon nagyon sok piaci igényt ki tud elégíteni egy "személyben".
    Ez a fontos és az irány a fontos. A magyar ember pedig általában (ezt nem rád értem) mindent az ördögtől valónak tart, amivel nem ért egyet.
    Az, hogy 2017-ben egy néptelefonban jó húzás lett volna az NFC az nem is kérdés és aki eddig hassznált NFC-t több dologra is, az nem fog "visszafejlődni", pedig minden más téren kiszolgálná a telefon.

    De továbbra is tartom magam ahhoz, hogy 65k környékén az A1 a legjobb telefon, amit jelenleg lehet kapni. Az NFC hiánya nem vesz el semmit a telefon érdemeiből, viszont egy értékes extra lehetett volna.

    https://utdetailing.hu/

  • Helsing

    aktív tag

    válasz ShadowX #340 üzenetére

    Én is pont ezek miatt mondtam le viszonylag könnyedén az NFC-ről. Az OTP alkalmazása fos. Eldobálja a hozzá társított kártyákat.

    Fizetésen kívül mire lehet a való életben, értelmesen használni az NFC-t? Mondjuk beléptetős kapuknál? Szerintem elég kevés olyan hely van ahol ezt megteheted.

    Lehet profilokat is beállítani NFC matricákhoz társítva. Otthoni, autós, munkahelyi, stb. Viszont fel kell oldani hozzá a telefont. Így meg már elveszik az automata funkció varázsa, hisz manuálisan kell aktiválnod.

    Két eszköz összepárosításánál is jól jöhet, de nem sokkal macerásabb hagyományos úton elvégezni az összepárosítást.

    Végül arra jutottam, hogy az infra sokkal hasznosabb tud lenni. Ha épp nincs kéznél a távirányító akkor is tudom irányítani a tévét. De jól jött már nyaraláson mikor tudtuk vele szabályozni a bowling pálya légkondiját ill a szálloda tévéjét.

  • no more

    addikt

    válasz ShadowX #340 üzenetére

    Meg fogsz lepődni. Csak a Samsung Pay működik, pl. az USA jó 90%-án használható, míg az Apple Pay alig, szinte sehol, ami vicces, mert amcsi cég "gyermeke" (a Droid Pay gondolom semennyire).

    Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz ShadowX #340 üzenetére

    Nem a google-től függ az android pay bevezetése nálunk, hanem a magyarországi bankoktól. Az OTP-nek nem érdeke, ez viszont azt jelenti, hogy soha nem lesz Magyarországon Android Pay. Ugyanez igaz a Samsung Pay-re is.

    [ Szerkesztve ]

    ***

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz ShadowX #340 üzenetére

    Nem tudom mi lehet az oka, de én a felsoroltakból soha egy hibát sem tapasztaltam. Egy hónapja kezdtem el használni. Egyszer regisztráltam + beírtam a bankártyám adatait és azóta tökéletesn működik, az alkalmazást azóta egyszer nyitottam meg, hogy mozijegyet vegyek. Amióta beüzemeltem csak és kizárólag telefonnal fizetek. Minden egyes alkalommal működött. Azt pedig el kell hogy áruljam, hogy abszolút helyes és elvárt működés, hogy ne kérjen kódot 5000 felett se. Valahol olvastam az alkalmazásban. És nagyon nagyon örülök neki, leginkább amikor az aluljáróban veszek bkv bérletet, ne láthassa már mindenki a kódomat, de ez bárhol igaz lehet. A telefonom pedig le van zárva, így biztosítja azt a bintonságot, mint a pin kód, sőt, egészen biztos vagyok benne, hogy így sokkal biztonságosabb. Egyébként egy galaxy s7e-ről beszélünk.

    Egyébként azzal nem vitatkozom, hogy te tapasztaltál ilyen hibákat. De érdekes, hogy nálam egyszer se jött elő. Mikor pórbáltad egyébként? Lehet, hogy azóta javították a hibákat. Nem tudom egyébként, mikor adták ki az alkalmazást, de nem lepődnék meg ha egy új rendszernél ilyen hibák fordulnának elő. Amíg valami anyagi kár nem ér, addig nem háborodnék fel tulságosan. Én úgy gondolom, hogy ehhez úgy kell hozzáálni, hogy nem 100%-ig megbízható, főleg amíg egy új dolog. Nálam is ugyanúgy ottvan mindig a kártyám, ha nem működne akkor fizetnék azzal. Bár mégegyszer mondom, erre még nem volt példa. :)

Új hozzászólás Aktív témák