Új hozzászólás Aktív témák

  • kaosz86

    aktív tag

    válasz Baloo27 #263 üzenetére

    Sziasztok!

    Én is úgy vettem meg a telefont, hogy tudtam, nincs benne NFC. Eddigi telefonomban volt, amikor bejött az OTP simple, akkor használtam is fizetésre, de sokszor csak néztek rám mint a moziba, minek nyújtogatom a telefont a terminál felé...szóval szép lassan le is szoktam róla.
    A megfelelő teljesítmény, takarékos chipset, megfelelő kijelző fényerő (legalacsonyabb/legmagasabb), a bőséges tárhely és ram, valamint a hátlapi ujjlenyomat olvasó volt a fő szempont a vásárláskor. Meg persze, hogy kapjon frissítéseket.

    Mondjuk van egykét gyengesége is. Az, hogy egy nyomorult, csak fehér értesítő led került bele...hát elég snassz, (de legalább van benne na).
    Továbbá a stock android puritánsága és olykor logikátlan megoldásai, körülményessége zavaró tud lenni. (pl mobilnet bekapcsolása, hangerőprofilok hiánya a lehúzható gyorsmenüben)

    Az nfcről csak annyit, hogy tényleg nem értem miért kell ir blaster manapság egy telefonba. Volt IR blasteres telóm már, sose használtam semmire, pontatlan volt, nehézkes egy sima felületen tapicskolni gombokat úgy hogy lássad is mit nyomkodsz, meg a készülék felé irányítsd, szemben azzal, hogy egy távirányító gombjait idővel fejből megtanulja az ember és csak a tapintásra hagyatkozva megy a kapcsolgatás...Szó se róla ,tényleg értelmesebb lett volna NFC-t bele tenni. De a sziámiáu valamiért ragaszkodik a távirányító funkcióhoz.
    Ami érdekes, hogy az FM rádió modulhoz nem voltak hajlandók egy appot készíteni...nem értem miért.

    Ettől függetlenül ezekkel a "hibákkal" bőven együtt lehet élni.

    Viszont amit nem értek:
    1, beállítottam, hogy a telefon újraindulásakor ne kérjen feloldó mintát/kódot a telefon. Ennek ellenére mégis kér.

    2, valamiért nem hajlandó leszinkronizálni a régi telómról a wifi jelszavakat.

    3, tudtok valamilyen widgetet ajánlani a hangerőprofilok egyszerű váltogatásához (hangos/néma/rezgés)

Új hozzászólás Aktív témák