Új hozzászólás Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    Elkezdtem használni a rootolás (volte) után a P6a-t. [12X előtt P4a-t használtam, csak munkahelyemen nem igazán van 2 és 3G.] A xioaomi után most 2 nap után első benyomások:

    Fotóit jobban szeretem, szelfi kamera másik univerzum. Gyorsabban exponál, színek élethűbbek, a 2*crop hasznos.

    Nem billeg az asztalon használva, bár uncsibb a felületkezelése mint a 12X-nek. Végre megy a gesztusvezérlés, még novával is, meg a modulok is teljesen funkcionálnak (nova és pixel launcherrel is, bár úgyis előbbit használom) végre. Újra van SmartLock az autóba. Bluetooth eszközök újra kellemes hanglépcsőkkel működnek (főleg óráról zavaró hogy százat kellett nyomni).
    Nekem jobban kézreáll az alsó hangerő gomb, még fotózásnál picit stabilabb hogy kb középen nyomom a készüléken a gombot az exponáláshoz. Videózás közben újra mehet közben bt-on a zene (nehéz kislányom táncait enélkül videózni!), ill állíthatom hogy a telefon vagy a Bt eszköz mikrofonját használja.
    UI, ikonok (menüben, állapotsoron, stb), vezérlőpanel nekem jobban tetszik a gyáriban(és helytakarékosabb, letisztultabb sokkal), végre a Google home kapcsolókat tudom normálisan használni, nem kell restartonként hozzáadni, átrendezni, még néhanújra előhozni mert nem reagál. Sms azonnal megy, nincs rejtélyes késlekedés, sms szám megint rendes (gondolom összefügg a kettő).
    Egyedi hiba volt a némítás hogy nem működött az utolsó update óta, elég zavaró (főleg altatásnál), ez is rendesen megy most, ahogy az ébresztő kikapcsolása sem ébreszt egy órával korábban.

    Hátrányként picit szélesebb, de végre egyenes az üveg, nemmtorzul a széle, rendesen védi az ultra hybrid clear (ami furamód más dizájnú mint a 12X esetén).
    Ha hw, végre vannak magasok, testes relatív mély hangok is újra mikor telefonon nézünk/hallgatunk valamit. Meg altatás közben az angol videók feliratozása, szöveg másolása az alkalmazás választóból, még a gphotos pixelspecifikus cuccai(+6os széria addonjai, radír, fókuszváltás, stb).
    Gyári notch elrejtés hiányzik a 12X-ből, erre app kell. De újra használhatom nemhez a szokásos AAC csengőhangot amit 15 éve használok, nem bugos!
    120Hz azt hittem hiányozni fog (90-et aktiválhatnám, de ezen okból nem fogom).
    Ugyan hiányzik az ébresztő egyszeri kihagyása (bár órát haszálom elsősorban ébresztésre), cserébe végre megint megy az adaptív töltés, reggel kb 85-90%on veszem le töltőről, ahová állítom a fake ébreszőt. A gyorskapcsolókra újra sok program saját cuccát ki lehet rakni a vezérlőn.
    Újra A13 a rendszer, kicsit jobban szeretem pár apróság (pl értesítések kezelése) miatt (épp megérkezett a 12X-re a 12, azzal is elvoltam, de szenvedtem a mozival párszor, pl extra engedélyek a Garmin, stb programnál; ezúton is köszi a segítő hsz-eket, tudok legalább xiaomis ismerősöknek is segíteni így).

    Elsőre ezek ugrottak be. Igen, P6a-val több napig szívtam a rootolással és utána szükséges dolgokkal, mert sajna csak a téseknek jár volte itthon :U . Ja meg elvileg kell töltőfej (még it vannak a másik pixelé, I'll alapból csak 1,5A töltőket használunk, főleg) emellé, xiaominál korrekt a mellékelt 67Wattos.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák