Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PuMbA

    titán

    válasz PuMbA #95 üzenetére

    100%-ra ne vedd a hozzászólásom, mert elmagyarázni én sem tudom jól, de magát a jelenséget így hívják és a magyarázatom pedig csak körülbelül 60%-ban pontos :DDD Abu85 biztosan többet tud erről mondani.

    [ Szerkesztve ]

  • interstate76

    addikt

    válasz PuMbA #95 üzenetére

    Ennek utánaolvasok, mert nem vagyok képben, köszi! A lényeg ezzel együtt szerintem az, hogy egyetlen játékot sem látok kevésbé smooth-nak a nagyon olcsó kis pécémen, mint korábban One-on vagy One S-en, de ha mond valaki egy konkrét példát, hogy mit nézzek meg rajta, megteszem.

    Persze lehet, hogy ha 30 fps-sel futna az Assetto Corsa, akkor látnám, amit kell, de 60+ fps-sel fut (magas grafikai beállítások és fhd felbontás mellett). Egy olyan pécén, ami nem került 45 ezer Ft-omba sem! Bár lehet, hogy rossz példát hoztam, mert az AC talán a One-on is 30 fps felett tud - bocs, de már nincs kedvem utánanézni, elteszem magam holnapra.

    Szerk.: rendesen elkanyarodtunk az eredeti témától. Ahogy az lenni szokott, ha egy mondatban fordulnak elő a konzol és a PC szavak. :)

    [ Szerkesztve ]

    téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

  • laposonly11

    senior tag

    válasz PuMbA #99 üzenetére

    Igen, pl. a vsync sokat segít hogy ne folyjon ki a szemed. Pont most raktam fel a Crysis 1-et a laptopomra és kevésbé zavaró ha pl. 24 frame vsyncet használok, mintha vsync nélkül, 30 és 50 frame között össze vissza ugráló képpel kellene játszani. Persze ha megvan a 60 frame és a fölötti érték, akkor a vsync sem kell annyira. Gondolom ezért is van az, hogy konzolon a gyártók inkább a stabil 30 fps mellett döntöttek, mint az instabil kicsit e fölötti értékekkel, ami kifejezetten zavaró, gyors kép és kamera váltást igénylő játékoknál mint pl. a lövöldék, autóversenyek. Ezért is hajt mindenki PC-n a minimum 60 fps-re, mert az alatt, kifejezetten fárad a szem. :K

    Ordo est anima rerum.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz PuMbA #95 üzenetére

    Sajnos konzolon is szokott problémát okozni a rossz frame pacing, de ritkábban, mint PC-n. A 30 fps limit általában nem azt jelenti, hogy a vas éppen csak ezt tudja megütni, hanem ahol nincs meg a stabilan a duplája, ott simább élményt ad egy mikro akadások nélküli, frame pacing-optimalizált 30 fps, mint egy 40-60 fps között ugráló valami. Hiába van egy stabil magas fps átlaga valakinek, ha képkockák szabálytalan ütemben érkeznek.

    PC-n a rossz optimalizáció és a szar GPU driver okozhat csúnya élményrombolást még akkor is ha jóval 30 fps felett van az átlag. Persze konzolon is előfordul, de ritkábban, könnyebb jól optimalizálni az egyenhardverre. Ott mondjuk a vas futna teszem azt 45 fps átlagot, de inkább limitálják 30 fps-re, hogy minden képkocka időben kerüljön a képernyőre, rátolnak még egy kis motion blurt, ami a legjobb optimalizáció mellett is néha felbukkanó mikro akadásokat elsimítja. PC-n meg akinek a gépe éppen csak arra jó, hogy meglegyen a 30 fps, az frame pacing gondokkal fog küzdeni és ők azok, akik elsők között kapcsolják ki az olyan csili-vili effekteket, mint a motion blur. Ezért tűnik általában, de nem mindig a konzolos 30 fps jóval simábbnak, mint a PC-s 30 fps vagy akár a PC-s 40-60 között ugráló fps.

    (#107) Kenan: Szerintem pont nem az ellenőrzött e-sportra, hanem a szimpla public multira gondolt és én is osztom ezt. A népszerű PC-s multis címekben gyakran megjelennek cheaterek, míg konzolon a zárt multis ökoszisztéma miatt ez nem lehetséges. Az e-sport meg más tészta.

    (#97) hoffman_: Nekem is van PC meg egy Xbox One S, de én például biztosan nem Xbox One X-re fogok váltani, hanem PS4 Pro-ra. Én nem mondtam, hogy az embernek csak egy platformja lehet, de abban az eladási statisztikák is egyetértenek velem, hogy a PS4 sokkal-sokkal-sokkal népszerűbb. Akinek meg a pénz számít és spórolásból vált PC-ről konzolra, az nem látom be miért a drágább Xbox One X-et venné gyengébb exkluzív felhozatallal, mint a PS4 Pro-t. Persze legyen igazatok, én drukkolok az Xboxnak, egyrészt kedvelem ezt a platformot, másrészt az élesebb verseny mindig jobb, mint egy lefutott meccs.

Új hozzászólás Aktív témák