Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    A megrögzött Xbox fanok elmúlt 1 évnyi imádkozását hallgatva az 500 eurós ár a többségnek belefér majd. Más kérdés, hogy aki nem megrögzött Xbox fan, az hova lépjen tovább ha lépni akar.

    A PS4 Pro felskálázott 4K-ja elég jó és a többség úgysem érti mi a különbség közte meg a valódi 4K között. Még az Xbox One S esetén is napi szinten jönnek a fórumba olyanok, akik teljesen félreértik a dobozra írt 4K képességet.

    XO-ra viszont siralmas az exkluzív felhozatal. Bár nagyon szeretem a Forza sorozatot (az FM és FH szériát egyaránt), de egyébként a könyökömön jön ki a huszonhetedik Forza, Gears of War meg Halo a kettőszázhetvenötödik lehúzós DLC-vel.

    Ezt Xbox One S tulajként mondom. Csípem magát a platformot, sokkal jobban, mint a PS4-et, de multiplatformban ugyanazt kapom, exkluzívban meg egyszerűen sokkal változatosabb tud lenni a PS4. Xbox One X, én bizony kihagylak!

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz zzola #13 üzenetére

    "Az utolsó bekezdésed alapján szerintem a MS épp azt a réteget célozta/célozza meg, akik multi játékokat játszanak."

    Próbálhatja, de egy-két (jellemzően EA) címet leszámítva így is PS4-en multiznak többen. Szerintem a Microsoft feladta, hogy a legtöbbet kritizált területen (exkluzívok) nekimenjen a Sony-nak. Ehhez képest csak pótcselekvésekre futja (EA Access, Play Anywhere, Game Pass, stb). Az én értelmezésemben az XOX célja, hogy a meglévő felhasználói bázis elpártolását fékezze.

    "Nem rossz... Szerintem sokan jönnek majd PC-ről"

    Miért pont PC-ről? Szerintem pont nem ez a réteg fog Xboxra váltani, ha már akarnak valamilyen gépet a PC helyett vagy mellé, akkor alighanem olyan platformot választanak, aminek a játékaival addig nem volt módjuk játszani. Aki meg annyira maximalista, hogy csak a nyers teljesítmény és grafika érdekli az eleve nem vesz konzolt, hanem önti a pénzt PC-be.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz LSL1337 #22 üzenetére

    "miért az exklúzívval jöttök?"

    Nem vagyok benne biztos, hiszen nem vagyok Nobel-díjas tudós, de a megfigyeléseim szerint a multiplatform címekkel mindkét platformon lehet játszani, az exkluzívokkal meg nem. Persze lehet nem így van, lehet, hogy az exluzívokkal lehet mindkét platformon játszani és csak a multiplatformokkal lehet az egyiken. Jajj, annyira összezavarodtam attól, hogy most QHD vagy 4K felbontásban nézhetem-e a tehénszar fölött köröző legyeket az RDR2-ben, hogy elvesztettem a fonalat...

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Norb79 #37 üzenetére

    Ismétlem magam: Aki csak egy olcsó gépet keres amivel "4K-ban" tud játszani, az továbbra sem XOX-et vesz majd, hanem PS4 Pro-t. Egyrészt fingja sincs arról, hogy mi a különbség a felskálázott QHD és a valódi 4K között, másrészt meg a PS4 Pro olcsóbb is. Harmadrészt meg elég végignézni azon, hogy hány szarráreklámozott exkluzív van az egyik, meg a másik platformon.

    Hidd el, nálam jobban senki nem akar hinni abban, hogy az Xbox One sikeres legyen, most is XOS-em van és előtte is volt X360-am, de legyünk reálisak: Friss exkluzívok nélkül a feje tetejére is állhat a Microsoft, akkor sem fogja tudni ebben a generációban beérni a PS4-et.

    Aki meg ár/teljesítmény alapján vesz gépet, az egy kisebbség. A konzolos elme nem így működik, hiába próbálod a PC-s logikát beleerőltetni. Biztosan lesznek ilyenek, de nem ők fordítják majd meg az XO-PS4 versenyt.

    A 4K @ 60 fps-el meg ne siessünk annyira előre. Egy Forzában ezt nem nehéz kihozni, eddig sem a Microsoft saját fejlesztései teljesítettek szarul. Szerintem örüljünk majd annak, ha multiplatform címeknél meglesz a stabil 30 fps natív 4K-ban. Vagy ha 60 fps, akkor nem 4K lesz a felbontás.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Norb79 #54 üzenetére

    Ha szerinted az árérzékeny játékos megveszi a drágább XOX-et az olcsóbb PS4 Pro helyett, akkor jó.. legyen igazad. Sok sikert az eladási statisztikák kibogozásához... ja, azt már évek óta nem meri nyilvánossá tenni a Microsoft.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz adamssss #83 üzenetére

    "Véleményem szerint ha nyers erőben többet tudott volna a One akkor most nem vergődne az MS."

    Véleményem szerint meg a konzolost nem érdekli a nyers erő (legalábbis akkoriban nem ez volt a helyzet). Az MS sokkal inkább ott cseszte el, hogy:

    1.) Amikor az MS bemutatta az Xbox One-t, hatalmasat égett azzal, hogy eredetileg egy always online gép lett volna, kötelező Kinect használattal és még a használt lemezes játékok kölcsönadását meg adás-vételét is szankcionálták volna. Hiába vonták vissza idővel ezeket (többségét már a boltokba kerülés előtt), ez a kevésbé tájékozott vásárlókban mély nyomot hagyott és inkább a PS4 felé tolta őket.

    2.) Az értékesítés kezdetekor már lehetett látni, hogy a PS4 olcsóbb lesz, ennek ellenére majd egy évig erőszakkal tolta a kötelező Kinect bundle-t. Amikor ez a koncepció megbukott, jöttek a Kinect nélküli gépek.

    3.) Főbenjáró bűn, hogy a kötelező Kinect erőltetés bukását úgy értékelte az MS, hogy maga a Kinect bukott meg, ezért gyakorlatilag kivégezte. Már nem jönnek Kinectre játékok és a One S-től kezdve már Kinect csatlakozó sincs a gépeken. Szégyen az egész, pedig egy kifejezetten jó kiegészítő, ami népszerű party konzollá tette az X360-at és most is így lett volna, csak kár volt az elején letömni mindenki torkán.

    4.) Nem ígért a játékosoknak olyan szintű új, friss, addig nem látott exkluzívokat, mint a Sony.

    Szerintem a többséget pont nem érdekelte, hogy éppen a PS4 egy kicsivel erősebb. A fentiek viszont tényleg olyan dolgok, amivel még a nem hardverbuzikat is a PS4 felé lehet lökni.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz PuMbA #95 üzenetére

    Sajnos konzolon is szokott problémát okozni a rossz frame pacing, de ritkábban, mint PC-n. A 30 fps limit általában nem azt jelenti, hogy a vas éppen csak ezt tudja megütni, hanem ahol nincs meg a stabilan a duplája, ott simább élményt ad egy mikro akadások nélküli, frame pacing-optimalizált 30 fps, mint egy 40-60 fps között ugráló valami. Hiába van egy stabil magas fps átlaga valakinek, ha képkockák szabálytalan ütemben érkeznek.

    PC-n a rossz optimalizáció és a szar GPU driver okozhat csúnya élményrombolást még akkor is ha jóval 30 fps felett van az átlag. Persze konzolon is előfordul, de ritkábban, könnyebb jól optimalizálni az egyenhardverre. Ott mondjuk a vas futna teszem azt 45 fps átlagot, de inkább limitálják 30 fps-re, hogy minden képkocka időben kerüljön a képernyőre, rátolnak még egy kis motion blurt, ami a legjobb optimalizáció mellett is néha felbukkanó mikro akadásokat elsimítja. PC-n meg akinek a gépe éppen csak arra jó, hogy meglegyen a 30 fps, az frame pacing gondokkal fog küzdeni és ők azok, akik elsők között kapcsolják ki az olyan csili-vili effekteket, mint a motion blur. Ezért tűnik általában, de nem mindig a konzolos 30 fps jóval simábbnak, mint a PC-s 30 fps vagy akár a PC-s 40-60 között ugráló fps.

    (#107) Kenan: Szerintem pont nem az ellenőrzött e-sportra, hanem a szimpla public multira gondolt és én is osztom ezt. A népszerű PC-s multis címekben gyakran megjelennek cheaterek, míg konzolon a zárt multis ökoszisztéma miatt ez nem lehetséges. Az e-sport meg más tészta.

    (#97) hoffman_: Nekem is van PC meg egy Xbox One S, de én például biztosan nem Xbox One X-re fogok váltani, hanem PS4 Pro-ra. Én nem mondtam, hogy az embernek csak egy platformja lehet, de abban az eladási statisztikák is egyetértenek velem, hogy a PS4 sokkal-sokkal-sokkal népszerűbb. Akinek meg a pénz számít és spórolásból vált PC-ről konzolra, az nem látom be miért a drágább Xbox One X-et venné gyengébb exkluzív felhozatallal, mint a PS4 Pro-t. Persze legyen igazatok, én drukkolok az Xboxnak, egyrészt kedvelem ezt a platformot, másrészt az élesebb verseny mindig jobb, mint egy lefutott meccs.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz MrCsiT #134 üzenetére

    "A 4K-s xbox-hoz meg 4K-s TV is kellene, de CSAK a box miatt a fene se cserél TV-t, ha a kábelesek semmilyen 4K tartalmat nem adnak jelenleg."

    De miért a magyar televíziózás a kiindulási alap? Ezen az alapon FullHD TV-t se vegyél, elég a 720p is, hiszen egy 130 csatornás előfizetésben akad 20 darab HD csatorna, azok zöme is 720p-ben jön. Szánalom az egész.

    Ellenben mozifilmek, sorozatok, dokumentumfilmek, Youtube és Vimeo tartalmak egész sora elérhető már 4K-ban, ehhez jönnek már a videojátékok is. Miért ne léphetne valaki 2017-ben 4K TV-re? Ma már 200k körül is kapható olyan 4K TV, aminél az input lag elég alacsony játékhoz. Innentől felfelé meg már csak az egyéb igények és a pénztárca szab határt.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz interstate76 #143 üzenetére

    Csak kiegészíteném amit mondasz: Szerintem játék árakban eléggé egál a PC és konzol. Az új lemezes játékok konzolon drágábbak, de mivel Xboxon nincs régiózár, ezért kulcsos oldalakról, apróról is vásárolhatsz kódot. A leárazások is elég gyakoriak (a heti ajánlaton túl), így kb Steam leárazásos árakon vásárolhatsz a Store-ban is. A lemez csere-bere-adás-vétel előnyeiről nem is beszélve, de ezt te is ecsetelted.

    Én jelenleg most gazdaságosabban tudom eltartani magam játékokkal, mint PC-n. Volt már olyan is párszor, hogy 2-3 héttel a megjelenés után vettem meg egy játékot (használtan), végigtoltam pár nap alatt, majd rögtön eladtam ugyanannyiért. Aztán később megvettem újra a gyűjteményembe fillérekért már digitálisan egy leárazáson.

    Én a PC-t is szeretem, vannak stílusok amiket ott jobb játszani, de ezektől a nyomorult DRM védelmektől, meg az accounthoz kötött aktivációktól már herótom van. Nem beszélve a multis csalókról.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz LSL1337 #154 üzenetére

    Ajjaj, valaki nagyon morcos.

    Teljesen irreleváns, hogy hány multiplatformra jut egy exkluzív. A multiplatformmal minden platformon játszhatsz, az exkluzívval meg nem. A multiplatformmal a választott konzolon kicsit kisebb/nagyobb natív felbontáson játszol, az exkluzívval meg egyáltalán nem, ha nincs hozzá géped.

    Téged nem érdekelnek az exkluzívok, másokat meg igen. Lépj túl rajta, majd valahogy megemészted egyszer, hogy nem mindenki annyira okos, mint te.

    (#156) gre3nwar: Lenni kicsi értelmi fogyaték? Én is azt írtam, hogy az új lemezes árak konzolon magasabbak. Szerintem egy picit le kéne higgadnod, tisztábban tudnál gondolkozni.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Az Assassin's Creed: Origins nem lesz natív 4K! Ez is checkerboard renderelést használ majd, mint PS4 Pro-n a legtöbb cím.

    Assassin's Creed Origins on Xbox One X: can third parties hit 4K?

    Bár azt a Digital Foundry is leszögezi, hogy ez semmit nem jelent, az AC: Origins éles, részletgazdag és normál nézési távolságból semmi nem látszik abból, hogy nem natív 4K. Túl van lihegve ez a PS4 Pro vs. Xbox One X ellentét és már az is marhaság volt, mikor a PS4 Pro megjelenésekor hápogtak sokan, hogy nem natív 4K.

    De arra szerintem számítani kell, hogy a multiplatform címek az égvilágon semmivel nem fognak jobban kinézni XOX-en, mint PS4 Pro-n vagy csak marginális lesz a különbség. Erre egyszerűen nem fognak időt, energiát és pénzt áldozni. Az XOX behozhatatlan hátrányból indul, mára már háromszor annyi PS4 lehet forgalomban, mint Xbox, egyszerűen ez a platform ebben a generációban nem akkora tényező, hogy egy maroknyi XOX tulaj miatt megérje többlet energiát belefektetni.

    Innentől csak a Microsofton áll, hogy szállítsa a natív 4K címeket. Mint eddig is a sok 900p között a 1080p alkotásokat.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz zzola #163 üzenetére

    Majd a végleges elmegy már natív 4K felbontáson? Sok minden változhat novemberig, de a specifikáció aligha. Eddig is voltak szkeptikus hangok, melyek szerint ez a vas még így is kevés lesz egy komolyabb játéknál a natív 4K-hoz és nem lennék meglepve ha ez valóban igazolódna (akár a végleges vason, végleges játékokkal).

    És azt a Digital Foundry is állítja, hogy ennek egyébként sincs semmi jelentősége, mert játék közben lehetetlenség különbséget tenni a natív 4K és a checkerboard renderelt 4K között. Ők is csak kimerevített képen, 300%-os nagyításnál látják a jeleit.

    Ez innentől kezdve maximum csak egyesek önérzetét sértheti. A többség meg majd csak simán jól szórakozik vele és pont tojik majd rá, ha nem minden cím lesz natív 4K.

    Csak ugye itt is nagyon megy a duma, hogy "170 ezerért kapsz 4K 60 fps-t és ez mindent legyaláz PS4 Pro-tól az egymilliós PC-ig". Én nem osztom ezt a baromságot, de aki igen, az csalódni fog.

Új hozzászólás Aktív témák