Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • remington2

    senior tag

    válasz róland #7 üzenetére

    Miért is? A reagálásának első felével egyetértek. Az "ms cuccokkal elégedett vagyok, csak az os-sel nem" hozzáállás meg még ennél is álszentebb, spec nem látok komoly kivetnivalót winben felhasználói szinten, nem az a nagybetűs SÁTÁN, mint aminek beállítják.

    Ezzel nem a wine-t akarom szidni. Csak "a gyártót azt vérig fikázom, a termékeit/megoldásait meg azért átveszem" - féle linuxos mentalitás azért lehetne kissé engedékenyebb az ms-sel szemben.

    [ Szerkesztve ]

    They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

  • remington2

    senior tag

    Egy-két reagálás:

    "tartott valaki pisztolyt a fejedhez, hogy használd?"
    példaértékű hozzáállás. Number one linuxos körökben. Ha nem tetszik, ne használd. Megteheted, hiszen mellette van a win, ami felhasználói szinten amúgy is gyalázza.

    ""Kérem, ne reagáljon senki többet delacct hozzászólásaira!"

    Ja, ki lehetne tenni a "Kerjuk, ne etesse a trollokat!" tablat"

    Hmm. . . ez amolyan no comment. Pedig nem mond hülyeséget itt.
    Ez sem az:
    "Ha te miskolcon lépcsőháztakaritó lennél és rá akarnának kényszeriteni,hogy mossál fel a nyugatiig odavissza mit szólnál?". Sőt, példaként igencsak jó. De úgy tűnik, nem mindenkinek tetszik. Főleg nem az inkvizíciónak.

    Ha az ms létrehoz valamit, annak természetesen mindennek mindenütt mindenhol meg kell felelnie, egyéb "hívők" szinte lehetetlen elvárásainak is, ingyen kell hogy adja, szuper és hibátlan kell hogy legyen. Az, hogy egy linuxos progi 10 év alatt jut el aból b-be akkora hibákkal, mint egy ház, az nem baj (nem a wineról van szó). Még tisztelet is jár nekik (meg egy valag pénz fejlesztőknek, amiért "open source" bibliával járnak a kezükben, csak ez már nem jut sok embernek az eszébe). Ébresztő, ez már nem az a kis hobby-csoport, aminek hiszitek.

    #22-vel teljesen egyetértek.

    "Eszed helyen mi van?" ez már csak nyalánkság. Ez ügye nem személyeskedés, a fölötte lévő hsz-ben lévő az volt, figyelmeztetve is lett.

    Felesleges innentől bármit is hozzáfűznöm a mondanivalómhoz, esetleg annyit, hogy rosszul fogalmaztam meg azt, amire gondolok, de már nem érdekel.

    Felesleges bármit hozzáfűznom a mondanivalómhoz, mert azonnal megjelenik 2-3 hsz-bajnok "ph penise", akik szénné fikáznak bármit, ami ellentmond saját véleményüknek.

    A véleményem az, hogy a linux olyan lett - ez látszik a fenti hozzászólásokon is - mint a vallás: maga az istenhit szép dolog, de ami köré épült (egyház), az bizony velejéig romlott, gusztustalan, és teljes mértékig ellentmond az alapelveinek.

    Ezt a hszt direkt írtam ilyenre, gyak. hemzseg a kiragadható mondatokból, amelyeket újra szénné lehet fikázni, de ha valaki elolvassa, és bír némi józan ésszel, akkor szerintem "átjön" az egész tartalom mögött rejlő gondolat.

    They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

  • remington2

    senior tag

    válasz doc #52 üzenetére

    "szóval "mókás" dolog olyanok fröcsögését olvasni, akiknem lövésük sincs arról, hogy mit is fikáznak"

    a hsz-t elolvastad-e? Van benne egy olyan mondat, amit direkt a magadfajtának írtam. Úgysem leled meg, nem kell fáradni (másnak sem).

    szerk: Ja, és a hónap vicce, idézem, a klasszikusokat csak szó szerint szabad:
    " Csak ha komolyabb dolgokat akarsz akkor nem tökéletes MÉG a linux" :C

    Az első hszemet nem flamenek szántam, de az lett belőle. Hogy miért? Mert azt mertem megemlíteni, hogy . . . . . <-- és olyan szinten állunk már, hogy ide bármit be lehet írni. Ez ám a magasság :D

    [ Szerkesztve ]

    They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

  • remington2

    senior tag

    válasz FefeeX #83 üzenetére

    A hsz-nek története van korábban.

    Láttam régebbi linuxokat, ég és föld az eltérés a maiakhoz képest. Csak utána meg a linux és windows között is megvan ez a szakadék, akár tetszik akár nem.

    [ Szerkesztve ]

    They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

  • remington2

    senior tag

    válasz delacct #89 üzenetére

    Nem is örülsz neki? Hiszen olyan jó fejek, hogy frissítéseket is adnak, akár naponta 5x is. MSnél ez is sátánista rituálé ám ;]

    They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

  • remington2

    senior tag

    válasz doc #52 üzenetére

    "almát hasonlítasz a gyertyatartóhoz

    .....nyilván elvárja az ember a Windowstól hogy stabilan, gyorsan, jól működjön, ha egyszer egy rakást pénzt kérnek érte (a nem abszolút fapad, amin elvileg már fut minden vistás program, a home premium 22000 pénz OEMben, dobozosból a csökevény home basic is 67000)

    ugyanezt nem kérheted számon egy ingyenes alkalmazáson - garanciát ugyanúgy nem vállalnak rá, mint a ms sem (vagyis kiadsz 70e ft-ot, és SEMMI garanciát, felelősségvállalást, stb nem kapsz, ha károd lesz belőle, így jártál, beszoptad... ugyanezt egy párezres hajszárítóval próbálná meg eljátszani a gyártó, vagy bármilyen szolgáltató, iszonyatos balhé lenne belőle...)"

    Akkort tulajdonképpen mi alapján lehet egyáltalán a linuxot megítélni?
    1. Mert ÉN nem mondhatom rá, hogy ******, mert hülye vagyok, ugye. (sarkítás)
    2. fizetős cucchoz nem mérhetem, mert a linuxot szent aszkéták fejlesztik, akik napfénnyel táplálkoznak, és úgy általában szent emberek.

    Ezek mind olyan érvek, amelyeket már unalomig ismerek, és amit a linuxosok nagyon ügyesen kitaláltak annak érdekében, hogy saját rendszerüket még véletlenül se lehessen korrekt módon összehasonlítani bármivel. Aztán jön a teszt, ahol anyuka gépére felrakott linux milyen szépen megy, ahol egy ingyenesen fejlesztett cucc porba alázza a vistát, stb, stb, stb.

    Ha meg arról van szó, miért is a win az uralkodó rendszer, jön a történelemóra, ahol előkerül, hogy így-úgy első, meg r*hadt ms elterjesztette, stb. Hogy esetleg nem olyan jó mégsem? ÁÁ, az lehetetlen.

    Ugyanazok a körök, mindig újra.

    [ Szerkesztve ]

    They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

Új hozzászólás Aktív témák