Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz remington2 #21 üzenetére

    nem fikáztam a gyártót, és megtartom a szabad véleményalkotás jogát: egy gyártó képes sz@rt és jót is készíteni, miért ne lehetnék az egyik termékkel elégedett, sőt, kifejezetten szeretem az 1ik terméket, a másikat meg nem :F

    #22: egyetértek, nekem is kényelmesen megfér egymás mellett az XP, server 2008 ubuntu, fedora a gépemen... (na jó, néha nyesni kell belőlük, mert már helyileg nem férnek :DDD )

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • dabadab

    titán

    válasz remington2 #21 üzenetére

    "Miért is?"

    Azert, mert konzisztensen olyan (egyebkent eleg egyszeruen megcafolhato) kijelenteseket tesz, amik semmi masra nem jok, mint arra, hogy legyen beloluk egy fasza kis flamewar, az meg igazan senkinek sem hianyzik. Troll.

    "Az "ms cuccokkal elégedett vagyok, csak az os-sel nem" hozzáállás meg még ennél is álszentebb, spec nem látok komoly kivetnivalót winben felhasználói szinten"

    Azert vegyuk eszre, hogy ez olyan allitas, amit leginkabb ebben a szent pillanatban talaltal ki (illetve delacct kollega).

    Nalunk pl. az irodaban Linux van, viszont az APEH nyomtatvanykitolto programja (amit egyebkent nem az MS keszitett) eleg hosszu ideig csak Windowsra letezett (most mar van egy tobbe-kevesbe cross-platform Java ize is, de az egyreszt nem kompatibilis a masik program adataival, masreszt nem sok jot hallottam rola), igy aztan a Wine gyak. megkerulhetetlen volt.

    Vagy itt a masik pelda a #20-ban, a WoW szinten nem MS termek, miert lenne kepmutatas Linuxon futtatni?...

    Egyebkent meg igazan nem ertem azt a logikat, miszerint ha szuksegem van egy programra, ami Windowsra irodott, attol meg miert kellene szeretnem a Windows kornyezetet, miert kellene penzt kiadnom Windowsra, stb.

    "Csak "a gyártót azt vérig fikázom, a termékeit/megoldásait meg azért átveszem" - féle linuxos mentalitás azért lehetne kissé engedékenyebb az ms-sel szemben."

    Szerintem meg az "olyanokat fikazok, akikrol semmit sem tudok"-fele mentalitast kellene mellozni. :((

    DRM is theft

  • Kephamos

    addikt

    válasz remington2 #21 üzenetére

    ""a gyártót azt vérig fikázom, a termékeit/megoldásait meg azért átveszem" - féle linuxos mentalitás azért lehetne kissé engedékenyebb az ms-sel szemben."
    Ezt így hogy? Nem értem mire gondolsz konkrétan.

  • Sanyix

    őstag

    válasz remington2 #21 üzenetére

    Csak vindózon sajnos nem csak ms cuccok futnak. Én vindózon is a lehető legkevesebb m$ programot használom (csak os, és kitekintő vonatocska, mert a mail nemnagyon érdekel), és azt is csak azért használom, mert játszom. Játékokhoz linuxon nincs alternatíva (nem vagyok fpsbuzi), csak vindózos játékok wine-n. M$ programot linuxon főleg nem használok, mert szerintem az összes ms programnak hasonló a minősége, mint az m$ rendszernek (nem jó), és szerencsére a munkám sem olyan, hogy rá lennék kényszerítve m$ cuccokra.

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • #06658560

    törölt tag

    válasz remington2 #44 üzenetére

    mivel megemlitettel: elolvastad Delacct kommentjet, es azt, mwekkora kretenseget allitott azzal, hogy kapasbol a warezolt kepboltot emlegette? miert kell midnig azt hinnetek, hogy ha win kornyezetbol akarna valaki hasznalni valamit az ignyenes kozossegben, az egybo lwarezolna? Meg lopna? Ez nem egy altalanositas a linuxos tarsadalomrol? elegge hamisan kialakitva?
    Vagy azt lehet?

    Mondta valaki, hogy az MS-nek feltetlen ingyen kell adnia a dolgait? Meg is lehet venni akar, ha valakinek olyanja van.

    Es akkor most nagyon meg foglak lepni: fokent Wint hazsnalok a gepemen, van linux is, mindketto tetszik, egyi kezert, masik azert. De amikor kapasbol valaki lewarezol egy komplett csoportot, akkor jo, hogy elkezdem az ertelmi kepessegeit megkerdojelezni, plane, ha csak a win programkinalat egy szeletet latja, illetve lattatja, a shareware, ingyenes programokrol nem beszel, sot, kapasbol azt akarja modnani, ha linuxon akarsz wines programot futtatni, akkor azonnal tolvaj leszel, es nem veszed meg a programot, neadjisten van egy legalis verziod belole...

    Vagy gondolkodni eddig nem sikerult, a kommentjeinken?

  • FefeeX

    veterán

    válasz remington2 #44 üzenetére

    "Megteheted, hiszen mellette van a win, ami felhasználói szinten amúgy is gyalázza."

    A mondat első fele igaz, a második fele hamis. Használtál te Linux-ot? Az Ubuntu már messze veri érzésem szerint a Wint. Magától felismer minden hardvert, 30 perc alatt fenn van, minden progi free, letölti magának alapból, csak pipálgatnod kell, míg a winnél sokat szórakozol, összevetve a winnél wz az idő kb 5 óra. Csak ha komolyabb dolgokat akarsz akkor nem tökéletes MÉG a linux, mert ami még nincs benn, azt konzolban kell programozgatni - amúgy ez a winre is igaz volt sokáig - tehát csak a fejlődési stádium van picit eltolódva.

    "linux olyan lett mint a vallás"

    ebben van valami igazság. A linux hirdetők fanatikusok, mint a MLM hirdetői, aki nem pró azt fikázzák meg elküldik guglizni - TK akik nem prónak születtek azok segítőkészek. A linux így nem fagy úgy biztonságosabb sem így igaz sajna - szívtam vele eleinte. Emberek írták, szóval nem tökéletes. Ennek ellenére nagyon jó, ingyenes altenatíva a winnek.

  • doc

    nagyúr

    válasz remington2 #44 üzenetére

    almát hasonlítasz a gyertyatartóhoz :)

    nyilván elvárja az ember a Windowstól hogy stabilan, gyorsan, jól működjön, ha egyszer egy rakást pénzt kérnek érte (a nem abszolút fapad, amin elvileg már fut minden vistás program, a home premium 22000 pénz OEMben, dobozosból a csökevény home basic is 67000)

    ugyanezt nem kérheted számon egy ingyenes alkalmazáson - garanciát ugyanúgy nem vállalnak rá, mint a ms sem (vagyis kiadsz 70e ft-ot, és SEMMI garanciát, felelősségvállalást, stb nem kapsz, ha károd lesz belőle, így jártál, beszoptad... ugyanezt egy párezres hajszárítóval próbálná meg eljátszani a gyártó, vagy bármilyen szolgáltató, iszonyatos balhé lenne belőle...)

    vagyis azt sérelmezni, hogy milyen jogon várja el valaki a fizetős sw-től, hogy jól működjön, és miért bocsájtható ez meg egy ingyenes, kvázi lelkesedésből fejlesztett sw-nél, elég buta dolog - szvsz

    tény, hogy sokan elvakultan védik a Linuxot és az OS közösséget mindennel szemben. de ugyanez (bár kisebb számban) a másik oldalon is megvan, rengetegen fikázzák a Linuxot - a különbség az, hogy a Linux userek gyakorlatilag mindegyikének többéves windows tapasztalata is van, míg az ms-rajongó Linux-fikázók többnyire még csak nem is láttak Linuxot közelről, nem hogy több évig használták volna

    és akkor még mindig nem beszéltünk arról, hogy mivel az ember általában windows-zal találkozik először (legalábbis pár éve még így volt), ehhez viszonyít, és ami ehhez képest más, azt szarnak tartja, mert máshogy működik. ha Linux lett volna az első találkozás a számítástechnikával, a windowst tartaná szarnak, mert más mint a Linux...

    szóval "mókás" dolog olyanok fröcsögését olvasni, akiknem lövésük sincs arról, hogy mit is fikáznak

    btw, a Linux sem mindenható, a gyakorlatilag csak filmtöltős/játszogatós haveromnak eszembe sem jutott Linuxot ajánlani, inkább évente szenvedek egy napot hogy újrahúzzam/rendbetegyem a teljesen szarráhalt gépét - neki egyszerűen a windows a megfelelőbb
    én meg örülök hogy 6 éve nem kellett otthon OS-t telepítenem, mióta a Slackware felkerült (közben komplett gépcsere is volt, jövő héten meg jön a következő teljes csere, természetesen újratelepítés, meg bármiféle állítgatás nélkül :P)

  • FefeeX

    veterán

    válasz remington2 #81 üzenetére

    Ha látnád a fejlődési pontenciált az ubuntuban, akkor már nem találnád viccesnek amit írtam, ugyanis amit már GUIban is komolyra beállítottak benne, az sokkal biztosabban, komolyabban és felhasználóbarátabban megy mint a windowsban.

    Egyébként nem értem teljesen a hsz-ed, de ez biztos az én hibám

  • delacct

    tag

    válasz remington2 #84 üzenetére

    Hagyd a csudába.*buntyuk non plus ultra mindenre jó,fejfájásra,fogfájásra,magzatelhajtásra,kertkapálásra,játékra,munkára,szervernek,jobb mint a zösszesszarwindózunixosxlinuxéspont.

    Ámen.

    Én azért maradok desktopon a Vistánál.

    postázni nem postázok semmit

  • delacct

    tag

    válasz remington2 #90 üzenetére

    Debian RSA BUG nincs benne a *buntyúkban mi?
    Gyorsan javitották,uhum alig telt el a felfedezés óta 2 hónap.
    Jelentéktelen? nemhinném.

    Maradok a peccskeddnél kolléga,napi ápdét nem feltétlen a stabilitás jele,főleg akkor nem ha az eredmény az amit lentebb leirtam a no suders flammel.

    [ Szerkesztve ]

    postázni nem postázok semmit

  • doc

    nagyúr

    válasz remington2 #118 üzenetére

    nyilván meg lehet ítélni, amit írtam válasz volt a fikázásra (wine, 10 év, milyen szar, stb)

    ami engem illet, ha nem ingyenes lenne a Linux, és választanom kellene hogy 20e pénzért windows veszek vagy egy általam kiválasztott Linux disztrót, az utóbbit választanám - nekem sokkal többet nyújt, nem véletlen hogy már sok éve nincs ms rendszer a gépemen

    amúgy meg még egyszer elmondom, amit nem vagy hajlandó megérteni: nincs "egy szent rendszer", van akinek igenis a windows jobb (bár tény, hogy az egyetlen ok, amiért ezt mondom a sw ellátottság), attól függetlenül állítom hogy a Linux igenis minden téren minimum versenyképes

Új hozzászólás Aktív témák