Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    Máglyára a Microsoftot, ha ezt végigviszik bármilyen formában is! Nem okostelefonokról beszélünk, az istenért, hanem notebookokról és asztali PC-kről! Az USA nem érdekel, de remélem az EU olyan pert zúdít a nyakukba, ami után még Bill Gates is fedél nélkül marad, ha elérik, hogy bármely notebookra vagy asztali PC-re ne telepíthessünk olyan OS-t, amilyet akarunk.
    Mi lesz itt még? A Linux nem egy nagy ellenfél asztali és notebook piacon, mitől félnek mégis ennyire?
    Már csak az hiányzik, hogy az alaplapgyártókat is rávegyék, hogy még összerakni se tudj egy PC-t úgy, hogy ne csak Win8 menjen fel rá.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz oO7 #136 üzenetére

    Termékkapcsolás? Nem tudom az EU hogy áll vele ma, de mintha tiltott lenne. Mobiloknál gondolom azért nem kiabálnak emiatt, mert ott hardveresen nincs lehetőség szakértelem nélkül vagy nem támogatott eszközök nélkül másik op.rendszert telepíteni és ez lett a megszokott, mert így működnek a PDA-k a kezdetek óta.
    De én aggódom a notebookok érintettsége miatt, a cikkben ugye konkrétan az szerepel, hogy előtelepített Win8-as számítógépekre nem lehet majd mást tenni, ide pedig a Win8-as notebookok is beletartoznak a brandelt PC-ken kívül. Én meg notebook felhasználó is vagyok (most épp nincs is PC-m), és szeretek 17"-os notebookot venni, számomra megfelelő konfigurációval. Az ilyenek többsége viszont Windows-zal van előtelepítve. Ez nem lenne gond, mert szükségem van havonta pár alkalommal Windows-ra is, de azon kívül én egy Linux disztribúció, az Arch Linux felhasználója vagyok. És míg ha asztali PC-t építenék (bár ne lennének anyagi korlátok, hogy vagy notebookom van vagy PC-m, ezért most is inkább csak előbbi), talán egy ideig még nem lenne gondom, de mi lenne, ha notebookot akarnék venni és a kinézett specifikációval nem lenne csak Win8-as gép? Erre minden esély megvan. Megnéztem például így hirtelen egy notebookos oldalt, beírtam a részletes keresőbe a mostani elvárásaimat adott árszint alatt (felette mondjuk nincs is Win nélkül)(core i3 vagy i5 2nd, HDMI, USB3, 17"+, nVidia videokártya) és összesen 1 darab notebookot találtam, még USB3 nélkül is, amin nincs Win7. Megismételtem a keresést két másik oldalon, ott nem tudtam ilyen részletesen, csak kijelzőfelbontás, processzor és videokártya alapján szűrtem, de egyiken egyet se találtam, másikon 4-et is, de 2-2 ugyanaz volt, csak eltérő HDD mérettel és RAM-mal. Ezek közül 1 mindhárom oldalon megegyezett, tehát összesítve, ha figyelmen kívül hagyjuk az eltérő HDD és RAM méretet, találtam 2 gépet, ami ma megfelelne, ha notebookot cserélnék és nincs rajta Windows. Hogy kettő nem elég? Persze, hogy elég, de ha 5000 Ft-tal drágább gépben már jobb a processzor vagy több a RAM, viszont Windows is van rajta, akkor jobban megérné azt megvenni, de csak ha a Windows mellé mehet fel Linux is.
    Ráadásul mi van, ha az alaplapgyártók mégis beszállnak? A cikk ezt is sugallja. Nyilván emiatt elindulna egy per-lavina feléjük, de évekig is eltartana annak az eredménye, ráadásul ki tudja mennyi pénzt hajlandó a Microsoft áldozni ennek sikerére. Pénzzel pedig bármit el lehet érni, ezt tudjuk.
    Viszont a miértet még mindig nem értem. Tabletek esetében úgyis a gyártó dönti el, hogy mi kerül rá, a felhasználók elenyésző része gondol arra, hogy más op.rendszer kéne neki, és közülük egy elképesztően kicsi százalék tesz fel tényleg másik op.rendszert, ami legtöbb esetben nem is működik teljesen. Netbook... ott is eldöntheti a gyártó, hogy mit akar, szerintem a netbook tulajok se nagyon vágynak op.rendszer cserére. De notebookon és PC-n miért támadnák meg azt az 1-2%-ot? Úgy ahogy van nem értem ezt az egészet, nincs semmi logikus érv emellett. Reméljük a legjobbakat, hogy mégis kimaradnak az alaplapgyártók és notebookból sem tesznek olyan sokra majd Win8-at (úgyis drágább, ha a júzer felárért veszi meg), de én tartok ettől a jövőképtől, ami itt lefestésre került.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz ViZion #164 üzenetére

    Hol lenne megoldás a Linux disztribúciók felhasználóinak az OS-ük telepíthetetlenségére az, hogy olcsóbb a Windows? Nem az ára miatt használ valaki Linuxot, legalábbis nem hinném, hisz a warez gyakorlatilag pofonegyszerű ma. Ezt gondold át.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz David75 #181 üzenetére

    Mióta nem törvénybeütköző a súlyos negatív diszkrimináció és a termékkapcsolás?

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz David75 #183 üzenetére

    Ha mindez igaz és kiterjed a notebookokra és PC-kre is (a külön megvásárolható alaplapokról már nem is beszélve), akkor lesz per. Van jópár alapítvány és cég, aminek nagyon nem érdeke, hogy csak Windows futhasson a számítógépeken.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz David75 #185 üzenetére

    Az ártatlanság vélelme, ez jó. Ha 50 ember szeme előtt megölsz valakit és mind az ötven tanúskodik, jogilag akkor is ártatlan vagy, amíg a bíró ki nem mondja, hogy bűnös vagy, de attól még nem lesz meg nem történt a gyilkosság a bíróság ítéletéig. Magyarul az ártatlanság vélelme csak jogi esetben használható, a hétköznapokban csak akkor van jelentősége, amikor nem állapítható meg egyértelműen, hogy bűnös-e valaki vagy sem. Márpedig ha itt elérik, hogy egy notebookhoz vagy PC-hez mindenképp kell egy Windows is, pedig utóbbi nem szükséges feltétele előbbiek használatának, az termékkapcsolás, ami illegális. Jogilag ártatlan, pontosabban jogilag nem lesz bűnös addig a MS, amíg a bíróság ki nem mondja ezt és jogerős ítélet nem születik, de attól még nem válik legálissá a tevékenysége ezalatt az idő alatt, csupán jogilag visszamenőleg fogják megbüntetni, nem előre. Ennyi.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz David75 #192 üzenetére

    Kevesebbért is nyertek már pert ellenük (bár nem per volt, de lásd a böngészős ügyet, pedig ott csak böngészőkről volt szó, ráadásul nem is volt korlátozva más böngésző telepíthetősége, itt viszont konkrétan meggátolnák más OS használatát). Itt ezzel monopol helyzetbe állítaná magát, azt pedig az EU nem engedheti, sőt még az USA sem. Max. korrupcióval, de annak hosszútávon lennének olyan következményei, hogy tényleg még Bill Gates is erősen megérezné.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz dabadab #211 üzenetére

    Kissé ellentmondásos. Ez nem tetszik:
    "Secured boot doesn’t “lock out” operating system loaders, but is is a policy that allows firmware to validate authenticity of components"
    Ez konkrétan alátámasztja a félelmeinket, hogy a GRUB nem fog tudni elindulni a secured boot miatt, mert bár nem zárja ki, hitelesíteni sem tudja, tehát nem engedi elindulni. Itt most csak remélni lehet, hogy a jövőben is teljesül, hogy "the customer is ultimately in control of their PC" és mivel "OEMs are free to choose how to enable this support", élni fognak a kikapcsolás lehetőségének megadásával. Ha csak a MS azt nem mondja a jövőben, hogy a "felhasználó érdekében" ne éljenek vele.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz #48613632 #238 üzenetére

    Épp ez az, hogy ez notebookokra és laptopokra is vonatkozik, hisz azok jelentős része is az OEM gyártók által telepített Windows-zal futnak. És amint azt korábban leírtam, ha valakinek vannak esetleg elvárásai egy notebookot illetően, nehéz lesz megfelelőt találni Windows nélkül, ráadásul komoly szívatás, hogy akár csak pár ezer forintos árkülönbség esetén kapható jobb konfigurációt már nem lehet megvenni, ha azon már Windows van, de a felhasználó valamely Linuxot használná.

    (#235) anulu: kérjük meg akkor már inkább a Microsoftot, hogy írjon olyan bootloadert, ami be tud tölteni bármilyen Linux OS-t. Ennek sokkal nagyobb a realitástartalma, mint egy általad elképzelt GRUB-nak, aminek nulla. Ráadásul miért adnák a gyártók hozzá a firmware-ükhöz ennek az általad elképzelt GRUB-nak az indításához kellő kulcsokat, főleg ha a Microsoft azt mondja, hogy abban az esetben nem kapják meg a Windows-t?

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz #20678144 #243 üzenetére

    Nem vagy kicsit túl naiv? A hackerkedés bőven nem abból áll, hogy feltörik a feltörhetetlent. Ha valaki felhívja a megfelelő titkárnőt, bemutatkozik valahogy majd meggyőzi arról, hogy elmondja a rendszerhez való hozzáférési azonosítóját és jelszavát és így jut be, már hackertevékenység volt. Mindig emberi a hiba, amit ki lehet használni, azokból pedig akad szép számmal. De a lényeg, hogy inkább ne kelljen ilyen kiskapukat keresgélni és ne legyen szükség illegális tevékenységre egy legális művelethez, ami itt egy legális op.rendszer telepítése. Főleg hogy ha ezt a MS ezt, mármint a secured boot kikapcsolhatatlanságát megkövetelné, esetleg maguk az OEM gyártók tennék kikapcsolhatatlanná, az nem csak hogy valódi termékkapcsolás lenne, de még a versenyt is erősen korlátozná, ebből pedig mindkettő illegális.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz David75 #260 üzenetére

    Ha a Microsoft szabhatja a feltételeket, nem lesz kikapcsolható. És hogy miért van ennek nagyobb valószínűsége? Mert a Microsoftnak ez az érdeke és ha megteheti, márpedig az OEM gyártók nem ellenkezhetnek, ha akarják telepíteni a Win8-at, akkor meg fogja tenni. Amúgy milyen régebbi vasról beszélsz? Használjunk Celeron vagy Core Duo processzoros gépeket 1 GB RAM-mal? Egy core i3-on 4 GB RAM mellett már vígan el fog futni a Win8, sőt a hardverkövetelményei megegyeznek majd a Win7-ével, tehát még a Core2 Duo is megfelel majd neki, vagyis amit most Win7-tel árulnak, azt két év múlva Win8-cal fogják árulni, ha egyáltalán forgalomban lesz még, ami nem túl valószínű, ugyanis a gyártók kivonják a régebbi termékeiket a piacról. Magyarul akinek van most notebookja és a Win8 megjelenése után venne újat, de Linuxot akar használni és nem mindegy neki, hogy mit vesz, akkor már ne is vegyen újat, használja a régi 2-3-4 éves gépét, amíg csak működik? Nem nagyon értem a gondolatmenetedet, mintha nélkülözné a logika minden formáját.
    Itt pont azon van a hangsúly, hogy a MS megteremtette magának a lehetőséget, hogy úgy szerződjön az OEM gyártókkal, hogy Win8 mellé mást ne telepíthessen a felhasználó. És miért ne használná ki ezt a lehetőséget? Évekig szívathatja azt az általad is magasról lenézett 1-2%-ot, amire egy ellenük irányuló perben döntésre jutnak, de utána meg fellebbeznek és még kitolják pár évig, közben meg vagy megveszed azt, amit nem akarsz megvenni, mert nem arra van szükséged, de nincs más, vagy áttérsz Win8-ra, amit megint nem akarsz. Magyarul mindenképp rád erőltetik az akaratukat. Mármint nem rád, hanem ránk. Notebookot pedig nem tudsz úgy felépíteni, mint egy PC-t. De még PC-nél is, mi van, ha a MS úgy dönt, hogy a secure boot kikapcsolhatatlansága feltétele legyen a Win8 telepítésének? Az összes alaplapgyártó, aki el akarja adni az alaplapjait, kiveszi a kikapcsolás lehetőségét. És ez egy nagyon reális jövőkép, bármennyire is tiltakoztok. Az, hogy ez az egész illegális, nem fogja érdekelni a MS-ot, mert mint írtam, jópár évig elhúzhat egy ilyen pert, amire megfogják, de addig mi lesz?

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz BonFire #272 üzenetére

    Ez nem épp valós cáfolat, pontosabban ez egy részleges tagadás.
    Egyrészt:
    "For Windows customers, Microsoft is using the Windows Certification program to ensure that systems shipping with Windows 8 have secure boot enabled by default, that firmware not allow programmatic control of secure boot (to prevent malware from disabling security policies in firmware), and that OEMs prevent unauthorized attempts at updating firmware that could compromise system integrity."
    Tehát röviden ha előtelepítve van a Win8, a secure boot opciót nem lehet kikapcsolni, legalábbis amíg a Win8 telepítve van. Valószínűsíthető tehát, hogy a secure boot kikapcsolásával ugrik a Win8 használhatósága is. És amelyik oldalról még nem lett megközelítve: az utolsó bekezdésben, mármint nem abban amit linkeltél, hanem a forrás utolsó bekezdésében utalnak arra is, hogy csak saját felelősségre lehet majd kikapcsolni. Ez meg általában egyenlő a garanciavesztéssel, ez ugye bevett gyakorlat például a mobilgyártóknál: ha belenyúlsz a bootloaderbe, akár a gyártó saját nyitott bootloaderét teszed fel, akár feltörtet, ugrik a garancia. És mivel a Win8 nem fut nélküle, akár használhatatlanná is válhat, első indítás alkalmával lehet szimplán törli vagy megjelöli magát, de valami biztos történni fog, hogy ne tudd később visszaállítani és mégis garanciáztatni a gépet, ha arra kerülne sor. Szerintem erre minden esély megvan, márpedig akkor a kikapcsolási lehetőségért cserébe elég sokat elvennének. Hogy miért gondolom, hogy ez valószínű? Nos ez logikus. Lesz egy ajánlás és egy default beállítás, amit hangsúlyozottan csak saját felelősségedre módosíthatsz, de elveszíted vele a Windows 8 futtatásának lehetőségét. Itt igen nagy valószínűséggel be fogják írni a szerződésbe, hogy ez a művelet garanciavesztést okoz majd. Hogy miért írnák oda? Miért ne?
    Másrészt:
    Ebből is következik, hogy Windows 8 eleve nem települhet olyan gépre, amin ez nincs aktiválva. Ezek ugye csak a külön vett alkatrészekből összerakott és a nem Windows-zal előtelepített gépek lesznek. Viszont ha a secure boot aktív, akkor más op.rendszer nem megy fel rá. Tehát Windows 8-at és Linux disztribúciót nem fogsz tudni egymás mellé rakni, ráadásul nem tudom virtualizálni lehet-e a secure bootot, hogy legalább virtuális környezetben elfusson a nyolcas. Ebből meg az következik, hogy aki nem használ Windows-t, de a tanulmányai vagy a munkája megköveteli, az könnyen gondban találhatja magát.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz David75 #287 üzenetére

    Elfelejtetted elolvasni, hogy az átlag nagy részéről van szó. Az pedig tagadhatatlanul igaz. Ahhoz képest, hogy mennyivel jobban megéri venni egy Win-t (már annak, aki használni akarja) vagy venni egy gépet Windows-zal, rendkívül magas a warez aránya. Utóbbi esetben is van warez, előfordul ugyanis, hogy átverik az átlag júzert és illegális Windows fut a gépen, persze matrica nélkül. Konkrétan tudnék neked olyan boltot mondani, ahol bár nem mondják, hogy eredeti a Windows, de az általuk összerakott gépre mindig telepítenek egy illegális másolatot. Eredetit nem is vehetsz ott, csak ha rajtuk keresztül rendelsz olyan gépet, amire elő van telepítve és rajta vannak a matricák. De ilyenekről valószínűleg te is tudsz.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Gregorius #290 üzenetére

    Végig erről van szó, hogy a Windows 8-hoz szükséges a secure boot. Hol olvastad, hogy nem kell hozzá?
    "UEFI secure boot is part of Windows 8 secured boot architecture". Miből gondolod, hogy a kész Win8 esetében ez nem lesz igaz és ezzel fog működni? Abból, hogy egy fejlesztői változatban bemutatták gyorsan, hogy kikapcsolva is működik?
    Még a bejegyzésben is az szerepel, hogy kötelező lesz bekapcsolnia a gyártóknak.
    Az összeesküvés-elmélet-teóriádról meg annyit, hogy amit leírtam, egy gyakorlatban alkalmazott megoldás és minden jel arra utal, hogy itt is be fogják vezetni, mert már minden kész hozzá, csak be kell írni a szerződésbe.

    (#289) David75: javaslom ne nyugat felé nézelődj, hanem kelet felé.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz David75 #292 üzenetére

    Szerintem szimplán nem ott aggasztja őket a warez, ahol a legkisebb mértékű, hanem ahol a legnagyobb.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Gregorius #297 üzenetére

    Egyrészt: végig OEM gyártók által előtelepített op.rendszerről volt szó, a Developer Preview nem az, az egy alpha verzió, semmi köze az OEM-ekhez, ráadásul bőven nincs kész. Én is telepítettem azt VBox-ban, csak feltűnt volna, hogy jéé települt, pedig secure boottal nem találkozhatott. De a végleges verzió követelményeiről és a végleges szerződésekről ez ügyben nem tudni semmit. Másrészt elolvastam az eredeti forrást, de nem találtam arra vonatkozó információt, amiről beszélsz. Itt arról van szó, hogy az OEM gyártók által előtelepített Windows mellett lehet nem lesz kikapcsolható a secure boot. Végig ott van mindenhol, a Microsoft nem mondja ki konkrétan, hanem úgy nyilatkozik, hogy flexibilis marad a dolog, az OEM-ek beállíthatják saját elvárásaik szerint (ebben már benne van a lehetősége, hogy nem tudod kikapcsolni) és hogy a felhasználó kezében is lehet meg lesz a lehetőség a kikapcsolásra, ha nem a Windows 8-at akar használni. Ebből viszont nem következik, hogy ezen nem támogatott tevékenység után a W8 további használata legális marad-e. Ezt senki nem cáfolta eddig, az általam is hivatkozott forrásban két dolgot írnak, hogy egyrészt kikapcsolható, ha valaki régebbi vagy más op.rendszert akarna használni, másrészt a Dev. Preview mellett is kikapcsolták a fejlesztői eszközön, ami nem egyenlő azokkal a számítógépekkel, amiket OEM gyártók fognak előtelepített Windows-zal árulni. A keynote transcripionban meg még csak említésre se kerül a secure boot. A Windows boot experience újratervezésében meg épp hogy csak érintik a témát.
    Harmadrészt a saját felelősségre alkalmazható módosítások eddig a szerződések szerint mindig minimum garanciavesztést okoztak a hardverek és a szoftverek esetében, ellenpélda még a nyílt forráskódú szoftverrel működő eszközök esetében sincs. És itt a secure boot kikapcsolása csak saját felelősségre történhet majd, vagyis ha követik az eddigi gyakorlatot, akkor minimum garanciavesztést, maximum illegális Windows 8-at fog eredményezni az OEM-ek gépein. Azt meg főleg nem cáfolta senki, hogy egy OEM és előtelepített Win8 legális vagy működőképes marad-e, ha kikapcsolod a secure bootot. Márcsak azért sem, mert még nem létezik ez a rendszer, csak egy alpha verzió, amit bárki tesztelhet.
    A kérdések adottak, válaszokat csak te magyarázol bele a közzétett, hiányos és ellentmondásos információkba. És még egyszer megjegyzem, egy alpha verziós szoftvert és egy fejlesztői eszközt nem lehet példaként felhozni a jövőben elkészülendő eszközökre és rendszerekre vonatkozó kérdések és aggályok megválaszolására és eloszlatására.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz vadcoca #400 üzenetére

    Lehet csak nem tudnak annyit a fényről, mint hitték. Bár tudtommal fénynél gyorsabb részecskékre már rég léteznek elméletek, amik megférnek a relativitás mellett, ahogy az megfér a newtoni fizika mellett.

    (#395) bambano: azért nem lenne olyan elborult ötlet, ha a BIOS és az op.rendszer közt lenne még egy réteg, ami kezelné az összes hardvert, a gyártóknak csak oda kéne fejleszteni, az op.rendszerek és egyéb szoftverek meg azon keresztül férnének hozzá a hardverekhez, megszüntetve ezzel a ma elég kellemetlen kompatibilitási problémákat.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Bangesz #405 üzenetére

    Azért nem olyan nagy kiadás egy Windows. Mennyi is ma a Win7 Home Premium 64 bit HUN, 29.000 Ft? Mennyi időre veszed? 3 évre? Évente tehát kevesebb, mint 10.000 Ft, havonta kevesebb, mint 1000 Ft az ára. De nem is kötelező egyből megvenni a legújabbat. Aki ennyit nem ad ki érte, de használni akarja... Magyarul a pénz csak álkifogás a warezre. Ha 2900 Ft lenne se venné meg a warezolók 99%-a.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Csakénvagyok #439 üzenetére

    "Ha a tömegek elkezdenék ingyenes SWt használni az az MS bukását jelentené."
    Dehogy. Ha tényleg történne ilyen (nem fog), egy pillanat alatt átrakná a WIndows-t a GPLv3 alá, kiadná a forráskódot, kormányoknak, vállalatoknak és iskoláknak meg továbbra is árulná a terméktámogatást pénzért, ahogy az a vállalati Linux disztribúciók esetében is van. Nem bukna el, csak elesne a profitja mondjuk felétől, de átszervezkedne úgy, mint a Google és reklámokból pótolná a vesztesége egy részét.
    Most is megtehetné, de nem fűződne semmi érdeke ehhez, márcsak a kezdeti jelentős veszteség miatt sem.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Youri #443 üzenetére

    Tehát a feltételes módot nem ismered... úgy kezdődött, hogy mi lenne, ha. Illetve ha elolvasod láthatod, hogy szerintem sem történik ilyen, mármint ami miatt a MS-nak ezt meg kéne lépnie.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz tyaty1 #453 üzenetére

    Nem teljesen értem miért a szoftveren lehetne a legjobban spórolni. Ha van egy gép Core2-es processzorral és 2 GB RAM-mal, a Win7 vígan elfut rajta, nem kell hozzá újat venni, az OEM Win7 pedig telepíthető a meglévőre is, az OEM nem azt jelenti, hogy új gép és új szoftver, hanem hogy telepítés után nem teheted fel másik gépre. Tehát a régire is felmegy. Viszont átlagfelhasználásra nem sok olyan dolog van, ami miatt feltétlen szükséges lenne a váltás Win Vistáról Win7-re. XP-ről meg már bőven lett volna idő, de még mindig igen elterjedt, ez pedig remekül mutatja, hogy akinek van egy legális Windows-a, annak nem szükséges egyből frissíteni a legújabbra amint megjelenik, nyugodtan várhat egy-két évet, azt majd amikor lesz rá keret, akkor megveszi az OEM-et. Amúgy a hardveren sokkal könnyebb spórolni, 100.000 alatt össze tudnék rakni olyan PC-t, ami agyonveri a mostani notebookomat teljesítményben, de kész konfigurációk is vannak 92.000-től már, mindezt i3 2nd processzorral, 4 GB RAM-mal, 1 TB HDD-vel, stb. +29.000 a Win7, a dobozos felesleges az átlagnak. De ha spórolni akarsz, egyedileg összerakható olyan gép, aminél belefér 100.000-be a Win7 is és használható 1-2 évig biztosan. Notebookból pedig 125.000-nél kezdődnek a Win7-tel előtelepített gépek core i3 1st processzorral és 2 GB RAM-mal, ez pedig az átlag igényeket bőven kielégíti. De ha nem kell a Core i3, de spórolni kell, akkor 90.000-től kaphatók Win7-tel notebookok, még az is megfelel, ha nem akarsz friss játékokkal játszani vagy virtuális gépeket futtatni. Nem netbookok, 15,6"-os gépek.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz tyaty1 #462 üzenetére

    Ha jól tudom az OEM licence az alaplaphoz köti az op.rendszert, tehát RAM-ot, videokártyát, processzort cserélhetsz, HDD-t, egyéb elemet cserélhetsz. Alaplap csere esetén van gond csak vele, de nem hinném, hogy az lenne a gyengepontja egy PC-nek.
    Olcsó notebook.. találkoztam már párral, itt ugye kompromisszumok kellenek, de egyik sem vészes. Csak ne MSI legyen és nem lesz gond vele. De ne várj minőségi burkolatot, jó nyomáspontú, nem zörgő billentyűzetet, ergonomikus touchpad elhelyezést, de azért a kis felbontást vitatnám, 1366x768, ez 16:9 képarány, mondhatni ma ez az átlag, 16:10-ért nagyon mélyen a zsebbe kell nyúlni, nagyobb felbontáshoz is, vagy nagyobb kijelzőjű kell, a panel meg mindegyikben ugyanaz a TN+film, LED-es háttérvilágítással, azt hiszem se VA, se IPS paneles nincs is piacon. Viszont nem mind fényes, amire utaltam 90.000-ért Win7-tel a HP 620 XN591EA, pont matt kijelzős, 2GB 1333 MHz-es RAM és 320 GB HDD, igaz nem Core i a processzor, hanem csak Dual-Core T3100, de például megelőzi a Core2 Duo T7300-at teljesítményben a cpubenchmark.com adatai szerint. Utóbbi nekem gyakorlatilag most mindenre elég a virtualizációt leszámítva (bár azért egy Win7 még használható szinten eldöcög VBox-ban, ha kell, igaz nekem 4 GB a RAM, ez volt itt a gyengepont, de csak 667 MHz), de az nem átlagfelhasználás. Komolyabb játékokhoz meg aki gépet tud összerakni, az tud venni Windows-t.

    Amúgy az általad összeállított lista kicsit drága, új ház+táp jó 12.000-nek is, alaplap legyen 13.000-ért mondjuk egy ECS H61H2-M2, processzor, ha i3 2nd kell, akkor az durván 30.000, ez is stimmel, RAM az stimmel, HDD is, a videokártyán meg lehetne vitatkozni nagyon sokat és sokáig, játékokhoz kell-e a gép vagy elég-e a processzor IGP-je, utóbbi esetben egy 10-esért drágább processzor és a friss Intel IGP nem egy rossz teljesítmény, de ott az AMD Llano is, mint opció, akkor meg olcsósodik az alaplap és a processzor is és lehet külön videokártya se kell mellé, úgy tudom a Llano APU jóval erősebb ilyen téren, mint az Intel megoldása.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz tyaty1 #466 üzenetére

    Esetleg lehet venni Llano APU-t, mondjuk A6-3650-et 27.000-ért, ahogy azt korábban már írtam, és akkor megvan a középkategóriás GPU teljesítménye processzorral együtt alacsonyabb fogyasztás mellett, mintha processzor mellé vennél diszkrét kártyát. A grafikus teljesítménye az 5830-as szintjén van. Ha meg igény van rá, beszerezhető egy kártya, ami együttműködik az APU-val, mondjuk a VTX3D HD6570-es 17.000-ért. Ezzel a processzor drágább 1000 Ft-tal, de erősebb, 137% a 955-höz képest, a videokártya 17.000, de 5.000 híján megnyerted rajta egy Win7 árát, annyit meg már össze lehet hozni. A 6860-ról nem találtam benchmarkot (sőt Magyarországon magát a kártyát se), de az APU+6570-nek együtt túl kell lépnie a benchmarkok szerint a 6870, sőt az 5870 teljesítményét is. Utóbbi 72.000 Ft.

    (#467) tyaty1:
    "Nem mindenki tud extra 30-50 000-et megtakarítani havi szinten, minden megvásárolt alaplap esetében."
    Milyen gyakran veszel alaplapot? 3-4-5 évente? Akkor miről beszélünk havi szinten? És Windows-t milyen gyakran frissítesz új verzióra? Milyen gyakran cserélsz PC-t? Nem kell itt hú de nagy összegekről papolni, aki félre tud rakni havonta 5000 Ft-ot, két év alatt összehoz magának egy PC-re valót, annyi ideig meg bőven tud használni egy 120.000 Ft-os gépet. Vagy félrerak 3 évig 5000-et ilyen célra és máris van 180.000 Ft-ja egy 3 évig használható PC-re, op.rendszerrel együtt.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Pug #470 üzenetére

    Nézd meg a prohardveres benchmark eredményeket (a maximumokat), nem marad olyan vészesen el. De ha megnyugtat, legyen 22,7%-kal lassabb a benchmarkok szerint. Azonos tesztben a HD6530D kapott 77,3 pontot, a HD5830 kapott 100-at, a HD6550D+HD6570 kapott 170,4-et, ebből valószínűsíthető, hogy a HD6530D+HD6570 sem kapna 130 alattit, inkább többet, a HD5850 pedig 127,3-at. Utóbbit elírtam, nem 5870, hanem 5850. De az is megvan 43.000. A HD6870-et nem találtam, de a HD6870 X2-es 180,2-es eredményéhez azt írták, hogy 67%-kal gyorsabb a HD6870-nél, ami ~108 lehet akkor.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Pug #472 üzenetére

    Az százalék? Azt a b************!!
    De legalább azon a tényen nem változtat, hogy átlag, tehát nem játékos felhasználásra mégis össze lehet rakni egy gépet adott feltételek mellett Windows-zal is.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz 04ahgy #475 üzenetére

    Fogadd ahogy akarod, azt, hogy elnézi az ember a százalékot, mert nincs feltüntetve és csak a teszteredményeket figyeli, még nem lesz halálos bűn és nem válik az ember hülyévé tőle. A Prohardverre havonta egyszer ha felnézek.
    Viszont továbbra is fenntartom, hogy nem mentség a Windows warezolására az, hogy a gyereknek játszania kell. Főleg hogy nincs is indok egy Windows azonnali frissítésére sosem. Ráadásul akkor a játékokat is warezolni kell, hisz azok is pénzbe kerülnek, de arra mi a mentség? A gyereknek játszani kell? Máshogy nem tud, csak a legújabb játékokkal, ami alá kell a vas így csak a szoftvereken lehet spórolni? Ez úgy hülyeség, ahogy van. Tanuljon inkább, vagy járjon sportolni az a gyerek, többre megy vele. Aki meg tud venni egy 42.000 Ft-os videokártyát, meg úgy eleve egy friss játékokra alkalmas gépet (régebbiekre régebbi és jóval olcsóbb kártya is elég, vagy az új Llano APU - ráadásul a videokártya közel sem minden, kell legalább két jó és gyors RAM, valamint egy jó processzor is, meg megfelelő táp, ami elbírja ezeket), az meg tud venni egy Windows-t is, vagy tud venni eleve megfelelő komplett PC-t, elég széles kínálat van belőlük. A többi csak üres duma, jajj szegény vagyok, jajj nem akarok, de rákényszerülök a warezra - f@szt! Aki warezol, az azért warezol, mert kényelmesebb neki. Még ha 2000 előtti, ma már beszerezhetetlen multimédia-anyagokról lenne szó azt mondanám értem, hisz az internetes elérése ezeknek nálunk lehetetlen az idióta nemzetközi jogok miatt, pontosabban a megfelelő szabályozások hiánya miatt, de a szoftverekre ez nem igaz.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák