Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacces

    őstag

    Egész jó a cikk. De viccen kívül, én élveztem.

    Egyetértek, hogy érdemes frissíteni a win7-et aztán csak felpakolni rá a drivert ami kell.

    Egy építő jellegű kritikát szeretnék mondani: Ma már nem csak desktop pc-k vannak nagy számban, hanem laptopok is!
    Laptopok esetében például ajánlott az energia kezelő progikat felrakni, jobbak mint a gyári win7. Specifikusabbak, adott hardverre épülnek :).

    UAC - Felhasználói beállítás az jó volt úgy leírva. Nálam egyszer egy trójaira hívta fel a figyelmemet. (már mint, hogy engedélyt kért egy számomra ismeretlen program, és lecsekkoltam egy vírusirtó online változatával és az irtotta)

    Meg már előttem mások elmondták a negatív véleményüket, én azt nem ismételem, ki így, ki úgy használja a winet, van ahol személyi, van ahol családi.
    Például ha már családnak építem fel a win7-et (anyám, öcsémék akik észnélkül telepítenek és utána tagadnak, hogy nem ők rakták fel stb) akkor már teljesen állok az egészhez. Akkor néhány ponton ellenszegülök az írásodnak.

    CCleaner: Szerintem kezdőnek annyira nem ajánlott, én nálam egyszer kitörölt a WOW-hoz tartozó fájlokat, öcsém tiszta ideg volt miatta. De amúgy sok felesleges gigát tud takarítani.

    VLC: ajánlott bekapcsolni a beállításoknak a hardveres gyorsítás lehetőségét amikor a videokártyát használja, ezzel tehermentesíti a procit.

    IE: ott is belehet állítani a hardveres gyorsítás lehetőségét. Igaz nem olyan jó mint a többiek, de már kinőtte a régi gyermek hibáit. Igaz sok bajom van vele. De sajnos vannak olyan weboldalak ahova még kell és nem jön rosszul az a beállítás amit írtam. Pl.: apám egyszer egy tetőcserepes áruház weboldalán volt és az csak IE-t fogadott el, és grafikai műveleteket hajtott végre akkor jól jött.

    CD/DVD író: Ashampoo-nak van egy ingyenes verziója, igaz picit régi, de egész ügyes és jó. De ez szubjektív vélemény. Ugyanis a Hifi csak ezzel a progival megírt cd-ket hajlandó lejátszani :D és az MP3 is szaggatásmentesen játssza le. (de ez szubjektív)

    TotalCommander én ritkán használom. Én a nexus filemanagert szoktam használni ha úgy van.

    Minden Windows mesternek illetve neked is:
    Sokan írták itt, hogy ők tudják, hogy mely mappák tartalmát kell törölni (ahova a win "szemetel", mint pl.: temp könyvtár)
    Erről írhatna valaki egy cikket! De tényleg! Szerintem sokan örülnének neki, hogy mely mappák tartalmát lehetne törölni... pl.: ideiglenesen a frissítések letöltött helye stb. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák