Új hozzászólás Aktív témák

  • vadkörte

    addikt

    Hello all!

    A cikk alapvetően jó. Nem vagyok kezdő, évek óta dolgozok számítógéppel, szervizelni is szoktam(még ma is, a megkérnek - kifizetik - rá). A cikkben leírtak egy valóban kezdőnek hasznosak lehetnek. Az emberi hülyeség ellen azonban semmi nem képes megvédeni a technikát. A hozzáértő tudja mit kell csinália, ahhoz, hogy ne fosson a gép maga alá, aki meg vérpistikével tartatja karban a gépét hát úgy kell neki.
    Volt ismerősöm aki 4-5 rendszerkarbantató programot tartott a gépén egy időben, biztos ami biztos. Aktívan is használta mindet. A végén, miután elfogyott a tárhelye, majd egy napi munkával sikerült kb. 25GB-nyi a karbantartóprogramok által felhalmozott szemetet törölnöm a gépéről. (a biztonsági másolat biztonsági másolatának a biztonsági másolata...)
    Ennek ellenére mindegyik gépemen használok takarítóprogramot, mégpedig a Cleanert. Szigorúan takarításra!
    A hibernálást minden gépemen kikapcsoltam, mivel nem használom, tehát nincs rá szükségem. Ettől függetlenül megértem - és nem fikázom - azt aki használja.
    Az animációkat az asztalinál meghagyom, a notebook-omnál mindent csicsát kilövök, csak a háttérkép marad. Látványra olyan mint a meztelen W2000. Hiszitek vagy sem, ezzel is nyerek majd egy óra akkus üzemidőt és ez nekem fontosabb, mint látvány.

    Médialejátszásra sokáig a BSPlayer-t használtam codecpack-kal, de már sok éve a VLC szolgál erre. Eddig mindennel boldogult, külső kodek nélkül is, a "2"-es kiadástól már fagyással, akadással sem találkoztam. a kezelőfelületet meg addig látom, amíg teljes képernyőre teszem.

    Zenét évekig Winamp-pal hallgattam, az 5-ösből akkor lett elegem, amikor 4 magos procival is képes volt 25-30%-os terhelést produkálni, azóta AIMP.

    Fájlkezelőnek én a Total Commande-t használom - és ajánlom mindenkinek - elnézést kérek az Intézőhívőktől, de az Intéző egy BÁRMILYEN normális kétpaneles kezelő mellett, háát, inkább nem írom le mit gondoltam...

    XP alatt használtam tűzfalat, W7-nél beérem a gyárival, tudom, hogy van jobb, de amire kell bőven elég. AV programnak a NOD32-t használom, mert megvettem. Teszi a dolgát.

    Böngészőből évekig megfelelt az IE, majd nagyon rövid FF kitérő után megállapodtam a Chrome-nál.

    Viszont úgy érzem, mindenkinek szuverén joga eldönteni milyen programot telepít a gépére és mire mit használ. Nem szokásom félévente újrahúzni a rendszert, mivel nincs szénnétweakelve, ha kell a telepítés - és az ezt követő update-ek - és belakás után lementett lemezképből újrarakom a gépet, ez a frissítésekkel is max pár óra. (a legdurvább XP telepítésem 2 nap volt)

    [ Szerkesztve ]

    Üdv. V. Körte

Új hozzászólás Aktív témák