Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Nekomajin #5 üzenetére

    Miért lenne már félrevezető? Szerintem benne foglaltatik az, hogy már legalább képes egyes CSS3-as dolgok megértésére, valamint a HTML5-ös szolgáltatások egy része is működik benne. Elég nevetséges, hogy az IE9 nem támogatta (ennél jobb szót erre nem lehet kitalálni, de ha tudsz jobbat, írd már meg, kíváncsi lennék rá :) ), de ezt a lemaradozást és egyéni utak járását, meg a gányolást már IE-nél megszokhattuk. :) (Na, mindjárt letámadnak az IE-fanok. ;] De remélem csak akkor, ha már van valami fogalmuk a webfejlesztésről. :P)

    (#8) vince :
    jaja, ezt én sem vágtam, hogy miért serkentene váltásra. :D A cikkben nem volt rá indoklás.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz vince #12 üzenetére

    Most nehogy elkezdjük a böngészőháborút. :D
    Ebben igazad van, ettől függetlenül tény, hogy sajnos az Internet Explorer mindig is inkább az egyéni utakat választotta, és a mai napig foghúzva (vagy sehogy sem) alkalmazkodnak a W3C által előírt ajánlásokhoz. Ami pedig sajnos az IE-re való külön optimalizálást teszi szükségessé, egyedi CSS-es tákolásokkal, JavaScriptes gányolásokkal, amire sok esetben a többi böngészőnél nincs szükség, mivel nem mennek szembe a javasolt iránnyal (aminek mellesleg semmi haszna nincs, hanem többnyire csak káros hatása - pl. a sok webfejlesztő elvesztegetett órái az IE-re debuggolás miatt, plusz az utálat, amit ez kivált :) ).

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz vince #15 üzenetére

    Hát nem csak az idő dönti el, hanem a fejlesztők és a felhasználók. :D Viszont manapság az IE nem mutat fel túl sok újítást, azt inkább csak a konkurrensek teszik, aztán másolgatnak egymásról.
    Amúgy ahogy a screenshotokról elnéztem, IE10-nél is még mindig az a ronda fölső fejléc van, ami túl sokat foglal az egész képernyőből, és ez nem túl nagy kijelzőnél továbbra is probléma.
    Kíváncsi vagyok, milyen lesz a developer tool az IE10-ben.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz DaveJr #17 üzenetére

    Webfejlesztőként még nem használtad a Chrome-ot? Az kemény. :P
    IE8-nál és 9-nél is vannak hihetetlen idegesítő dolgok, amiket nem vagy rosszul implementáltak. Nem akarok itt példálózni, mert arra van külön topic, ahol ezeket ki szoktuk tárgyalni. :)
    Egyébként persze, minden böngészőnek megvannak a hülyeségei, a Chrome-nak is (például amit itt jeleztem, azt épp nemrég fedeztem fel, egyelőre az okát nem tudom), tehát valamilyen szinten mindegyikre kell külön gondolni fejlesztés közben, de az IE-nél az a baj, hogy túl sok ilyen para van - elég megnézni akár egy előre elkészített, igényes normalize.css fájlt, abban is látható, az IE-re mennyi hekkelés (akár szabványostól, szintaktikailag helyestől eltérő módon) szükséges külön.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz zseko #23 üzenetére

    A Chrome-ban egy darabig áthelyezhető volt a fülsáv oldalra, aztán állítólag megint kivették, hogy miért, azt nem tudom. Nem sikerült nekik a másolás. :DDD

    (#20) Nekomajin :
    hát végül is lehet, hogy valóban szerencsésebb lenne úgy fogalmazni, hogy támogatja a CSS3-as és HTML5-ös szolgáltatások egy részét, de ez már inkább tűnik szőrszálhasogatásnak. :)

    (#19) DaveJr :
    nekem csak azért volt furcsa, hogy még soha nem használtál Chrome-ot webfejlesztőként, mert a különböző böngészőkben különböző hibákat kell tesztelni, és mi van, ha valaki más böngészőben teszteli, ott meg szétesik valami. De ezek szerint a vállalatnál csak azt szabad, mert úgysincs engedély másnak a telepítésére - gondolom én.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz #41133696 #28 üzenetére

    Mondjuk a szinkronizáció kihagyása pl. Windows 7 esetén már megint csak egy "öngyilkos" húzás volt, kevésbé tartom igazán serkentőnek ezt a lépést, hogy Windows 8-ra váltsanak a felhasználók. Sokkal értelmesebb lett volna a Microsoft szempontjából, ha Windows 7 alatt is elérhetővé teszik a szinkronizációt, és egy csomó felhasználót ismét visszacsábítanak az Internet Explorer használatára.
    Akinek fontos a szinkronizáció, az nem hiszem, hogy rohanni fog a 8-asra váltani, hanem egyszerűen csak leszarja, és használ ennél kevésbé bugyután "bedrótozott" böngészőt.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz #41133696 #30 üzenetére

    Azt lehet tudni, mivel magyarázták a beszüntetését?
    "Viszont a 8-asban széleskörű szinkronizációról van szó, mely nem csak a böngészőt érinti."
    Ez lehet, hogy jó, de ha valakinek csak a böngésző szinkronizációjára van szüksége, azt miért nem teszik elérhetővé neki Windows 7-en, hogy egy újabb érv legyen amellett, hogy valaki az IE-t használja? Mármint most csak az elvi lehetőségről beszélek, az ő szempontjukból, ha népszerűsíteni akarják a böngészőt. Persze költői a kérdés. :)

    "A másik jó hír pedig az, hogy 8-astól kezdve már ezzel senkinek sem lesz gondja, az új rendszerek is minden bizonnyal támogatni fogják ezt."
    Mármint ez miben másik jó hír, nem ugyanarról beszélünk? Milyen "új rendszerek"?

    "az új nagyobb tudású és kényelmesebb operációs rendszerre, melyhez most még páratlan akciót is indított."
    Micsoda marketingduma. :DDD
    Hát én egyelőre egyáltalán nem érzem szükségét a váltásnak, mert a Windows 7 nálam nagyon jól bevált, és valahogy nehézkesebben váltok, mint pl. az XP esetén, főleg, hogy több helyről is azt hallom vagy olvasom, hogy a 8-ast tök jól megcsinálták elsősorban érintőképernyős eszközökhöz, de kevésbé ergonomikus valahogy a használata billentyűzettel (pedig akkor is az a gyakoribb felhasználási terület). Meg csak egy kiragadott példa, hogy sok mindent logikátlanul helyeztek át (mármint ami érintőképernyő esetén nem probléma, de bill. esetén lehet), hogy a kikapcsoláshoz állítólag nem elég a Start-jobbra-Enter, mint most, 7-esnél, hanem jóval több gombot le kell nyomni, más kombóban, ez azoknak elég zavaró lehet, akik elsősorban billentyűzet-használatra építenek (pl. én szeretem minél inkább mellőzni az egérhasználatot, ha nem muszáj, mert billentyűzettel gyorsabb vagyok).

    "A többi meg azért van "bugyután bedrózotva", mert harmadik féltől származik."
    Itt mire gondolsz?

    "A Windows rendszerbe az IE az integrált böngésző."
    Nem ez a baj, hanem hogy teljes mértékben kötődik az OS-hez (lásd szinkronizáció!), mintha önálló entitásként nem is létezne (most nem arról beszélek, hogy legyen már Linuxos változata is).

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák