Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szasza_1

    senior tag

    válasz biker #13 üzenetére

    Nem mindegy, hogy egy szálon megy-e a letöltés, vagy 50-en.

  • válasz biker #13 üzenetére

    Igazatok van, de:

    A 8 megás net az ~ 8000bit/sec, ami 1000Kbyte/sec.
    Ritka az az ftp oldal, ahonnét 1000KB-al lehet letölteni.
    Inkább 400, vagy gyorsabb oldalaknál 550-600, nem? De nem akarok a warezt feszegető témákba belemenni, szerintem ha valaki 600-al tölt lefelé egy 8megás hozzáférésen, az nem lassítja mások netezését. Erre gondoltam, mikor azt írtam, h inkább ftpről töltsön, az nem tölt felfelé, és gyakorlatilag nem lassít.

    Ezt onnét gondolom, h ahol én lakom, itt is van egy 8megás net, ami 7szgépre van elosztva 2 routerrel, illetve wifivel, és volt olyan lakótársunk akitől azért vontuk meg a net-használat jogát, mert állandóan torrentezett, és mások nem tudtak e miatt netezni. Ráadásul meg akarta magyarázni, h nem azért lassú a net, mert ő megzabálja a feltöltést. Az lett a vége, h montam neki, el lehet menni az Invitelhez, lehet saját netet rendelni, kb. 11ezer/hó. Vagy áttér a (fizetős) ftp-re, és abbahagyja a torrentezést.
    Ez esetben beszállhat a közös letöltésekbe, (egyik gép mindíg megy e miatt), de ez meg azért nem tetszett neki, mert mi az uj filmeket nem nagyon töltjük le, (TS ill. Cam verziókat), inkább csak miután kiadják dvd-n a filmeket, de sajna ő olyan igénytelen pa×aszt, h neki megfelel a rossz felvétel is, csak minél előbb meglegyen. Elköltözött, úgyhogy probléma megoldódott.
    :(((

    Biker:
    Felesleges több ftp ablakot nyitni, így is elég gyorsan jön lefelé, és ha valaki talál egy jó szervert, ahol nagyon sok minden van fent, akkor ott mindent megtalál ami szem szájnak ingere (film, zene, játék(pc, konzol), sorozat, tv-felvétel, programok), így nem kell másik ftp szerverre is előfizetni.

    [ Szerkesztve ]

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Új hozzászólás Aktív témák