Új hozzászólás Aktív témák

  • net84

    őstag

    válasz dolon75 #50 üzenetére

    A "reklám" borítékolható. De itt nem is magának a böngészőnek a supportja a kérdés. Hanem az abban megjelenített "anyag" supportja. Az ilyen szomszédoktól, rokonoktól mentsen meg valaki :DDD .
    Anno, mikor még csináltunk web alapú rendszereket (nem mezei honlapokat), a hátamon felállt a szőr, amikor explorer, firefox, chrome böngészőre is optimalizálni kellett (a teszteléssel, hibakereséssel és javítással együtt még egyszer annyi időt megevett, mint amennyi az alap fejlesztésre ment). Szinte minden frissítéskor belefutottunk valamibe. A vége az lett, hogy egy személyre szabott firefox portable verziót kapott a felhasználó, abban garantáltuk a működést, azt, ha frissítettük, kiküldtük és amúgy mindent azon teszteltünk. Az már nem az én gondom volt, ha ő mindenáron másban akarta használni.
    Az átlaguser nem gondolkodik el. Ha elé teszel egy választós ablakot, a nagy többség akkor is a már ismertet választja. A kicsik nem tudnak/akarnak nagy pénzeket tolni a marketingbe, így továbbra sem lesz nekik előnyös a környezet.

    #49 dolon75 - átvihető most is szinte bármi. De én úgy látom, nem a Google dolga legyártani a felület, amivel át lehet pakolni a kedvenceket, jelszavakat, űrlapokat egy másik, tetszőleges böngészőbe. Ha szakítani akar egy böngésző gyártó, akkor csinálja meg az importáló felületet a böngészőjéhez.
    Kipróbáltam én mást is, de kellő összetettségű felülettel nem kínált még meg senki.
    Egy profillal a dolgaim 90%-át szinkronban tartom (ide értve a levelezést, böngészési előzményeket, kedvenceket, űrlapokat, akár jelszavakat, naptárakat, jegyzeteket, feladatokat, képeket, dokumentumokat, stb.) és egyben gondoskodok a biztonsági mentésről is. A maradék 10%-ot egy másik profillal, másik gyártóval oldom meg (részben technikai okok miatt, részben adatbiztonsági okok miatt). Ezen kettő mellett csak azért van egy harmadik platformra is profilom, mert a szórakozást nem keverjük a munkával és magánélettel. :DDD Nekem az a kényelmes, ha egy eszköz (laptop, mobil vagy tablet) csere esetén 10 perccel a bekapcsolás után már az alapokra használható (látom a kontaktokat, a leveleket, elérnek, tudok hívni, be tudok lépni a felhőszolgáltatásba és a webes felületekre). Mindezt úgy, hogy ne kelljen másolgatnom az előző eszközről, azon akár lehet egy golyó ütötte lyuk is...

    #51 Gargouille - Az uniós politikusok gondolkodásmód keresendő a válasz. Azt nem értem, hogy miért ennyire lemaradva és elmaradott módszerekkel próbálják a versenyt "segíteni", élénkíteni. Ha annyira versenyt akar, akkor tolja meg támogatással a kicsiket és nézze meg mi fog kisülni belőle. De közben ne kötözze le a nagyot egy székhez, mert az azt (megelégedéssel) használók kerülnek így hátrányba... Így legalább elmondhatnák, hogy a sajátjukkal csapkodták a csallánt, így nincs értelme a hisztinek...

    Read only...

Új hozzászólás Aktív témák