Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Silεncε

    őstag

    válasz Zwodkassy #46 üzenetére

    A legtöbbünknek nem is ezzel van a baj. Leírtátok többen is, mi meg felfogtuk (mi, akik a win xp-t temetnénk már el). Ha ez XP teljesen elszeparáltan működik, azzal az égegyadta világon semmi probléma. Itthon is van XP-s gép, de az sose lát netet. Itt a legnagyobb baj az, hogy az userek trehányok. Rákattintanak minden sz@rra, benyalják a sok vírust, aztán meg mennek sírni a fórumokra, hogy elveszett minden adat. Közben a gépen nincs vírusírtó, frissítések letiltva (mert a szomszéd Pistike szerint az úgyis csak fogja a gépet, minek az). Ezek kombinálva a biztonsági lyukakkal, szinte csak az nem töri fel a gépet, aki nem akarja... Az ilyen gépek ráadásul nemcsak "magukra", hanem a többire is veszélyesek. Ha pedig feltétlen netre kell kötni egy XP-t (de ide bármilyen másik, lejárt támogatású rendszert be lehet illeszteni) akkor tessék úgy megoldani, hogy a lehető legnagyobb legyen a biztonság (ez általában ipari környezet, ott meg vannak rendszergazdák elvileg...). Otthoni régi gépekre meg mehet valami kis erőforrásigényű Linux, az user úgyse fogja észrevenni...

    [ Szerkesztve ]

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz Zwodkassy #46 üzenetére

    Miért olyan nehéz elhinni

    nem nehéz elhinni, mindenki tudja, hogy vannak ilyenek, csak ez tipikusan nem az oprendszer hanem a programozók sara akik valami egyedi megoldást berheltek bele a kódjukba a windowsszabványos megoldás helyett.

    aki meg 2017-ben winfosozik az szimpla kretén.

  • Dilikutya

    félisten

    válasz Zwodkassy #46 üzenetére

    Pár éve, néhány hónappal a Windows 7 megjelenése előtt én Pentium 1 CPU alá vadásztam alaplapot, amiben 2 ISA slot van. Ez még új korában sem volt már elterjedt szerintem, nemhogy 2009-ben. De egy fékpadot vezérelt a gép, abban volt két vezérlő kártya, mindezt Windows XP vagy Vista alapokra átültetni sokba került volna. Kellett volna új gép, új vezérlő kártyákkal, új szoftverrel. Nem filléres befektetés. Bár az akkor nem volt gond, hogy DOS fut rajta, nem kellett internetre csatlakoznia. Ma nem tudom, kell-e ilyet tudnia egy fékpadnak, ha műszaki vizsgára is hitelesített, akkor valószínűleg igen, de már nincs rálátásom a témára, rég máshol dolgozom.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Új hozzászólás Aktív témák