Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mob_zzz

    aktív tag

    válasz VaniliásRönk #43 üzenetére

    Manapság, mikor ennyit (70-80-90k) "simán" kiadnak emberek mobiltelefonra, szerintem bőven megéri egy -korlátozott képességű- de mégis számítógép ezt az árat. Egyrészt.
    Másrészt ezek előtt a gépek előtt senki sem fog 8 órákat görnyedni, mert a célcsoport csak az íméljét szeretné munkábamenet/egyetemen/kocsiban csekkolni, ránézni a friss hírekre, esetleg szabad percekben kommunikálni.
    Amúgy szerintem az eeePC-jelenség ahhoz hasonlítható mint anno a telefon/mobiltelefon elterjedése. Mobilja (ahogy most subnotebookja) azoknak volt először és jóideig, akiknek létszükséglet volt, pénzt kerestek vele (üzletemberek). Akik hajlandóak voltak extra árat fizetni a megtakarított időért. Azonban a gyártók rájöttek, hogy némi árcsökkentéssel rátehetik a kezüket az átlagos emberek pénzére is, akik csak "szórakozásból" szeretnének cseverészni például, meg elmondani az asszonynak, hogy "már a buszon vagyok". Kb. ez zajlik most a notebook piacon is. Van olyan ember, nem is kevés, aki ennyi pénzt szívesen áldoz azért, hogy napi plusz 2-3 órát online lehessen. (A business-class notebookok persze ugyanúgy megfognak maradni, ahogy a mobiltelefonoknál is -extra tudással, extra felárral.)

  • mob_zzz

    aktív tag

    válasz VaniliásRönk #47 üzenetére

    De, a készülékgyártóknak a készülék a biznisz.
    Amúgy a szolgáltatókra is érvényes az analógia, hiszen kezdetben szűk körben szolgáltattak magas áron, később terjedt el az olcsó, mindenki számára elérhető vonalas és mobiltelefon.
    Amúgy ngabor2-vel egyetértek maximálisan.

Új hozzászólás Aktív témák