Új hozzászólás Aktív témák

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Zolik #260 üzenetére

    Nagyon nem szeretném az iTunest védeni - mert valóban az Apple ökoszisztéma legidegesítőbb és degeneráltabb eleme, de azért volt egy pár dolog, amiért a szemöldököm felszaladt....

    "az feltesz még valami bonjour nevű háttérben futó valamit"

    Igen, ez az automata network discoveryért felelős protokolja az Applenek. Enélkül nem lenne automatikus kapcsolat az AirPlay eszközök között (leegyszerűsítve mDNS alapú, multicast üzit szór az adott subneten).

    "egy ingyenesen letölthető csengőhang file-t feltenni" - ezen nincs mit vitatni, ez úgy van elbaszarintva ahogy kell. Extra szívás a custom csengőhang piszkálása iPhonera, letölteni meg csak pénzért lehet.

    "aztán beloggolás az icloud accountal (no a legtöbb ismerősöm már itt elvérzik 9-ből 10 nem emlékszik az icloud jelszavára, rossz esetben már az email címhez se tud hozzá férni hogy újat kérjen)" - Epic User fail esete. Ilyen alapon akkor a Google egyetlen szolgáltatását sem tudod használni Gmail account nélkül. Se a GDriveot, se a GMailt, de még a G. Maps-ot is erősen korlátozottan. Ez egy elég rossz példa volt.

    Amúgy Sync helyett a legtöbb appnak már elég régóta megoldott a file transfer. Igaz iTuneson keresztül, de van, nem bonyolultabb, mint két FileExplorer ablak között másolgatni.

    A legtöbb esetben akkor van szívás az iTunes-al, ha nem a legkurrensebb verzió van telepítve, vagy a telefon nem a legújabb szofterver verzióval fut. Ha ezek rendben vannak, nincs belőle probléma.

    Amúgy a legjobb az, hogy az iTunest utoljára kb. 1 éve nyitottam meg (csengőhang csere miatt).

    Zene, Podcast, Mail, OneDrive, Navi, Skype, mobil bankolás, Youtube + a szokásos social media és csevegő alkalmazások. Ezek pörögnek elég sokat a telefonomon.

    Gyorsabban feltolok valamit OneDrivera, akár fájlt, akár képet, mint mire elkaparok egy kábelt, és hozzá kötöm a géphez. Apple Music előfizető vagyok, és a zenéim nagy része úgy kerül hozzám - jogtisztán -, ahogy a feleségemhez is, mert voltam annyira jó fej, hogy family csomagba bevettem őt is. Mondjuk így az iCloud előfizetése is az én kártyámról vonódik, de csak kibírom azt a havi 900 Ft-ot.

    "Egy átlag user már ott el fog akadni hogy állítsa be az itunes-t annyir hozzá van szokva hogy pl ha pendriveról akar másolni csak bedug-kihúz. Hozzá teszem tök jogosan várja el, hogy egy vagyonba kerülő teló ezt is tudja."

    Nem mondom, 5-6 éve abszolút nem volt ennyire egyszerű iPhonet használni, de ma már iTunes nélkül is teljes értékűen tudod használni a készüléked. Persze ha megrögzötten ragaszkodsz bizonyos technológiákhoz (és ezt most élcelődés nélkül mondom), akkor úgy nem a te választásod lesz a rendszer. Viszont azt is meg kell érteni, hogy aki a drága készülék mellett hajlandó kifizetni a hozzá kapcsolt szolgáltatásokat is, az nem fog szívni. Ha ezt nem fogadja el, és csak arra futotta, hogy megvegye a T-nél vagy akárhol részletre, majd csodálkozzon, hogy hát nem megy rá a Pápai Jocitól - "Szeretem a köldökszöszöd" című dal csak úgy pendriveról, akkor van egy rossz hírem: rossz készüléket választott.


    Az Apple termékeknek megvan sajnos világszerte az arcoskodási faktora (bár ne lenne), emiatt is van az az Apple user is ütve vágva, aki amúgy örül neki ahogy a készüléke működik, mert ennyit vár el tőle, és nem többet. De amit elvár azt hozza atombiztosan.

    Amúgy én használom Windowson az iTunest, köszöni szépen ugyan olyan fos mint Mac alatt, nem szivatják jobban a PC usereket, mint a sajátjukat.

    Szóval az a mondatod, hogy "...Azt viszont igen, hogy szándékosan szivatják a win usereket." sem állja meg a helyét.

    Sok dolog van, amiért viszont érdemes lenne Cupertinoban kukoricára térdepeltetni a fejlesztőket, salest és marketinget. Az egyik a sok közül az iTunes ilyen hosszú ideig tartó megtartása. És ha már megtartják, legalább odáig eljuthattunk volna, hogy lehessen több gép között ugyan azt az iTunes libraryt szinkronizálni. De nincs, így mindig van egy olyan gép ami anyahajóként kell használni, mindig oda vissza-vissza térni ha valami olyan művelet jön, amihez iTunes kell (de mondom, egy éve nem látott iTunest a készülékem). Persze ez kézi szinkronnal, meg iClouddal már nem para, de bakker. Ennyit igazán meg lehetett volna már oldani ennyi idő alatt, és a zenei jogtisztaság fel se merüljön itt nekem érvként, mert ha valaki előfizető, akkor mindenhova a jogtiszta zenéi szinkronizálódhatnának.

    Sokkal nagyobb problémák vannak lokalizációs fronton, vagy épp az alul tervezett akku gate esetén, vagy wall of text szöveget írhatnék arról mire használható a készülék amikor támogatottabb régióban vagyok (UK, USA), és milyen itthon.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

Új hozzászólás Aktív témák