Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • junior11

    veterán

    válasz Vesa #48 üzenetére

    De nem a torrenten keresztül, ahol meg is osztod, ami már törvényellenes sokak szerint. Éppen 1-2 hónapja olvastam a csehek cikkeztek róla, Belgiumban talán?, arról folyik a vita, hogy egyes ISP-k adják ki az adatokat azokról a személyekről, akik jogellenesen töltöttek le filmeket, a kiadókat képviselők kérik, mivel eljárást akarnak ellenük, és megy a huza-vona, a bírósághoz fordultak, hogy tisztázva legyen az EU-ban a torrentezés illegális tartalom esetén.
    Mo-n még nyugis a helyzet, de már egyre több országban vannak esetek, ahol az átlagfelhasználót is simán elővehetik, és meg is teszik, ha akarják, még a letöltésért is...

    [ Szerkesztve ]

    The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

  • Skynet258

    veterán

    válasz Vesa #50 üzenetére

    Félreértesz, abszolút nem nézem le őket és abban is igazad van, hogy van akinek nehezebben megy a dolog. :R Persze én sem az idősebb korosztályra gondoltam első sorban, csak ugye a mostani fiatalokból is sok ilyennel találkozni, és aztán belőlük is lesz egy idősebb korosztály aztán az utánuk következő fiatalokból, valahol el kéne kezdeni... És ok, a mostani idősebbek korlátozott lehetőségekkel rendelkeztek, azóta jött az Internet. Gyerekkoromban a játékok miatt szótáraztam, macerás, nem is mindenki hajlandó rá. De manapság eszembe jut valami, ott a PC vagy a telefon, nagyon maximum fél másodperccel később megtudom az infót (5 perc alatt pedig meg is erősítem több helyről ha olyan a kérdéskör). Szóval azt mondom a lehetőség sokkal több, de a hajlandósággal van sokszor probléma. Én sem Gyuri bácsitól várom el, hogy fluid angollal beszélgessen a sarki kocsmában, de Gyuri bácsi nem is feltétlen akar Netflixezni. Én sem voltam előfizető amíg nem lettek nagy számban magyar feliratok, de olvasni azért már csak tud mindenki (igen, van aki lassabban, emiatt lemarad a képkockákról ami szintén élmény romboló lehet, tudom).
    Az a baj, hogy az élet rengeteg területén találkozol azzal, hogy igény lenne, de ha picit meg kell mozdulni akkor már jajj de rossz. Anno mikor Telenorban telókat adtunk sokan azt sem tudták hogy kell használni. Pedig Androidról váltott Androidra, de ha más az ikon kinézete már pánik megy. Az emberek elkényelmesedtek, lusták használni ami a fejükben van és nagyon kicsi a hajlandóság, hogy fejlődjenek. Pedig olyan korban élünk, amikor otthonról megtanulhatok akár alap szinten autót szerelni, alap szinten spanyolul és megfőzni a 3 fogásos ebédet. Csak kényelmesebb az ezüst tálcáról elvenni a dolgot készen. Ezért mondom, hogy akinek van igénye bizonyos dolgokra azok ott vannak, csak néha nekünk is fejlődnünk kell hozzá. Valami ilyesmi nekem ez a "van szinkron nincs szinkron" kérdés.

    https://geekpulse.hu

  • dabadab

    titán

    válasz Vesa #50 üzenetére

    "Rengeteg idősebb ember van, akiktől már nem várható el, hogy ilyen szinten tanuljanak meg angolul"

    Valahogy van egy olyan érzésem, hogy nem ők teszik ki a torrentezők derékhadát.

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák