Új hozzászólás Aktív témák

  • dekoninck

    aktív tag

    válasz Szakadék #198 üzenetére

    :K
    Megértem én, hogy az embereknek van valami vesszőparipájuk, kedvencük, amiért rajongani kell, az azonban én is furcsállom, hogy ez egy processzor, ami tömegtermék, ráadásul olyan, ami évente avul el. Nem beszélve arról, hogy ha két egyforma, ronda házban, egy átlagos monitorral adnánk egy AMD meg Intel konfigot a rajongók elé, nem biztos, hogy meg tudnák különböztetni, hacsak meg nem nézik az Eszközkezelőt...

    Ez még annál is kisebb különbség, mintha egy bájker ugyanolyan kategóriájú Trek vagy Cannondale hegyibicajt hajtana.
    Nagyjából ilyen horderejű vita lenne az is pl, ha arról szólna, hogy a PVC vagy a fém szennyvízvezeték a jobb-e, ha ugyanolyan jól működnek. Vagy miért a tölgyfáért és miért nem a bükkfáért rajongsz? (Én mindkettőt szeretem.)

    Maga a processzor, mint olyan, a tudósok szellemi terméke, a technológia szerintem is érdekes és lenyűgőző, és megvan a szépsége, de hogy ekkora ellentéteket és flame-eket szítson (olyanok között, akik még nem terveztek procit), az legalábbis elgondolkodtató... elég akadémikus vita ez az egész.
    Bocs. :D

    (Notebook procinál azért jelenleg tényleg van számottevő, a felhasználót is komolyabban érintő különbség, az Intel javára, a fogyasztás tekintetében.)

Új hozzászólás Aktív témák