Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz hcl #77 üzenetére

    Kicsit összetettebb a probléma ennél, és szerintem meghaladja eme fórum kereteit.
    Az tény, hogy sokan (nagyon sokan) rendeltek sokkal drágább cuccot mint ami a vámnyilatkozaton szerepelt érték. Ezt mondjuk jogosan szankcionálják (hogy rohadjanak meg :) )
    Az is tény, hogy nem vagyok egy közvélemény kutató, se szondázó cégem nincs, de ez az "impulzus vásárlás" amire ezek a kínai oldalak (is) rámentek, a parasztvakító neonfény szintű marketinggel, és a "vágycsinálás" pszichológiájával elég hatékony... aztán ott van a másik oldalon az unatkozó emberek garmadája, akik az "ingyenposta" varázsszóra ugorva minden szart megvesznek. Csak azért mert ingyé' van a posta...
    És témánál is vagyunk...

    Én ezt tömeget simán 90%-ra lőném be.
    Aztán vannak a hozzád hasonlók kb marginális csoportja aki meg azért rendel, mert tényleg kell neki valami valami okból...
    Most én ebbe nem fogok belefolyni, mert semmi kedvem nincs ennyit pötyögni.
    Én ezt így látom, tapasztalom, és ennyi. Láttam, hogy mennyi küldemény jön be napi szinten. Ha annak csak a fele értelmes cucc lenne, amit tényleg sokáig használnának az emberek, akkor elképesztő életszínvonal lenne... de nincs... sőt...
    Nekem is van haverom, aki ilyen fet-et, meg olyan ic-t, meg amolyan cuccot rendel, mert kell neki, EUban meg nem kapható.
    De jut rá kábé 15 másik akik a kukázós részleget gyarapítják.

    Amúgy véleményem szerint ha annyira fontos a cuccod, akkor küldesd inkább futárral... jobban jársz. Viszont abban tiszta logikai összefüggés van, hogy ha a terhelés a postán mondjuk 30%al csökken a kieső kínai küldemények csökkenése miatt, akkor a leveled is kisebb eséllyel fog elveszni, és hamarabb fog megérkezni.

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Új hozzászólás Aktív témák