Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shatterstar

    aktív tag

    Egyet kell értenem gabancs kollégával minden téren! Ezek a multik folyton ezt játsszák. Anno nagy névnek számított a videó játék bizniszben a SEGA és a Nintendo! Most hol is vannak? Az első becsődölt és csak szoftvereket gyárt míg a másikból örökös harmadik lett a PS,XBOX páros után szabadon :)
    Szóval egyáltalán nem bánom ha egy ilyen burzsuj cég egyszer csak csődbe megy mert ezzel mi fogyasztók csak jól járhatunk!!! Na meg semmi sincs kőbe vésve,tehát ami 10 éve működött az ma nem biztos,hogy fog...
    Sajnálni meg aztán ziher,hogy nem fogom egyiket se mert ahonnét ezek jönnek ott még a kerítés is kolbászból van.

    Why are you wearing that stupid man suit?

  • Shatterstar

    aktív tag

    válasz xmaas #7 üzenetére

    Abban egyetértünk,hogy a munkásokat tekintve ők biztosan sokat vesztenének ezzel,de az árak és a fejlődés szerintem már elnézést,de rohadtul elhanyagolható. Mint azt már fentebb is írták többen, ez egy természetes rotáció,hogy cégek jönnek mennek az életben! Ha netán a Sony tényleg kiesik a játszmából nem gáz mert lesz helyette majd másik. Mint a Zoli bohócnál :DDD A fejlődés pedig kötve hiszem,hogy megállna a nagy S megszűnésével, hiszen ott van még egy rakás másik nagy multi amik elég rendesen ráléptek a fejlesztői pedálra (Alma,Samsung,LG...)
    Nem kell itt megijedni és egyből csak a rosszra gondolni. Amíg a világ ebbe az irányba tendál addig folyton ez lesz és kötve hiszem,hogy egy cég kimúlásával az összes többinél megállna az innováció és a tudomány.:

    pereces: A kézi konzol egy dolog, az csak egy plusz ágazat az iparon belül. Én itt most a nagy konzolokra gondoltam amik jóval több elismerést kapnak mint manapság a Nintendo bármelyik cucca együttvéve! Ez egyébként pont aktuális mert a handheld masinák manapság elég nagy veszélyben vannak az okos telefonok és tablet piac végett. Nem kell már sok és lehet ez az ágazat is eltűnik a süllyesztőben mint anno a VHS és társaik. Ja és ugye még érkezik majd az NVidia Project Shield-je ami szintúgy vetélytársa lesz a kézi kütyüknek.

    [ Szerkesztve ]

    Why are you wearing that stupid man suit?

  • Shatterstar

    aktív tag

    válasz gabancs #11 üzenetére

    Pontosan erről van szó :D Egy ilyen multi cég sokszor pályát téveszt és azzal foglalkozik amivel nem kéne. Jómagam pl abszolút nem vagyok techbuzi és magasról leszarom épp milyen TV kijelzőn dolgoznak a fejesek ;] Az meg nem mostanság fog bekövetkezni,hogy egyik napról a másikra az összes nagyvállalat fogja magát és becsődöl itt hagyva minket a csúnya kőkorszakban :DDD
    És ne felejtsük el a tényt,hogy ezek ipari óriások akik a mi életünket rontják meg! Tudom ez már rég offtopic,de szánom bánom azokat akik egy korporatista vállalat sorsáért aggódnak.

    Why are you wearing that stupid man suit?

  • Shatterstar

    aktív tag

    Akik szerint az afrikai E-hulladék telep nem létezik az nézze meg a Tervezett Elavulás című dokumentumfilmet és (ha rendelkezik saját gondolattal) mindjárt rájön,hogy a jelenleg ismert világ hová tart! Mint azt az előző hozzászólásomban is írtam, nekem nincsenek nagy igényeim egy kütyüvel sőt a trendeket sem követem és még is boldog vagyok :))
    Nálam az ilyenek mint tablet,smartphone,ultrabook,google glass stb nem játszanak. Van egy fasza kis laptopom (Thinkpad T61) és ezen kívül nincs szükségem az olyan parasztvakításokra mint a 4k és a panoráma téjvé :W
    Persze nem lehet mindenki olyan mint én,de azt az egy dolgot ne felejtsük el,hogy míg nem történtek ekkora áttörések a tech világban addig mindenki elvolt a legalacsonyabb felbontással és a 16 bites konzolokkal!!!
    Manapság meg az dívik,hogy mindent szarrá kell fejleszteni mert ezek nélkül lassan már nincs is élet a földön.

    Why are you wearing that stupid man suit?

  • Shatterstar

    aktív tag

    válasz emvy #39 üzenetére

    Nem! Manapság egyre gyakrabban verem a fejemet a falba,hogy miért nem a hatvanas években születtem, mert úgy jóval több esélyem lenne egy normálisabb életre mint így 2013-ban 25 évesen.
    A szüleim idejében még lehetett pénzt keresni, sőt abból félretenni és építeni a saját jövőjét az embernek. Most jelen helyzetben nemhogy félretenni,de még keresni is alig lehet lévén munkahely is alig akad...
    Gyakorlatilag az a helyzet állt elő,hogy az ötvenes korosztály előbb talál magának munkát mint egy frissen érettségizett pályakezdő fiatal :(((
    Szóval a kérdésedre visszatérve: Igen, ha választani kéne inkább élnék a múlt században mint itt a "fene nagy jólétben" ami tele van felesleges ám,de annál színesebb kütyüvel, ugyanakkor az életszínvonal szép sumákban jelentősen csökken!!! Ilyenkor irigylem a nagyszülőket akiknek az élete az enyémhez képest egy királyi luxus volt. De éljenek csak a multik és a felgyorsult fejlődés :U

    Why are you wearing that stupid man suit?

  • Shatterstar

    aktív tag

    válasz Tapsi #59 üzenetére

    Ugyan. Ehhez nem kell közgazdásznak lennem,hogy összehasonlítsam az életszínvonalat a múlt és jelen között! Márpedig a tények magukért beszélnek. Szoktam csevegni nálam kétszer idősebb emberekkel és bizony kivétel nélkül szinte mindegyik pozitívan tekint vissza a múlt század végére :)
    Akkor sem volt kolbászból a kerítés,de létezett olyan,hogy jólét! Választhattál hol akarsz elhelyezkedni nem úgy mint most mikor szabály szerűen a munkáltatók előtt kell térden csúszni,hogy egyáltalán szóba álljanak veled...
    Akinek meg van munkája azt kíméletlenül meghajtják, jóformán éhbérért dolgozik és örülhet ha a cég 3 hónapnál tovább megtartja :U
    Ez nem közgazdaság ismeret kérdése többé! A nemzetközi bankárok tudják ezt a legjobban hiszen ők mozgatták mindig is a szálakat. Itt az ő érdekeik dominálnak és ez ellen mi aligha tehetünk valamit :W

    Why are you wearing that stupid man suit?

  • Shatterstar

    aktív tag

    válasz dabadab #64 üzenetére

    Kinek mit jelent az életszínvonal ugye ;) Ma van választásod és nem csak egyféle fagyit tudsz venni,de ugyanez igaz az összes többi termékre is. Most ennek kéne annyira örülnöm? Mert ha ez a legjobb amit nyújtani tudnak inkább nyírják ki magukat! Hiába elfogult az idősebb korosztály ha egyszer tényleg gördülékenyebben mentek a dolgok anno. Itt jegyezném meg,hogy az a rendszer se volt tökéletes és több sebből vérzett,de az átlag ember mégis tudott egyről a kettőre lépni. Ma csak azért melózol javarészt mert muszáj enned és laknod valahol :((( Előtte maradt annyi pénzed,hogy szórakozni tudj menni és még ki is jöjj a pénzedből hónap végére. Nevelőapám aki most 51 éves keres havi 90-100 HUF között és szégyenszemre nem képes kijönni ebből az összegből. Az anyjától kell kérnie minden hónap végén kölcsön,hogy fizetni tudjon ezt-azt -.-
    Mondanom sem kell 15 éve nem voltak neki se ilyen jellegű problémái!

    [ Szerkesztve ]

    Why are you wearing that stupid man suit?

  • Shatterstar

    aktív tag

    válasz #06658560 #69 üzenetére

    dabadab,fordfairlane: Azért mert az én családom és a környezetünkben élők életminősége fényévekkel jobb volt a mostaninál, még nem indokolt,hogy cinikus kommentekkel válaszoljatok :) Ahogy azt már az előző hozzászólásomban kiemeltem a régi rendszernek is voltak hiányosságai nem kicsik ráadásul! Ha már mindenáron ki kell ragadni egy részletet a hsz-ból akkor legalább ez a része legyen az. Higgyétek el nem elfogult és nosztalgikus duma az mikor egyre több ember sírja vissza a nyolcvanas éveket és,hogy az milyen fasza is volt. Ez egyrészt ijesztő mert az a világ tényleg minden volt csak szép nem, másrészt ha igaz lenne az állításotok akkor a jelenlegi helyzetnek kifejezetten jónak kellene lennie. De nem! Ez egyre szarabb és szarabb lesz míg 30 éve ha az ember tisztességesen melózott azért járt is valami nem úgy mint most mikor eleve keveset keresel és még az árak is egyre csak emelkednek :U Pluszba még mindenféle kotnyeleskedő törvényt,adót bevezetnek ami tényleg lakhatatlanná teszi ezt az országot...
    Szóval ti akik már 20-30 éve is aktívan tevékenykedtetek miért nem hasonlítjátok össze a két rendszer előnyeit/hátrányait? Mert kurva könnyű ám olyan dolgokkal jönni,hogy "de ma is könnyen el lehet helyezkedni nem kell térden csúszni emiatt" stb dumák! Erre meg én cáfolok rá a saját és a volt munkatársaim tapasztalatával élve :P Sokkal nehezebb ebben a hű de kibaszott nagy "civilizációban" boldogulni mint a csúnya,csúnya átkos rendszerben. Ott legalább volt 1 millió munkahely (még ha azok pénzmosó cégek is voltak,de az meg ki a frászt érdekel ha fizet minden hónap elején :DDD ).

    Why are you wearing that stupid man suit?

  • Shatterstar

    aktív tag

    válasz #06658560 #73 üzenetére

    Még mindig azon rugóztok,hogy a régi rendszer mennyi hibát halmozott fel. Mintha nem hangsúlyoztam volna ki ezt elég alaposan! Félreértés ne essék nekem nem célom a letűnt korok ideológiáját reklámozni hanem azt akartam ezzel mondani,hogy még az az istenverte korszak is kedvezőbb volt mint a mai :U
    Nyugodtan lehet jönni nektek is a saját családotok példájával mivel úgy tudom szólásszabadság van tehát ehhez nektek is jogotok van. És egy percig sem állítottam ennek az ellenkezőjét. Azt viszont nem csípem mikor elbeszélünk egymás feje mellett és mindenki csak a saját igazát hajtja. Mert akkor egy vég nélküli flame alakul ki aminek sok értelme nincs. Meggyőzni pedig nem foglak tudni titeket,de amit már egy ideje mondogatok abban azért van valami. A ti állításaitok is sok igazságot tartalmaznak, viszont mindent összevetve ha tetszik ha nem az átlag középosztály élete akkor is biztonságosabb volt mint mostanság! Ebből nem vagyok hajlandó engedni hiába,hogy én csak elbeszélések alapján jutottam erre a következtetésre.
    Egyébként most,hogy "jólét" van Ti meg vagytok elégedve ezzel a rendszerrel? Ez minden tekintetben jobb mint mondjuk a 90-es évek? Azon túl,hogy bejöttek a multik és az EU szépen módszeresen kinyírták az iparunkat és mindezek mellett az államadósság egyre csak növekszik( ami direkt így lett kitalálva...)

    Why are you wearing that stupid man suit?

  • Shatterstar

    aktív tag

    válasz dabadab #75 üzenetére

    "Van benne alapveto targyi tevedes (az a '90-es evek helyett a '80-as evekrol lenne szo, ugye),

    Szinte 100%-ig biztos voltam abban,hogy ezt a bekezdésemet félre fogjátok értelmezni. Bocsánat,hogy nem szájbarágósan írok,de a kilencvenes éveket mint példa hoztam fel, és nem úgy értettem,hogy akkor volt a rendszerváltás ésatöbbi :DDD
    Különben számomra roppant furcsán közelítitek meg a helyzetet mert nem igaz,hogy nem látjátok át a mai világ problémáit. Folyton lehurrogtok mikor más emberek véleményeivel érvelek, pedig akikkel eddig szóba elegyedtem azok se voltak a régi világ fanatikusai pusztán egyszerű emberek akik tudtak boldogulni az életben! Nem kell ezt bonyolítani és beleszőni a közgazdaságot,politikát stb-t. A munkahelyek jóformán biztos lábakon álltak és az ember választhatott hová megy dolgozni. A szakmával és végzettséggel rendelkező emberek el tudtak helyezkedni azon a területen amit kitanultak. Pl ma egy cipő felsőrész készítő sehol sem tudna érvényesülni maximum valami gyárban vagy egyéb helyen. A ruhaipar is döglődik hála a kínai boltoknak és még sorolhatnám tovább egy örökkévalóságig :U
    Sose volt fényes a helyzet,de ennél a mostani bizonytalanságnál klasszisokkal jobb lehetett a rendszerváltás utáni időszak. Akkoriban egy friss pályakezdő tudott magával mit kezdeni nem úgy mint ma,hogy tanfolyamokat kénytelen elvégezni,hogy pénzhez jusson. Az is milyen korrekt elgondolás miszerint a 25 évnél idősebb emberekre nincs támogatás,de az ötven évnél idősebbek jóval könnyebben el tudnak helyezkedni és még kirúgni se fogják őket mert először a fiatalokat küldik el, mondván ez még ifjú titán még könnyen talál magának állást :W :W :W
    Ezeket nem kitaláltam sajnos tényleg így fest a helyzet! Éljenek a multik amik munkahelyeket teremtenek és amik kényük kedvük szerint dobálhatják a munkásokat ^^
    Tavaly ha minden igaz a sárvári flextronics valami 700 embert küldött el a cégtől!!! Dolgoztam ott egy darabig még pár éve is volt szerencsém beszélni olyan dolgozókkal is akik 15 éve ott nyomják és mindegyik azt mondta anno sokkal nagyobb biztonságban volt az állásuk mint manapság.: Ennyit erről. A fizetések módszeres csökkentését már meg sem említem :((

    Why are you wearing that stupid man suit?

  • Shatterstar

    aktív tag

    válasz #06658560 #80 üzenetére

    "Nem, oda mehetett dolgozni az ember, ahova engedték a pártból."

    Csuhajja! A szüleim akik 62'-es születésűek, nekik miért nem a párt szabta meg hová mehetnek dolgozni? Anyám először a ruhaiparban kezdett el dolgozni, majd később az ausztriai határon lett pénzváltó. Apám a rendszerváltás előtt kerámikusként dolgozott mi több saját kerámia vállalkozása volt. 89 után elment egy gyárba dolgozni ahol egészen 2010-ig nyomta és ki lehet találni miért küldték el :DDD

    "Mert akkor hol érvényesült? A Parlamentben, vagy a piacon? Ma több egyéni igényekre dolgozó cipész van, mint korábban volt. Aki akarja, igényli, megfizeti."

    Pontosan! Aki akarja...annak nyilván a bőre alatt is pénz van mert egy cipő készítése nem olcsó dolog. Apropó ma ez már nem divat mert az emberek többsége,de még a gazdagok is, inkább a multiknál vásárolnak maguknak lábbelit mint sem cipészhez menjen. De ez nem lényeg mert én konkrétan a cipőfelsőrész készítőkről beszéltem akik ha fegyvert fognak a fejükhöz se tudnának ma mit kezdeni ezzel a szakmával mert már régóta halott! Van helyette Nike,Adidas,Puma, és természetesen a óccó kicisájga :C

    "Mondd, mit szívsz? A rendszerváltás után volt a étezö legbizonytalanabb a helyzet, hónapokig, fél évekig fizetés nélkül, nem tudva, holnap lesz-e cég, be kell-e menni, ki a tulaj, mit kell csinálni, amit termelnek hova kell eladni, stb. Akkor épült le nullára az Ikarusz, a Ganz, EVIG, a feldolgozóipar kompletten, a nehézipar, bányászat majdnem teljesen. Akkor volt, hogy az Ikarusz a beszállítóinak, egyes alkalmazottainak busz alvázakkal fizetett, mert mással nem tudott.(Nyolcvanas évek vége, kilencvenesek eleje). Ehhez képest ma kiszámítható minden, igaz, hogy nincs munkahely elég, de az relatíve stabilan álló helyzet"

    Itt nem az a kérdés,hogy én mit szívok hanem Te hol élsz? Azt sajnos a vitánk elején nem említettem - holott fontos lett volna - én vas megyei vagyok és a környezetemben élők is többnyire azok. Itt 20 éve semmi,de tényleg szinte semmi komoly probléma nem volt még akkor sem ha valakit kirúgtak mert rögtön talált magának más munkahelyet. Azzal tisztában vagyok,hogy az ország keleti részén már jóval nehezebb volt egy ember élete,de ha összehasonlítjuk a Tiszántúl 15-20 évvel ezelőtti színvonalát a maival szerintem minden esetben a jelen kor maradna alul.

    "Alapvetöen nem hülyeség a fiatalok elhelyezkedését támogatni, mert másképp nem lesz pályakezdöként tapasztalata, a nélkül meg nem akarják alkalmazni. Ismerösi környezetemben pedig mostanság rúgtak ki két ötven felettit, többek között olyan indokkal, hogy fiatalabbra van szükség. eltérö szakterületeken."

    Itt is érvényes jóformán az amit feljebb írtam miszerint nem mindegy az ország melyik szegletében élsz. Ami azért is fura mert a törvény az mindenhol törvény és kelet Mo. is az országhoz tartozik szóval számomra ez egy talány! Mindenesetre anyám mondta nekem még nemrég,hogy a 25 éven aluliakra van csak támogatás aki ezt betöltötte az magyarán szólva baszhatja. Ez a támogatás állítólag az 50 felüliekre is igaz csak ott annyi eltéréssel,hogy őket már támogatja az állam mert védett korba léptek.
    A fiatalok elhelyezkedését támogatni kéne,de itt ez nem létezik csak papíron :( Ez a tapasztalat dolog is vicces mert volt egy munkatársam aki diplomás végzettségű volt pluszba még rendelkezett C kategóriájú jogsival és mellettem dolgozott 3 műszakban havi 60 ezerért...
    Őt se vették fel mondván nincs gyakorlata :DDD Hát így,hogy szerezzen ha nem adják meg neki az esélyt.
    Az én ismeretségi körömben meg az történik épp,hogy haverom kishúgát aki olyan 21-22 éves azért rúgtak ki egy gyárból mert ők könnyebben jutnak munkához mint az 50 felettiek :U Érdekes eltérések ezek pedig még mindig egy országról beszélünk és mégis!
    Itt a nyugati régióban egyébként jó volt a helyzet egészen úgy 2011-ig mikor történtek a sorozatos leépítések és a munkáltatók genyózásai. Jelenleg már itt sem biztos semmi.

    Why are you wearing that stupid man suit?

  • Shatterstar

    aktív tag

    válasz #06658560 #82 üzenetére

    "Akkor szüleid szerncsések voltak, hogy a párt nem szólt bele az ö életükbe, rengeteg embernek megtette. Színészeket pateroltak le Bp-röl a világ végére, mérnököket tanyára földmüvelni, a TSZ-ben munkát sem adva, stb. Mondom, hogy meg kéne ismerned mi is volt az a szocializmus. vállakozni sem lehetett nagyon sokáig, csak valamimortól a kilencvenes évek közepétöl."

    Öö ezt most nem teljesen értem. Arról tudok,hogy az 2.világháború után itt kurva világ volt és nemeseket fosztottak meg a rangjuktól,vagyonaiktól és az úri népet száműzték az alföldre,de a szüleim más korosztályba tartoztak! Ők 20 évesen gyakorlatilag szabad emberek voltak és oda mehettek dolgozni ahová akartak. Apám meg pont addig tudott vállalkozni míg be nem jött a rendszerváltás. Addig érte meg utána ha jól tudom már egyéb adókat kellett volna neki fizetnie (most pontosan nem tudom mit,de elég nagy bevétel kiesést okozott volna számára) ami miatt hagyta az egészet veszni. A fater nagyapja viszont echte kulák volt akit aztán rendesen meg is kínoztak amiért nem akart megválni a vagyonától. De érdekes dolgok ezek mert őt pl nem vitték Recskre vagy más hasonló helyekre. Cserébe az egész családját meghurcolták nap mint nap a falubéliek...

    "Egyrészt, most akkor mi is a baj a cipöfelsörész-készítökkel és lehetöségeikkel, másrészt a rendszer a hibás, mert megváltoznak az emberek igényei?"

    Az a gáz,hogy ma már nincs lehetőségük hála a multiknak ráadásul ehhez jön még az emberek igénytelensége szintén hála a mindent bekebelező multiknak. Ha azok nincsenek ma is léteznének még úri szabók vagy cipészmesterek. Én értem,hogy változik a világ csak azzal nem értek egyet,hogy ami jól működik azt miért kell megváltoztatni? Ezerszer többet ér egy cipész által készített cipő mint a szaros Nike és társaik. Ja,hogy az a menő...hát bocs :U

    "Ahonnan a példáim származnak a kirúgásra azok Dunántúlon vannak, egyébként látom a Budapesten történt változásokat és a Kelet-Magyarországon bekövetkezett átalakulásokat is. Nem inkubátorból ismertem meg az országot. Örülj neki, hogy eddig jó viszonyok voltak felétek, mert bizony más tájakon mostanra már lezajlott annak a durvább változata, amit ti éltek meg."

    Mostanra már minket is elért ez a hullám és remegve gondolok bele abba mi lesz itt 3 éven belül O_o

    "Nem mindegy milyen diploma, milyen munkakör."

    Földrajz,tesi szakos tanár pluszba ugye C-s jogsival. De kérdem én,ha csak a jogsit nézzük mi kivetnivalót találunk abban? Régen úgy mentek a dolgok ha valaki rendelkezett bizonyítvánnyal nem kérdezősködtek hanem felvették. Most meg arra hivatkoznak,hogy nincs tapasztalata. Ez kész röhej :DDD

    Why are you wearing that stupid man suit?

  • Shatterstar

    aktív tag

    válasz <Lacy85> #87 üzenetére

    Ezt magyaráztam én is nekik,de csak nem akarták megérteni. Részemről vége az off parádénak ;)

    Why are you wearing that stupid man suit?

Új hozzászólás Aktív témák