Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Victoryus94

    őstag

    válasz KissP #253 üzenetére

    Igen, ezek a termékek jók arra, ami neked kell.
    Én talán ezt választanám: Terratec Grabster AV 300MX digitalizáló
    Ehhez adnak magix video easy programot. A magix video vágóját kipróbáltam, nem rossz. A cyberlink is hasonló. Mindkettő iszonyatosan le van butítva a drága, teljes verzióhoz képest, így nagyon egyszerű, könnyen kezelhető. (ki tudod vágni vele a fekete képsorokat az elejéről/végéről, ha nem pontosan állítottad le, illetve összefűzni videókat, szöveget rátenni.. néhány effek is van, és több kimeneti formátum).

    Úgy működik a dolog, hogy miután megvetted az egyik usb-s eszközt, a hozzá adott CD-ről feltelepíted a drivert, és a programot. Érdemes megnézni, van-e frissebb verziója a programnak, és ha tudod, frissítsd. Ha nem tudod frissíteni, az sem gond.

    USB-n keresztül a géphez csatlakoztatod a digitalizátort. Az analog/video bemenetre rákötöd a csatlakozó kimenetét, a bemenetet a lejátszódba teszed. Ha megfelelően be van állítva a gépen a video szerkesztő program (bemenet alatt az usb-s eszköz van, és a színkódolás pal), akkor valószínűleg ha elindítod a videón a felvételt, a gépen megjelenik. Érdemes állítgatni a beállításokat, hogy a legjobb minőséget ki tudd hozni a bemenetről. Ha ez megvan, előre tekered a szalagot, és elindítod a felvételt lejátszás közben.
    Érdemes 4-5 perces videókat készíteni, amíg megtalálod, melyik kimeneti forrás az, amivel jobb minőséget kapsz, és nem gigabyte-okba méri a video méretét. (ez az egész dolog kb 1 óra, és egyszer kell végigcsinálni).

    Innentől kezdve már nem lesz több gondod a felvétellel, bármikor csinálhatod, és felügyelni sem kell (persze érdemes ránézni néha, meg nem hagyni hogy a kamera lemerüljön közbe, vagy a gép elaludjon), csinál mindent magától.
    Nem tudom a PC-d mennyire erős, én mikor neteztem közbe (a nem gyenge gépemen), a hang elkezdett csúszkálni (lehet, a drágább eszközöknél már nem csinálja). Viszont olyan programot használhatsz közbe, aminek nincs gép igénye. Célszerű előre elindítani.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák