Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz M@cika #147 üzenetére

    Szerintem legtöbben a kémiai függőséget (mikor a szervezeted kívánja és az produkál elvonási tüneteket, ha nem kapja meg) értjük alkoholizmus alatt (és úgy általában bármi szerre ez az analógia), a rendszeres de kis mértékű fogyasztás csak egyszerű megszokás, vagy elmélyültebb formájában pszichológiai függőség (mikor érzelmi tüneteket produkálsz, ha nem tudod követni a rutinodat, de ilyet nem csak szerekre tudsz kialakítani, hanem szó szerint bármire -- persze a pszichológiai tünet is okozhat pszichoszomatikus fizikai tünetet, de az már csak következmény).

    Én személy szerint abban szeretem magamnak definiálni a "kóros használatot" (alkohol és hasonlók esetén), ha huzamos időn át jelentősen az átlagos nyugalmi szint felett tartod a toleranciát, avagy nem várod meg az esetek többségében a következő adaggal, hogy a szervezeted közel teljesen elfelejtse az előzőt (legalább ~90% csökkenés). Egyszerűbben, ha pl. több hónap teljes kihagyás után 1 üveg sörtől érzed jól magad, de most rendszeresen kettőt kell már meginnod és mégsem tartasz szüntet, hogy újra elég legyen 1 üveg, akkor alkoholista vagy. Ha csak 2-3 hetente iszol és akkor sem részegségig, vagy tényleg csak néhány kortyot pár naponta valami hígabb italból, akkor csak ritkán vagy nem is kell hosszabb totális szünet, de ha minden nap iszol egy üveg sört, akkor emelkedni fog a tolerancia (ez különböző szereknél más és más, van ahol 3-4 nap, van ahol 3-4 nap egy-egy átlagos adag közt --- keresd ki valahol, a szubjektív tippem, hogy alkoholnál ez számottevő adagokkal 1-3 hét lehet, szóval olyan közepesen makacs).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz M@cika #147 üzenetére

    ha remegő kézzel várod az esti feles vodkát akkor igen, alkoholistra vagy, ha iszol esténként egy deci vörösbort akkor meg az egészségedet ápolod.

Új hozzászólás Aktív témák