Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Alborosie #24 üzenetére

    A bank ügyfele vagyok. Nem szupertitkos dolgot kérdeztem...
    De tudom, a banknál amit akar, az minősül banktitoknak, üzleti titoknak, vagy aminek akarja.

    De, olyan dolgot kérdeztél a banki alkalmazottól, amire nem adhat neked választ - vázoltam fentebb, hogy miért. Persze mondhatod, hogy "de ügyfél vagy", "nem szupertitkos dologról van szó", csak épp a kérdésed túlmutat a saját eseteden és igen, innentől ez már banktitok és erre nincsen tájékoztatási kötelezettsége, sőt... A rendőrséget nem köti semmi ilyesmi a vonatkozó esetekkel kapcsolatban, a banki alkalmazott viszont éppenséggel az állását veszthetné el, ha ilyen információt kiadna (és mondjuk visszaélnének valamilyen módon ezzel az információval - mert akár ezzel is lehet). (Egyébként nagyon meglepő volna a rendőröktől, ha azt mondták volna, hogy "jé, te vagy a hónapban a 27. Axás ügyfél, akivel hasonló történt".)

    Amúgy egy banknál tök jól és világosan le van fektetve, mi minősül és mi nem banktitoknak, üzleti titoknak (általában igyekeznek minden esetre kiterjedő belső szabályzatot létrehozni, amihez tartani kell magukat az alkalmazottaknak), nagyon tévedsz, ha azt hiszed, hogy ad hoc módon működik a dolog.

    Egyébként meg tessék elmenni bármilyen multicég ügyfélszolgálatára dolgozni és első kézből kaphatsz jó képet abból, hogy milyen információ és miért minősül üzleti titoknak, amit nem adhat ki egy ügyfélszolgálatos/alkalmazott az ügyfélnek. :)

    Megértem, hogy bosszant a dolog, de adott helyzetben az alkalmazott nem mondhatott többet. Persze például beígérhette volna, hogy biztosan 100%-ot kompenzálnak egy héten belül, de mivel ez nem biztos, utána jogosan tehettél volna panaszt a banknál, hogy te ígéretet kaptál a gyors és teljes rendezésre. Egyébként nem tudom, hogy az Axánál lehet-e kérni igazolást a letiltásról (melyik ügyfélszolgálatos milyen kártyát, a bank rendszereiben milyen időpontban tiltotta, mennyi volt a tiltás díja stb.), más banknál lehet ilyet és ez az igazolás éppenséggel pénzbe sem kerül. Átvételi helyett lehet, hogy ez is megtenné.

    A kivonatos kérdést akkor úgy teszem fel, hogy a számlatörténetet lekérdezve nem lehet behatárolni, hogy hogyan, mikor, hol éltek vissza a kártyával? (Vásárlás vagy készpénzfelvétel, hol történt, milyen összegben - ne adj Isten thai kurvákat rendeltek a kártyaadatokkal valamilyen fura nevű oldalon, vagy ilyesmi.)

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Új hozzászólás Aktív témák