Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BandiHUN

    veterán

    Nekem ma érkezett meg a kütyü,csak a mostani frissitést kellett feltenni...alapból is jó volt az érintő,szóval változást nem vártam.Előfordulhat,hogy lehet a hardveren változtattak vajon?Túl véletlenszerű,kinek jó a touch és kinek nem.Énnekem érzékeny,mint a fene,és minden scrollozási sebesség jó minden irányba,sőt gépelni is remek,semmit nem ütöttem eddig félre.remélem,szeretni fogom a cuccost,a led nagyon hiányzik,és egyelőre a Samsung Gear órámmal se haverkodott össze.Bár ez utóbbi annyira nem gond,úgyis akksibajos már,alig megy egy napot...a led gázabb,mert munkában,otthon nem hordom és nem mindig látom a telefont...de a NoLED-et feldobtam.

    Más:az mitől lehet,hogy a régi telefonom SD kariját áttéve nem látja csak a mappákat?Minden üres!Semmi kódolás,stb.nincs rajta...egy S3-ban volt,előtte még megjárta a tabom,a régi Sony telóm,sosem volt gond,csak itt.Album se lát semmit,az még mappákat se!

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz FireKeeper #4756 üzenetére

    Nekem teljesen tökély a touch,most nyúztam a telefont rendesen,5 gigányi app,millió beállítgatás,direkt ahol lehet,a beállításokat is manuálisan csináltam,stb,hadd "kopjon",edződjön,2 óra telefonálás,5 giga képszinkron majdnem...hát lesek,75%-on van.Igaz a szinkronokat és az appletöltést kijelző off-al csinálta,PC-ről indítgattam...telefon megint képernyő off,de azért benne van 1 óra kijelző,nyomkodás is,hát 71%-on az akku.A Samsung S3-asom,mint elődje,semmit nem csinálva 68%-ig merült reggel óta... :W Sajnos az már oda is való az 1 giga rammal,3 évesen,a polcra,már a kijelző is beégve.Nekem tetszik a cucc.
    Ami plusz hátrány,és nem tudom,hogy szokom meg,a samsunghoz képest véknyabb és sokkal gyengébb hangerejű hangszóró.Csöngés nem izgat,de kelni hogy fogok erre...na hátha találok valami jó hangot.
    Az SD karival játszogattam,semmi.Egyszercsak eszembe jutott,nyomni kéne egy rendes restartot...nos azóta viszi az SD karit,minden médiám is előjött a megfelelő helyeken.
    A gyári képernyővédő viszont nudli.MÁR karcos,és MÁR kopásnyomok 1-2 virti gomb helyén,tényleg csak tűzoltásra jó.
    Szerencsére a héten itt lesz a tok is és a védőüveg is.
    Kicsit fura azért a 4.4 után a 6-os android,piszok sok minden változott.Meg szokni kell,hogy 20 alkalmazás mellett is 1.3 giga szabad ram van.Nem úgy,mint 1 mellett,hogy a teló restart után hagyott 250 megát...
    NoLed meg szépen belőve,teszi a dolgát.Arra nem jöttem rá,hogy aaz miért lehet,hogy elvileg van akksikímélő opció,hogy a jelzés csak bizonyos időközönként kapcsol be,hát nekem ha jön valami,folyamatosan kint marad :F

    Aki tudja,hogy mi a titka a cuccnak,ne fojtsa magába,jelenleg más gondom nincs is,csak az nem lenne jó,ha adott esetben akár órákig világítana a kijelző 1 notification miatt.VISZONT az kell,hogy ne időkorlát legyen,pont ezért,vagyis az kéne,hogy x mp-enként rövid időre dobja fel a notit,be lehet egyáltalán ezt állítani?A kérdések máshoz is szólnának... :R Még eléggé Thor-szűz vagyok...de piszokul tetszik.Egy S3-hoz képest Isten.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Faterkam #4762 üzenetére

    Én mondjuk úgy raktam fel gond nélkül és pár perc alatt,hogy a dobozból kivettem,bekapcs,beloginoltam a google accommal és ennyi.Még SIM kártya se volt a telefonban.Érdekes dolog lenne kideríteni,mi kavar be a frissítésnek.Szűz cuccon a z biztos,hogy megvan gyorsan és gond nélkül.Igaz nem tudom,hogy lehet-e külömbség,hogy egy teló eleve az előző frissítéssel jön...bár elvileg akinek régebbi rom van,és ráfrissítve,annak is ugyanolyannak kéne lennie.Ha már jön ennyi update,kihozhatnák a frissebb gyári romokat is,mintha azt olvastam volna,hogy eddig az volt,hogy a gyári romra egymásután fel kellett pakolni az update-eket.Most nekem tuti csaka a mostani frissítés kellett,gondolom,ha egy hardresetet nyomnék,akkoris augusztusiról indulnék,egyetlen ápdéttel.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz sztomi1981 #4847 üzenetére

    Összefoglalón túl vagy...nincs kérdés...mindenen túl vagy jelenleg.
    Gondolom a vásárlás előtt olvastál összefoglalót,hogy tudd,mire számithatsz.
    A kijelző ilyen,még mindig jobb,mintha a régi pontatlan széria lenne,nekem is mostani eresztés,kábé olyan,mintha a samsungon benyomom a "kesztyűs" módot.Nekem pont jó,elég kérges a kezem,nem pihepuha babapopsi,a melósabb szerelők közé tartozom,igy pont jó.Mondjuk az ujjlenyomatolvasó emiatt nem szeret :DDD
    Ha lesz kérdés,visszajössz ide,és jobbra fent ott a "gyorskeresés itt" opció.Ha nem találsz választ,még mindig megkérdezheted,ami érdekel.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    Valakinek van tippje,mivel lehet rootolatlanul appadatokat,játékállásokat,stb.lementeni?Rootolt sem lenne rossz,mert elvileg visszacsinálható,ugye...kipróbálnám én is ezt a 7.1-et,de a belakott rendszert sajnálom,ígyis mostanra jutottam 3hét alatt,hogy kész a teló,most újról kezdeni..
    Titanium Backuppal nem túl jók a tapasztalatok,bonyoloult is,szívtam is már be annó samsungon "jó" mentéssel,visszaellenőrizve :( Pedig Pró van...sőt sokszor nem ment a visszapakolt adat sem.

    Egyébként jó,hogy jön gyári hetes is...más kérdés,mennyire késő,ha közben a lentebbi 7.1 elkészül.Itt ugye pl.a Samsungommal ellentétben tulajdonképp egy stock Android van csak,nem kell semmi "gyári szemetet" portolgatni,végülis még a kezdés után lehet jobban bízok a "házi" debuggolt 7.1-ben,ami létező,mint egy coming soon kitudjamilyen 7.0-ban...1-2 hónapja jobban esett volna ez a hír.Főleg annak tükrében,hogy sokaknak még az OTA frissítés se akaródzott menni...azért nem a legjobb support.

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz frici69 #5020 üzenetére

    Én amikor vettem a telót,gmailra sem kaptam...de persze már a GLS-től megjött a futáros email este,hogy csomagom lesz,reggel az sms is,kapott már este tracking numbert is.Egyébként nem tudom,él-e még a free postás kuponkód(INGYENH),legalábbis nekem ezzel nem volt szállítás,haveromnak 2 hete kellett valamennyit fizetni

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    Nekem fényerőgondom nem volt...na jó az autoszenzor kaki,de az a samumnál se volt jobb,inkább zavar,hogy a kijelző túl hidegfehér,és a Miravision mintha nem hatna csak pl.hátterekre,képekre,a rendszer,az alapfehér marad ugyan az a hűvös,jeges.Például hiányolom úgy ánblokk a normális pirosat.Kifejezetten zavaró pl.facebooknál,messengernél,ahol a kép nagy része fehér.A 10éves monitorom ezerszer szinhelyesebb,mint ez a kijelző igy.Előnye max annyi,hogy kontrasztosabb,de rém kellemetlen bármi fehér közegű dolgot bámulni rajta.Valami nem is kerek,nem hinném,hogy direkt effekt,hogy pl.a menüből viszalépve a háttér nagyon világosan ugrik be,majd egy tizedmásodperc alatt áll be a szin,nincs extrakontraszt vagy más,de ez minden képes dolognál ilyen,albumba lépés,képes app,akármi.Mintha valami cuccos csak a képtartalmat b..tatná,a rendszert,szöveges dolgokat nem,pl.menüben ide-oda lépkedve semmi,de főképre ki,album,kamera,játékok csinálja.Mintha az asztalimon a videodriverben fel lenne spanolva a kép és videomegjelenités vagy valami dinamikus kontraszt lenne állandóan benyomva. :W Nekem cslódás nagyon a kijelző minősége,nem értem a tesztbeli jó eredményt,még az is a rovásán van,hogy bár nem invertál,de a fényerő irtógyorsan csökken döntve,közelebbről nézve fektetve már szembántó is,mert mindkét szemem 1-1irányban sötétedő képből rakja össze a képet.Pedig jó kis telfon,de a sonyericsson xperia mini st15I-m,ami ezeréves,úgy agyonveri képben,kontrasztban,minden ilyesmiben... :W

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz vgyuri #5125 üzenetére

    Inkább ez a Wakelock detector ,ehhez nem kell a root.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz frenk1 #5212 üzenetére

    Jó kérdés,hogy egyáltalán miért jön a 7-es majd...ha jön tényleg.
    Valaki,aki ért hozzá(!),összefoglalhatná,hogy stock-ban mi jóságot hozhat a 6-hoz képest egyáltalán...
    És az is lehet,hogy kezdhetjük vele újra a bugharcot.Most a teló jó,legalábbis Én úgy érzem,kihozták a hardverből,amit lehetett,tulajdonképp a gyengécske GPS és érintő maradt,ha lehet ezt egyáltalán mondani,de szerintem ennyit tud a vas,nekem mindkettő jó,a képernyőt sokat nyúzom,navira max eddig a Maps kellett,pl.kerestem közeli gyógyszertárat,akármit,oda elvitt pontosan.
    Hozzátenni a stock-hoz meg úgysem fognak,bár mit ne lehetne a playból felrakni...
    Szóval... :F

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz fefe-30 #5222 üzenetére

    Háát...hacsak nem találsz esetleg olyat,akinek mindkettő van...nehéz véleményt nyilvánítani,én nem ismerem a P8-at.Viszont a vernét én megszerettem,jön rá a 7es android,jópofa olcsó kütyü,ami nem villog,hanem sok mindent tud,pár dologban teszkós,de abban nálam nincs is igény.Szerintem olvasd el a tesztet,olvasgass itt vissza,aztán hajrá.
    Annyi biztos,hogy nem leszel bukóban,ha nem tetszik,lényegében árában eladható ~1 hónapon belül,van annyira jó,és van annyira hiánycikk az eustock-on,és nem mert kevés van,hanem mert fogy.Én nem bántam meg...ár-értékben bajnok.Más kérdés,hogy Te hogyan viszonyulsz az esetleges hibáihoz/hiányzó dolgaihoz.Fotózni is csak közepes.Van,aki szerint nem jól scrollloz az érintő néha,enekm semmi baja.Van,aki szerint vacak a gps,van,aki azt mondja ezzel navigált x km-t.A többi része jeles.Na jó,talán az,hogy kicsit vékony a hátlap,és olyan átlagos nonpluszultra az alak,semmi csicsa.Bika proci,sok ram,2 kari MELLÉ tehető memokártya,profi üzemidő,szép,talán egy picit hűvös(de piszkálható a színhőmérséklet)LCD,nagy fényerő,közepes hangszóró,basszus nuku,de nem recseg,viszont nem is olyan hangos.Irtóstabil,sallangmentes gyári android,amiből jön új,előtte is jöttek a frissítések.Hardveres gombok(bár világitásuk,és értesítő LED sincs),van B20,frankó wifi térerő,jó telefonképességek.
    Én azt tudom,hogy üvöltve hajítottam a régi S III-amat a fiók mélyére,ahogy ez megjött.Teszkós áron kapsz egy kicsit teszkósba csomagolt jó hardvert,amit még mások csak most próbálnak überelni,inkább kisebb sikerrel(ár pl),nagyjából ennyi.Olvasgasd át a topicot. :R

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz maxiszalai12 #5313 üzenetére

    A jack aljzat tipushiba,szerviz..elengednek a forrasztásai...az érintő szerencsés esetben restart csak,azt úgy tudod,hogy a power gombot nyomod 10 másodpercig...
    Egyébként jobbra fent van olyan,hogy "gyorskeresés itt",az keres az adott helyen,megelőzendő a 100x feltett kérdéseket és a válaszra várást,látom újonc vagy...

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Gyuszi #5363 üzenetére

    Vedd ki a karit,és az érintkezőit papírzsebkendővel törölgesd át,ha van,akkor némi alkohol,pálesz,arcszesz,vagy a zsebkendőre fújt dezodor nem árthat...a pálesz nem belsőleg értendő,de legrosszabb esetben pár kupica után bejön a kitérdekelfaktor egy időre :DDD
    Ha attól sem lesz jó,akkor marad a karicseréltetés,hiba esetén ingyenes mindenhol tudtommal,és a rajta levő számokat,stb.is át tudják másolni az újra.Félmegoldás,hogy szerzel egy másik karit próbálni,de az tökölős,ha ritkán jelentkezik a hiba.
    Kártyacseréhez vinni kell a szerződést!Nekem legalábbis kellett a Telenornál,természetesen free volt minden.
    Plusz volt egy kellemes mellékhatása,hogy mivel eredetileg nem az én nevemen volt a kártya,át kellett íratni rám,és ezzel egyúttal minden szolgáltatás újraindult ingyen,vagyis maradt a mobilnetem,az egyéb élő szolgáltatások,csak nullázott adatforgalom,és töröltek minden "előéletet",vagyis minden próbaidős már kipróbált szolgáltatás nullázva,vagyis megkaptam a gigás netcsomagom nulláról,és mint új próbaidős,még rá 3 hónap ingyenességet,akkor épp az volt akcióban,és TERMÉSZETESEN azt már egyszer igénybevettem :DDD

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    Kár sírni a szervizen,általánosságban mindenhol,mindenre 1 hónapot érdemes kalkulálni,és örömködni,ha hamarabb...mint ahogy azt is lehet tudni,hogy ördögi körforgás,a 3 hét alatt elkészült készülékhez 2 hétig hozzá sem fognak nyúlni.
    A vevőn kívül senkinek nem érdeke az ilyen javítás hamar.Részben szűrőzés is,hogy tudd má' mivel állsz szemben,nehogymár kishibákkal is oda szaladgálj,sokan belenyugszanak és kész,ha olyan.Nem is véletlen,hogy a fizetős szerviz,főleg prémium kategóriában már LÁTVÁNYSZERVIZ az orrod előtt,MEGVÁRHATÓ,bármi is a baj :DDD
    Más esetben életbelép,hogy ülés rajta,én voltam szervizes másfél évet...
    Ingyé' van?Ez van.Minimum azért ülnek rajta,hogy marhára leterheltnek lehessen mutatni a dolgot,mert egy telefonban NINCS olyan alkatrész,ami ne lenne cserélhető amúgy 10-20 perc alatt.Nem forrasztgatnak,nem méregetnek,stb.Cserélnek vagy alaplapot,hangszórót,mikrofont,akksit,kamerát,kijelzőt,házat,rezgőmotort,kinek mi megy el,és ennyi.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz pch #5395 üzenetére

    Bár nem etikus,de alapvetően tökfüggetlen kellene lennie a szerviznek azzal,hogy beszélnek a pultnál...nem az szerel,aki ki-be adja a holmit...
    Persze alapvetően mindkét álláspont jogos,hogy ne kelljen már s...et nyalni azért,ami jár,de parasztnak se szabad lenni.Végletek országa vagyunk.Nomeg a lassúság birodalma...pl. ÉN qvára nem tehetek arról,hogy a szervizest nem fizetik meg,és csak gyenge lassú ember van,vagy igy oldja meg a méregkitöltését,hogy bele...ik.
    Átvevő se mind szentlélek.Bezzeg külföldön mindenki jól keres és kedves,pörögnek is a dolgok.Csak itthon halmozódik gyakorlatilag mindenkiben a stressz.

    Más:másnál előfordul,hogy restartol a teló telefonálás közben? Eddig 3x futottam bele...frissen restartolt telóval is.annyiból bosszantó,hogy sokat telefonálok,és csak az első 5 perc fizetendő,szóval a bónusz 55 ingyen percet is bukom ilyenkor :W Sose volt egy appbezárásom,semmi baj,még pillanatnyi megakadás se mással.
    A másk,amit nem értek,hogy a teló 99%-ig töltődik újabban,majd fél óra múlva talán eléri a 100at,de van,hogy egész éjjel se...akksiidő gondom nincs,sokat megy a cucc,mégis 2 naponta töltöm csak,viszont ez fura.Kis %-os kikapcsolásom sincs,talán annyi,hogy 10-20% körül már gyorsabban merül 1-1%ot,mint teli,de semmi különleges,ilyenek az akksik,ez onnan jön.

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Komplikato #5442 üzenetére

    Camera FV-5,Retrica

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz thlacko #5447 üzenetére

    Én egyszer találtam meg véletlen,elvileg tiltottam is egy számot,de működni nem működött,ha sikerült is beállítani...szóval call blocker(hívásletiltó) felrak...az megy.Egyébként rossz tapasztalatom van pl.samsungokkal gyári szofton,véletlenül hosszú nyomás után blokkolt delikvenst nem lehetett oldani többet,csak a névjegy kitörlésével,majd újra létrehozásával,egy másik esetben ugyanez,bénázó kolléga,több szám,no ott csak a gyári visszaállítás segített...
    Egyébként kényes funkciókra jobbak külső appok sokszor,átlátható lista,extra tudás,akár ismeretlen vagy privát számok tiltása is,vagy tartományé,logolás,hogy mikor,mivel próbálkozott a delikvens,és akár sms blokkolás is,stb.
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.androidrocker.callblocker

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Stanlee #5494 üzenetére

    Azért ezzel a főverzióval várjuk ki,mi lesz,milyen új bugokat hoz be,mennyivel kér több akksit,lesz lassabb,stb,mert minden új cucc ilyen.Semmi nincs ugye "ingyen".És elvileg most a 6-os se nem hoz többet nekünk egy átlagos patchnál,se nincs elvileg semmi gond,amit még érdemben javitani lehetne,se nem tudni,hogy majd a 7 alatt hány patch kell...
    És gondolom ugye a főverzió csere mindenképp format.Ergo én 1000x meggondolom,megéri-e a jól működő belakott telómohz nyúlni,amire nemigen jön semmi új tudás ezzel+ne pótolhatnám-pótolhattam már- egy Play appal...

    Gyártásra:érdekes vizsgálat lehetne,hogy mitől is volt pl.vacak egyeseknek az érintő és a GPS...3 féle ember van,az első még szoftupdate előtt se tapasztalt hibát,a másodiknak az ápdétek javitották ki,és maradt az,akinek szervizben végezte pl.az érintőgond miatt.Könnyen lehet,hogy hardveres külömbségek miatt van ez/elég lehet csak annyi,hogy pl.ugyanaz az LCD,(ami ugye az érintőt is tartalmazza,mert nem az üvegben van,az csak fed) más gyárban készült,esetleg akár papiron ugyanolyan licenc-el...
    A GPS is simán lehet többféle pontosságú a hardveres antenna kialakitás változtatása miatt,ami csak egy réz matrica.Sajna annyira azért nem népszerű telefon,hogy valaki firtassa a problémákat...mondjuk nem értem,ha még Mo.-n is ilyen jó biznisz ezt boltból venni,mert az,akkor miért nembir nagyobb rajongótáborral,kiegészitőgyártóval,rom-olókkal....ezeréve egy nagy fan-tengernek kéne lennie,mert jó cucc.
    Pillanatok alatt kiogy az eustockon is mindig,nálunk a cégnél is van 6 embernek 67főből... :Y És senki nem reklámozta agyonig vagy mutogatta bent.Persze hozzám járnak,mint amúgyis szakihoz tanácsért,oktatásért :DDD De mind elégedett,és minden teló jó.

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Szaszabond #5594 üzenetére

    Nekem teljesen jó.1 ujjam van 3x felvéve,és közel 100% a pontosság.Mondjuk 2 dolog segít,az első a védőtok,amivel lejjebb,"lyukba" kerül a szenzor,tehát a lyukba dugva az ujjad kábé mindig ugyanúgy érinti,a másik,hogy kisebb szögeltérésekkel veszed fel a mintaérintéseket,sajna intelligencia ilyen téren kevés van,nem pontatlan az olvasó,hanem egyszerűen szögben és helyzetben ugyanúgy kell érinteni,eltolt vagy ferde mintát nem dolgoz fel,ez nem Miami Helyszínelők :DDD
    Szóval megy a dolog,csak felvételkor is lazán,életszerűen kell tapogatni.
    Egyébként előnye kábé annyi van,hogy megspórolja az ember a gombnyomást és mintarajzolgatást...pont jó dolog sűrűn előkapkodáskor/ha gyorsan csak érdekel,mid jött,nem kell annyit pöcsölni.
    A másik hely a store fizetés,ha be van állítva,csak ujjlenyomattal lehet vásárolni.Másra nem jó.
    A biztonság eléggé kérdőjelezhető,mert megmarad a mintás feloldás,aki vegyesen használja,annál meg ferdén ránézve a kijelzőre azon simán látni,milyen mintát szokott rajzolgatni...
    Nomeg egy recovery-s format vagy kábeles szoftverújratöltés amúgyis törli,lopáskor semmi védelem,ezt amúgyis megcsinálja,aki továbbadná...

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Lacics25 #5679 üzenetére

    Értesítésre szerintem a NoLed cuccos jó+nekem a flash alerts pro van külön,hogy a kamera ledjét tudjam híváskor és sms-kor villogtatni,de ott is lehet mást is betenni...
    A NoLed-ben ráadásul van lehetőség levett fényerővel kirakatni a jelzéseket,vagyis nekem tapasztalat alapján nem különösebben eszik akksit,és be lehet állítani holtidőszakot,mikor nem jelez ki semmit ugye éjjelre.Widgetje is va,1x1es,amin lehet is ezt váltogatni,ergo kinyomhatja az ember bármikor/ha tovább fent marad/vár valamire,akkor be lehet kapcsolni este vele.
    Énnekem ezek elegek,a flash alerts próval még jó poén is,hogy ugye az ájfonok tudják gyárilag ezt a villogós jelzést,és átlátszó műanyag tokban van a teló,szépen villog asztalra téve az egész,munkában sokszor dolgozom úgy,hogy rálátok a telóra,de zaj van,nem is vagyok paranoiás csak azért veszélynek kitenni zsebben,hogy heti 1x valami fontos bejön meló közben.
    Viszont a 2 cuccal 1 pislantás,és látom,mi van,nem kell piszkálni a telót feleslegesen,nyitogatni,stb.
    Végülis valahol azért a legjobb,ha az ember az ismerőseivel tudatosítja,hogy mikor dolgozik,emlegetni érdemes,hogy nem hord közben telót,és már nem is zaklatják feleslegesen.Aki meg fészen/viberen ír vagy SMS-t,az meg ne várjon azonnali választ.
    Lehet az értesítő LED nélkül is élni jól...érdekes,én pl.annó olyan "paranoiás" voltam,hogy még arra is volt időszakos LED felvillanás beállítva a régi telómon,hogy van hálózat és van wifi/mobilnet :D Megszoktam a régi Ericsson telóktól... :DDD Igaz valahol poénok is voltak.Lényegében az első okosórákat is ez inspirált,azért is vettem én is,hogy "nehogy lemaradjak valamiről"+tudjam szelektálni,mi fontos,és mi kinyomós/ráér.
    De egy idő múlva az ember mégis úgy van vele,hogy úgy szokatja/leszokatja az ismerőseit a felesleges dolgokról,leiratkozik a minden vackot kiposztolókról,és már bőven elég is félóránként a telóra nézni messziről.A hálózatról meg a wifiről meg el kell hinni,hogy van és működik,bár ezek a korai telókban/androidokban/hálózatokban tényleg nem voltak atomstabilak mindig.Netre is elég a feltöltésért járó ajándék mobilnet,és a telóban van opció,amivel be lehet állítani,hogy a mobilnetet mindig izzítsa agresszívabban.ha a wifin nem jön net/nincs is,és már meg is jön minden netalapú dolog is.Mostanában pl.elég vacak a cégnél a Telekom,a városban is nap napután panaszkodnak kiesésekre,olyan szépen lekezeli ez a teló,hogy csak na.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz frenk1 #5688 üzenetére

    Szerintem felejtős,sőt januárban is kell némi várás,akkoris ha kész van.
    Most be van egy jó szintre állva a teló a 6-ossal lassan 3 hónapja,most jön egy féllutri új rendszer,és esetleg akár haza is vágja a karácsonyi szériát,hmm...nem jó alternatíva.
    Mi is úgy dolgozunk pl.a cégnél,hogy már január közepéig szinten előre vagyunk,hogy pihenhessünk,és az év elején is legyen idő belerázódni a hülyeségbe.Lehet,hogy ők is kész vannak a hetessel,csak nem akarják most.
    Egyébként más Vernee telóra(Mars talán?) asszem' jött ki,lehet érdemes lenne rápislantani,hogy sikerült,példaként,persze az se garancia a miénkre.
    Ők is pihenni akarnak az ünnepek alatt.Aki meg telót vesz,használni,nem bosszankodni :DDD
    Végülis mondhatjuk,hogy nincs semmi hiba,ami megkeserítené az életünket,a készülék jelenlegi problémái a teszkósságára vezethetőek vissza,a gyengén forrasztott fülhallgatócsati,a kicsit gyengécske GPS,a kijelzőt úgy tűnik az újabb szériákban lecserélték hónapok óta...
    Persze aki bátor,dobja fel edzésnek és mazochizmusnak a lentebbi vagy valamelyik másik custom romot.
    Én most jelenleg örülök,hogy nem ugrott be most így ünnepek előtt még ez is,rágúglizás,tapasztalatvárás,a főverzió csere miatt teljes törlés,hát kell a fenének.Ha ki akarom élni az újdonságvágyam,bármikor felrakhatok 1-2 plusz appot...

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Lacics25 #5697 üzenetére

    Mondom hogy tedd fel a NoLed-et...ott te állítod be,mit akarsz látni.
    Mondjuk annak is van hátránya,hogy az üzenetet magát nem mutatja,csak az órát,időjárást és az alkalmazás ikonját,amit jelez.
    Egyébként hiába szidod a szoftvergyártókat...ha így írták meg...
    Amire Te gondolsz,az ha jól emlékszem,benne van a LightFlow nevű appban,de ott én még annó a régi Xperia Minimen használtam ezt a funkciót,az nem ébredt sms-re,és nekem bankoláshoz,stb.bőven elég volt,hogy a letett telón pár mp-ig láttam így az üzenetet...de mintha az S3-asomon nem akaródzott volna menni ez a dolog.Mindenesetre 1 próbát az is megér...

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz gaster #5711 üzenetére

    Szerintem jobb a Thor hosszabb távra...jobb hardver,több ram.Viszont VR-ezni,mert nincs iránytű,giroszkóp,nem jó.Akksiban 2 nap simán megvan.
    Az ujjlenyomatolvasó meg 2 dologra jó csak,kinyitni egy érintéssel,és ha a Playen vásárolsz,fizetésnél...végülis ÉN jobbszeretem,mint holmi gombot keresni,mintával pöcsölni,1érintés.
    Értesítő LED...egyéni igény.Van helyette cucc,ami a kamera LED-jét villogtatja,ott a NoLed app,ami mindenféle eseményt a kijelzőre tesz ki,szóval könnyű nélküle élni.Akinek meg kell a ledes jelzés,az általában úgyis használ arra is valamilyen appot,hogy szétválogassa a jelzéseket.
    A B20 hiánya pedig a mobilnetben tökönszúrás...hát nekem annó még 4G képtelen telóval,3G/HSDPA max-al is szenvedés volt,az Edge pont semmit ér,minden haldoklik vele.
    a 2 Gram pedig egy buherált erőforrásigényes rendszerrel hááát...még a Thoron is 3 giga mellett,FB,Messenger,Viber,stb,és 1.2 marad szabadon.Egy módosított rendszer már 2 gigán újra fog töltögetni,bezárni...
    Szóval én xiamiau-t nem vennék...ami Thor kategória,az meg egy 20assal drágább náluk.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Pikachu24 #5747 üzenetére

    Ez sima kontakthiba szerintem.Vacak anyagból,kis felületen érintkező csatlakozónál egy pillanatra megszakad az áram hirtelen terhelésre.Hát igen,elég gáz,nevetséges,hogy lassan milyen spórolás megy a felsőkategóriában is,én kíváncsi lennék egyszer egy olyan kimutatásra,hogy a csodakütyük mibe is kerülnek mint előállított termék,melyik gyártó hányszoros haszonnal adja,mert top.Értem én,mondjuk kompenzálni kell az alsó szériákat...
    De egyébként én se értem,hogy jön ez ide még offként is,francot érdekel a 200+ -os világ,azé' vettem Thort :DDD
    Még szerencse,hogy a jobbfajta kínai telókkal pont azt kapja az ember,amiért fizet,tisztességes anyagú,összerakású cuccot tisztességes pénzért.Ezértis verhetetlen a Thor a kategóriájában,mert kevesebbért már sokkal rosszabb van,picivel több tudással pedig hirtelen nőni kezd az ár.Pont középen van ez a cuccos,nem kíván nagy kompromisszumot,ami benne van,az jó,és olcsón megvehető.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz #56474624 #5757 üzenetére

    Lehet hogy nincs szerencséd,én használtam jópárszor,igaz csak Térkép-pel,és gyalogosan,de elvitt mindenhová tökéletesen.Igaz énnálam mindig aktív a wi-fi és a mobilnet is,de tényleg méteres pontosságra tudta,hol vagyok,merre menjek.
    Persze kocsiban,naviprogival,városban haladva könnyen lehet,hogy más eredmény lenne,ezt nem tudom.
    Autóba viszont még mindig a legjobb megoldás venni egy degikált GPS-t.Nem is drága,nem is a telefont kínozza az ember,és kifejezetten céleszköz,pontos,szerintem mondhatni alap egy utazgatós embernek,egyszeri 20 alatti kiadás.
    Egyébként sokkal komolyabb telefonok is produkálnak gondokat...mégha ennyire nem is.Viszont átlagos felhasználásra,néha navira teljesen jó mindenképp,pokémon gózni is,nem ugrál el,stb.
    Sajna kicsit a hardvergyártók is tehetnek erről,ugyanis egyre inkább építkezik a GPS a cellainfókból,wifiből,technikailag is bocsánatos bűnnek gondolják,mert a műholdvétel erőforrásigényes és sokáig tart,főleg ritka használattal.És ugye manapság minden azonnal kell.Az lenne a gond,ha alkalmanéknt 2 perceket kéne várni a jeltalálásra+szabad ég alá menni,stb.Manapság az olcsósított-turbósított verzió van.
    Ujjlenyomat-olvasó dettó.Ki kell tapasztalni,és jól felvenni a mintákat,sőt nem is rágörcsölni,hanem ugyanúgy csináltam én is,mintha csak természetes módon nyitni akarnám vele,az erőltetett hűdepontos felvétellel sokkal rosszabbul ment.Szépen felvettem úgy a mintákat,hogy hanyagul csak rádobáltam úgy az ujjam,ahogy majd nyitnám is.És 95% minimum.
    Egyébként sokat tesz a tok is a telón,mint "célzólyuk",az is növeli az esélyét,hogy egy mélyebb lyukba nyúlva így nagyobb eséllyel ugyanazt lássa a szenzor.Nekem teljesen elég,hogy 10ből 1x meg kell érinteni mégegyszer,még koszosabb ujjal is megy.Kényelmi cucc ez is,hisz mintával úgyis nyitható a teló,ha ellopnák,az meg sokszor látszik a kijelzőn ferdén tartva,de hát ha ellopnák,és adat kéne belőle,csak feltolják USB-re és kész.Szóval nekem csak kényelmi dolog,hogy nem 1 gombnyomás+minta,hanem egy érintés.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz LámaZ #5761 üzenetére

    Igazából a sima GPS is jól működött már 10 éve is.Maximum nem volt rásegítés,és le kellett tölteni hetente a holdállásokat,akkor gyorsan talált pozíciót,de gond nem volt a pontossággal.Manapság meg már mindenből lehet helyinformációt kiszedni,ami sugároz...bár igazából nekek annyira nem tetszik ez az assisted mód.Mégha 30m-es pontosság rögtön van,10méteres 1mp múlva,akkor sem.Bár ez egy Időkép apphoz,fészbúkhoz valahonnan bejelentkezni,Pokémon Gót játszani több,mint elég.Viszont wifimentes 1 tornyos helyen meg van lőve szépen.Venni kell navit és kész/az újabb autókban alapból van.Amúgyis csak lemeríti a másra is kellő telót...a rátöltögetés meg hazavágja az akksit.

    Ja másik Thor gyenge pont,navigáció közben túlmelegszik,nem tölt,ezt mintha emlegették volna páran.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz azbest #5780 üzenetére

    USB zárlat lehet...vagy esetleg tényleg sérült a csatlakozó.Fogkefével sikáld meg egy kicsit a nyílást,hátha kijön az esetlegesen bennelevő kosz.Az leér a csati aljáig is,eléri a "hátsó fogakat" is :DDD

    Egyébként Boldog Thor-os Újévet Mindenkinek! :C

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz #56474624 #5833 üzenetére

    Én hidegben jártam így,akkor az ujjam volt a hibás,viszont a meleg telót zsebre tettem még bónusz,akkor sem szeretett nyílni,az nemigen az ujjamtól volt...viszont rendbejött 1 óra múlva.
    Hidegre még külső kabátzsebben se vettem észre anomáliát.Sőt ujjelvágva(kicsit),és beivódott festékkel is nyílt.
    Érdemes a biztonság kedvéért nem csak egy ujjat felvenni,nekem 2 ujjam van 2-2x.Bár normál használat csak az egyik 99%-ban,de nem árt vésztartalék :DDD
    Nem mintha sok minden múlna az ujjlenyomatolvasón...csak olyan kényelmes nem a gomb+minta.
    App esetleg kavarhat be neki mondjuk,a NoLED is olyan,hogy ha van kint jelzése,akkor nem működik a feloldás,először le kell lőnöm a notificationt.Szóval ilyesmi is lehet a háttérben.

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz #56474624 #5924 üzenetére

    Erősen alkalmazásfüggő...szereti zabálni a legtöbb netes progi,Facebook,Messenger...de a kedvencem a Play áruház,ami eléggé toporzékol,ha jön valamihez frissítés és wifi only-n van.Az addig szeret előtérben maradni akkor is,ha az értesítést kinyomod,amíg nem szánod rá magad a frissítésekre...
    Szintén akkucsapda lehet a nem fogadott hívások,sms-ek meg nem nézése,vagy bármilyen bennem aradt jelzés.
    Néha erre még a NoLed is rá tud játszani úgy,hogy a teló melegszik,mintha valami játék futna...máskor meg több kirakott jelzéssel is csak úgy merül,mint amennyire indokolt a bekapcsolt kijelző+kicsire vett fényerő.
    Mondjuk én már régen használok Androidot,de a dolog megvolt Sony-n,Samsungon is,emiatt gyakorlatilag sosem tudni,meddig lesz elég az akksi,egyszer 60ról merül le éjszaka,egyszer meg 57 lesz reggelre,szinte "indokolatlanul" mondjuk.De ez nem a Thor kiváltsága...
    Itt mondjuk tetézi,hogy 30% alatt vészesen merül a teló,15nél,mint a nyeletlen fejsze,10perced van.Emiatt becsapós a teli akksinál a jéé 1 órája tolom wifin a fészt,és 93%.Szóval erősen nemlineáris az akksikijelzés.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz KoryHu #5941 üzenetére

    Nekem 3 hónap alatt 1x sem volt.Mivel ujjlenyomattal nyitom,és ugye restart után mindenképpen kér feloldó mintát elsőre,tuti észrevettem volna...
    49 alkalmazás van fent,bár mind népszerű,jó értékelésű holmi.Takarítgatni csak az FB-t,Messengert szoktam...a többi beállt egészséges szintre.Widgeteket is használok,NoLed,Flash alert Pro,stb.is.És mégis semmi restart,vagy FC.A legdurvább olyan volt,hogy néha beragad ez-az,de ritka is,nomeg félig oka is van általában,mint pl.amikor nem wifizek,és a play csak nyűglődik,hogy lenne pár app frissítenivaló.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz gps76 #5947 üzenetére

    Gyárilag sem kell..legalábbis én pont ezért használom,nem kell power gomb és minta,hanem csak egy érintés...kivétel a restart,mert egyszer indulás után mindenképp kötelező a mintát is berajzolni.De simán ébred és nyit az olvasóra,kábé 1mp az éledés

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz #56474624 #5953 üzenetére

    Torzul az ujjad...meghíztál karácsonykor :DDD
    Énnekem még szeptemberi a 2x2 ujjam,lényegében eddig az első napon baromkodtam el,majd másnap megcsináltam normálisan és ennyi.
    Fogás,szokások is változhatnak(csak hozzászokik az ember az új teló fogásához,ugye,újonnan ez se alakul ki+óvatoskodás),nem képes a teló felismerni csak az ugyanolyan szögű érintést.+helyzetileg is meg kell lenni a minta jó részének.Ez nem NCIS,hogy valami extra intelligencia figyelje,nem is véletlen,hogy fogyasztásban se jelenik meg semmilyen szinten.
    Simán be lehet jól tanítani,csak természetesen kell a mintákat is felvenni.
    Egyébként inkább ne nyisson az én ujjamra 100ból 5x,minthogy mindenre kinyíljon,biztos ezt is próbálják így belőni.Még mindig jobban jár az ember,mint fals nyitással...

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz tirszin #6083 üzenetére

    Este azért,és bentről nem feltétlenül látod,és a hőmérőhöz se állsz fel odaballagni,hogy pl.hűl a levegő,stb,vagy adott esetben vihar fog jönni,akármi,azért nem rossz a widget.Kicsit a telót is feldobja...és kényelmes.Pedig nekem otthon is,munkahelyen is van külső mérős időjárásállomás is.De sok widget van,ami ugyanúgy 1x1-es,mint egy ikon,csak épp így megváltozik,interaktív,és adott esetben ugye műveletet is mást csinál,adatot közöl,pl.alapesetben csak appot nyit,de pl.üzi esetén kijelzi,és már azt nyitja meg.
    Órából pedig kényelmesebb lehet,hogy az ember nagyobban látja pl.Bár erre elék a lezárt képernyőn a nagyobb óra.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    Szerintem kár annyira izélni a 7es miatt...még a "nagyokra" is most jön ki,lásd Samsung S7,a héten...
    És tényleg bökje már ki valaki,mit kéne,hogy javítson EZEN a telón?Avagy mit tud,ami az élethez kell,és appal nem pótolható,fontos dolog?
    Én inkább félek a 7-től...hogy nem hoz érdemi előrelépést(én az S7 leírását is olvastam,ott is a Samu dolgai gurítanak a dolgon(Grace UI),NEM a 7...),hogy majd lassul a teló,több lesz a fagyás,mert a jól bevált appjaim nem követik,hogy új bugok jönnek be vele,és főleg nem is akaródzik ezért még resetet is csinálni...

    Ami a telónak baja van,talán kettőt tudok mondani összvissz,abból az egyik a restart után visszaálló hívószámküldés,a másik az akksi töltöttségjelző beragadása,de kábé ennyi is.Az első nem érint,a második is olyan szinten,hogy a teló szeret 1 órát is lógni töltőn 99%-on,mire 100 lesz.15%-ig meg nem szabad hagyni merülni,de ezt meg ezeréve javíthatták volna,ugye.Mást nem kellene alakítani.Ráadásul meg is lehet szokni,hogy 100ról 90% irtó sokáig tart,15ről nulla meg percek kérdése.Nem ingadozik,mindig ilyen.Szerintem,mint minden másban,appoknál is,többet bukik az ember az új oppal,mint amennyit nyer...sőt,ha nem sikerül tökéletesen,akkor meg főleg.És aztán majd jönnek a sírós könyörgősök,hogy hogy is lehet visszaállni a 6osra,főleg garvesztés nélkül :DDD Aki meg bátor,az most is tud 7est és rootot felpakolni.Én még rootot se tettem fel,mert NEM KELL.Pont a nagy híres előd Samsungomhoz kellett,mert jópár hibáját csak úgy tudtam exposeddel javítani...errő ennyit.

    Más,talán költői kérdés,de talán harmadik hiba:az SMS-eknél hol lehet kikényszeríteni a 160 karakteres formátumot?Frászba kerget a 70karakteres üzikkel,legózza a farkam,hol merre dőlő ékezet kéne,meg mit nem lehet...Erre viszont VOLT opció a Samsungomban...itt most nem találok csak kézbesítési jelentéskérést,és kész.És természetesen mindig kéne +1 szó,sajnos még mindig vannak,akikkel így kell kapcsolatot tartanom kőkorszaki módon...

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz perszeferenc #6332 üzenetére

    A hang a telómemó Ringtones mappájában van?Nekem akkor volt ilyen,ha memkarin volt...azt ugyanis készenlétben lekapcsolja a teló/restartkor nem rögtön érhető el,és nekem némaság után restartra visszaállt gyárira.Mióta telómemóban van a hang,semmi gondom.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz marositech #6327 üzenetére

    Hogy állt le?Lehetséges még az akksi túlmerülés is...könnyen lehet,hogy 1-2 óráig töltőn kell tartani,és csak utána indul be a rendes töltés...más készülékkel már többször voltak így kollégák,pl.este nem tette fel,és reggelre KO.Tipikus jelenség lehet,mert az akksi ha hívásban vagy használatban merül meg,akkor kikapcsol,de egy picit regenerálódik.Ha a készenlét minimális energiafogyasztásával teszi ezt,akkor tényleg lepukkan az akksi,főleg ha melegebb helyen merül le.Ilyenkor az elektronika csak nagyon minimális töltőárammal indítja újra,míg el nem éri a rendes töltéshez való szintet,és addig se ki nem jelez semmit,se be nem kapcsolható.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz tibiiiii #7291 üzenetére

    Középső gomb hosszan,bejön az alkalmazáslista.Ha kevés van,akkor látszik a legfölső alatt a 3 kis fehér vonal,ha sok van,akkor görgetni kell felfelé,hogy látsszon.Egyébként görgetve az aktuális legfelsőt jobbra húzással tudod kilőni,vagyis nem muszáj full mindent becsukni,lehet egyesével.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz bippeti #7565 üzenetére

    Ha nincs gondod a telóval,felesleges.Én is úgy vagyok vele,hogy augusztusban vettem,feltoltam az októberi frissítést,semmi hiba nincs semmivel,pedig mindent használok,és annyit,hogy naponta tölteni kelljen a telót...hát egy nyamvadt 7es naggyon nem hiányzik.Főleg olvasva,ki mit szív.Nekem a stabil teló kell.
    Viszont van,akinek pont az update tette használhatóvá a telóját,bár én furának tartom,hogy 2 készülék ennyire külömböző lehet.Ha jó-ne bántsd.Ha nem,reménykedj,de ha úgysem,akkor szerviz.
    Mert igenis van olyan példány,ami nem merül,jó a hangszóró,pontos a GPS,és a legóvatosabb érintést is veszi.Plusz ujjlenyomattal oldom a telót,mióta megvan.
    Még csak extra vigyázás sincs rá,simán,zsebben hordom,nem hímestojás.Jelenleg 206 app van fent.OK,95% jól bevált és amiből van,abból megvett pró.És igen,appokat is próbálgatok,csak nem minden szemetet.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz mefistofeles #7571 üzenetére

    Nova Launcher Pro-t használok,régóta bevált cuccos.Kicsi,letisztult,gyors,kényelmes.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    Cserébe viszont 100as akkuval nekiindulva az első 10% is baromi lassan megy le.Nincs jól belőve az akku töltés-kisülési görbe,ami nem egyenes,sőt...és emiatt is van,hogy az utolsó 15% inkább "nincs is".Bár 30% alá nem is érdemes menni az akku érdekében,tölteni bármennyiről fel lehet az ilyen akksikat,de a lemerülésre kényesek NAGYON,lényegében egyetlen 0-ra merítés és úgyhagyás már akár végleg haza is vághatja az akkut.Barinőm végzett ki így 2 akkut,nem töltött,elvitte melóban 10%-on a telót,míg odaért,hagyta lemerülni,zenélt,stb,majd táskába 8 órára.Este már furcsa is volt,hogy fél óra alatt teli lett az akksi,és aztán 39%-nál offolt a teló.Nomeg bírt készenlétben fél napot.Kész,kuka.Ezt eljátszotta 2x.Jajj,ő azt hitte,hogy le kell meríteni és úgy tölteni,mint a régieket :W
    Egyébként fullra tölteni sem különösebben muszáj,a 80% egészségesebb az akkunak,mint a 100.Sok készenlétes telónál mindenképp.Ami használva van,mehet 100ig.És csepptöltés sem létezik,100fölött csak a telót tartja "életben" a töltő,de több nem megy bele semmilyen formában.Emiatt lehet nyugodtan egész éjjel is tölteni,hogy mindenképp teli akksival induljon el az ember reggel,ha nagyon hajtja.Nekem még délután is 100on szokott lenni,több,mint fél éves a teló,és addig pedig belenyomok fél óra kijelzőt,1 óra zenét,egy óra telót,wifi,mobilnet sose off.DU kávéház wifim másfél óra net,FB,mellé 1 óra telefonálás este,átlag 70%.Másnap reggal 67% :DDD Szóval megvan a 2 nap úgy,hogy este 40% körül teszem fel.
    Mondjuk az előző samu telóm akksija is bírt 3 évet majdnem...de addigra is megmaradt az 1 napos szint,csak nap végére már bizonytalan volt,ha pl.beütött valami esti program.Bezzeg faterom butateló akksija 7 éve,de még mindig 1 hét+ készenlét :D

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz #56474624 #7873 üzenetére

    Szerintem függ az eszköztől is,a barinőm egy Alcatellel gyilkolt... :DDD
    De egyébként én a 6 alatt tapasztalom,hogy 30tól "nem az igazi",15től pedig negyedóra a használat,de mondom úgy,hogy az első 10%-hoz viszont marhasok idő kell.Viszont Én a működő,belakott,hibamentes telót kizárt,hogy 7esre frissítsem...jó a kijelző,a hangszóró,a GPS,a 3.5ös jack,ujjlenyomatolvasó(októberi mintákkal...) több,mint fél év után is,az októberi 6os frissítést tettem fel és kész,de előtte sem volt gond.
    Valószínűsíthető,hogy nem minden gyártó engedi ugyanaddig merülni az akksit,itt is lehet csak annyit dobtak a 7esben,hogy mondjuk 0.1V-al hamarabbról indul a skála.Ezértis megy most 0%-ig.Mondjuk elehet,hogy a 100% környéki dolog is "kisimult" már a 7esen.
    Nekem mindenesetre jó így,nem hiányoznak a 7es bugjai,az akksit meg megszoktam,hogy így jelzi ki.Végülis stabilan ilyen...és a lényeg,hogy 3D játékot leszámítva(nem játszok telón) mindennel nyúzom,és mégis megvan a 2 nap úgy,hogy egyáltalán nem kell az akksival törődnöm,hogy jajj most ne beszéljek sokat,jajj most nem fér bele egy plusz félórás net,akármi.Ennyi elég is,bőven egy remek készülék akksifronton is.Ennyiért meg...a hardver is kiszolgál mindent.Kár lenne drágábbat venni,csakhogy nagyobb legyen(főleg nyárra),vagy tudjon valami 1%-ban kihasznált funkciót.A kamerája is jó,amire nem,arra ott a digitgépem,úgyis azt viszem,ha olyan.Amúgymeg bulifotónak a jó kis Gearom 2.3megapixeles képe is elég,úgyis jórészt fire&forget pillanatképek készülnek.Még ígyis jobb,hogy van okosóra vagy telókamera,mint akinek nincs :DDD

    Csak ha majd megadná magát,legyen azért csereakksi,most főleg,hogy elvileg ha jól hallottam kifutó modell?Előre meg kár akksit szerezni,a fiókban ugyanúgy megeszi a fene.Bár nem hinném,ha mondjuk 1 év múlva "kénytelen" lennék megint valami árértékbajnokot venni,akkora érvágás lenne.30-40ezer...sajnos nem pénz a mai világban igazából.főleg 2 évre vetítve ennyit könnyű félredobni.Az ember bemegy a boltba,szatyornyit elcsábul,már 15ezer ugrott,és 1 hét alatt benassolja és még csak fel se szed kilókat...

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz azbest #7883 üzenetére

    Jaja,nagyvárosban is más,ha az ember mászkál sokat,állandóan"dobálva van" a teló.Otthon vidéken,főleg letéve alig számít a mobilnet vagy a wifi,nem változik semmi.
    Az tudja még zabálni az akksit,ha az ember olyan helyen van,hogy hol wifi-hol mobilnet gyengéledés van,bár ezen elég jól segít az agresszív mobilnet beállítás,mert akkor nem kínlódik a teló mindenféle kiszűrődő free 1pálcás wifivel.Plusz nem is késnek a netes dolgok,mert a teló ilyeneken kínlódik... :W Bár ígyis van,hogy inkább full kilövöm házon kívül a wifit.A mobilnetet úgyis szórják a feltöltéshez is,csomag is van,sose megy le úgyse.Cserébe "stabilizálódik" a teló.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz quailstorm #7886 üzenetére

    Én adásra vettem észre,hogy gyengébb a Thorom,mint a Samsungom...behoz olyan hálókat a Thor,amit a samu nem,csak épp kínlódik,és csatlakozni nem nagyon tud.A samu arrébb 2 méterrel pl.már hozza ugyanazt a wifit,de fel is tud lépni,megy.A Thoron meg már kettes térerő,de még mindig kínlódás.Ezért is tettem át agresszív mobilnetre,akkor gyorsan ignorálja,amire nem tud ráállni/nem küszködik.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz quailstorm #7888 üzenetére

    Lehet tényleg hibás.Az otthoni wifim jön már a tömbház széléről,és csatlakozik is,pedig vasbeton ház...lent körbe a háztömb körül megy,másodikon lakom.Igaz jobbfajta TP-Link 1043ND router,3 antennával...
    Viszont kávéházban az emeleten,20 méter,2 fal,2500ft-os belső antennás router,már csak kínlódás van,miközben az asztaltársaknak megy.Szintén 2 pálcás nemfelmenős téma,gondolom akkor van ilyen,amikor olcsó a router is,gyenge a vevőantenna,mert ugye elvileg a 1043 se "többwattos" otthon,mégis beszór egy háztömbnyi kört.És azzal elég határozottan van vége is a hatósugárnak,mire látom,már mászik is fel a teló és tölti is az ápdéteket,stb.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz #56474624 #8225 üzenetére

    6os és kész,októberi uccsó patch-al.Semmi bajom azóta sem,én nagyon nem bánom,hogy ejtettem a 7re váltást jó telóval.Még a jack dugóm se akar szétmenni,pedig 3/4 éve nyúzom a Thort.

    Persze más,akinek valami baja volt,sokan kínjukban tették fel.Közben szerintem 99% alkatrészhiba,szerelési hiba minden.ESETLEG tényleg lehet,hogy több beszállító volt.Sokan tényleg eleve patent készüléket fogtak ki,sokan meg szopnak pl.az érzékelési és ujjlenyomatolvasó hibával,GPS-el.
    Szerintem még magának a gyártó cégnek sem volt jó poén ez az egész,és nem oknélküli ennek az eltűnése,majd a majdnemilyen E megjelenése.HW revízió csak így ment.
    BÁR még az E-ről sincs tartósteszt,nagy darabszámú minőségmutató.
    A 7est pedig próbáltam a régi Samsungomon,nem jött be a felület.Egyelőre elég sok a nyűg vele általánosan,nem is véletlen,hogy amiről hallani telóknál,hogy bejön,sokszor eleve a 7.1.1.nem ez az alap...van oka,hogy qvasokan tolták a frissítést.
    Addig a jó,amíg konkrétan semmihez nem kell több.De hát jelenleg pont az van,hogy 6osig támogatott sok alkalmazás is,a minimum igény meg a 4.4 KitKat szokott lenni.Szóval egyelőre nyugi van.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz -=Szabi=- #8222 üzenetére

    Ez miféle app?Gondolkodok egy Band2-ben,mert szétment a régi órám szíja,és jön a strandszezon is,ez elvileg bírja...de kizárt,hogy valami noname izét vegyek.sima óra meg a Gear mellé nem kell többet...
    Kellene egy kicsi,strapás óra,amivel tényleg szinte mindent csinálni,de alapból gáz,hogyha tényleg értesítésnek meg hívásnak nem ír ki hívót/alkalmazást/üzenetet/smsnek nem olvasható csak részben a szövege legalább...
    A topicját olvasom,de egyelőre ott nem találtam infót igazán.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz -=Szabi=- #8229 üzenetére

    Köszi! :R

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz mefistofeles #8815 üzenetére

    Nekem tavaly augusztusi,és semmi baj vele,6os utolsó,a szopásból kihagytam magam,minek,ha megy...akksi bírja,minden működik.
    1 dologért viszont haragszok,50% alatti manuál fényerővel is be van égve az LCD-be a menüsor...hát az S3-asomnak kutya baja nem volt 1 év után...napi kábé 2 óra kijelzőidő,és kellően zavaróan látszik is mozgóképen.Ennél azért jobbat vártam...
    De nem is veszek ilyet,ha kinyíródik/megöregszik.Háklis vagyok a kijelzőre.Amúgyis szar kékesfehér,Miravision ide vagy oda.OLED után szörnyű.
    Nomeg az idő is megy a holmik felett,ugyanabból a pénzből már jobbat kapni,fél-1 év múlva vagy mondjuk akármikor elkezd az akksi öregedni,már nem ezt a procit akarom látni,meg a 720as kijelzőt,5 colt...
    Azért nézzünk bele,eljárt az idő is felette.A lutrizás is zavar,mert más márkánál nem látom,hogy ilyen szórások lennének.Szerencsém volt,annó olcsón kellett jó teló,és kifogtam,de mi van,ha nem így történik,lásd hogy az emberek nagy részénél kijön valami/szop a 7essel,stb.
    A kövi cuccom már valami ismertebb,támogatottabb cucc lesz.Hogy egy nyamvadt tokot nem kapni rá,meg semmi custom rom...jövő ilyenkorra úgyis alsókategória szint lesz.Sajnos az E-vel vártam némi pluszt,nem így lett.Szenzor,extrák is semmi ebben,még VR-ezni se lehet,örülök,hogy annyit tud,hogy elfordítja a kijelzőt,ha megdöntöm,de még azt is szarul,mert vízszintesen lerakva kicsi bizonytalanság és már oldalra is vált...tényleg alig pluszpénzért kapni snapdragont,szenzorokat,fullhd-t,jobb kamerát,normális vakut,egyebeket...1 éves korral már korántsem "best buy",akinek nem egy telózós-fészezós teló kell,hanem kicsit több.Másra nemigen alkalmas sajna,a többi mind nagy kompromisszum.Most éppen vennék helyette Xiaomi Redmi Note4-et,mindenben megveri +10-ért,és mennyi mindenféle plusz,neves gyártó... :U

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Claude Leon #8895 üzenetére

    Nekem itthon a Samsung Galaxy S3 töltőjéről megy,2 amperes,és frankó vastag kábelt vettem hozzá,ugyanúgy tölt,mint a gyárival...
    Annyit viszont tudni kell,hogy telóhozkapott,és pár dollárért fasttechen belefutottam hamis Samu töltőbe,ami a megszólalásig eredeti volt,csak ugye zacsiban.Na az nem jó.Szóval egyébként a GYÁRI samu töltőt tudom javasolni,szerintem ilyen régebbi telók 2A-es EREDETI töltője ugyanúgy jó,aránylag olcsón megkapható,kunyizható.Egyébként kisebb töltővel meg át kell állni éjjeli töltésre,nagyon durva használat kell,hogy ne bírjon 1 napot(több óra játék),pedig az enyém is 1 éves.most épp 2 óra fésszel,messengerrel,21 óra on,semmi repülőmód,2.5 óra beszélgetéssel van 61%-on...majd holnap délután töltöm :DDD

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz User64476 #8897 üzenetére

    És nem félted,hogyha izzik,akkor meg is makkanhat,és a párszázas töltő viszi a telód+amit rajta tároltál+akár memkarit,SIM-et is? :U
    Egy szint alá nem érdemes menni,én még a klón Samsung töltővel se merném tölteni,mert olyan a belseje...sajnos szakmám az elektronika.
    Pont ezen kár spórolni egy telónál,de ez igaz az olcsó USB kábelre is,bár ott inkább csak bosszúság,hogy lassan tölt és hamar megtörik.
    Egyébként én is vettem ilyen 2.1A-es,3 USB-s töltőt annó...asztali lámpát rá mertem kötni,500mA.1 hónapig bírta,nem is melegedett,aztán pukk,eltávozott.Annyit is ért,mint az 1.98 amibe került.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    Egy talán költői kérdés,vagyis kettő:
    -A telóban van egy 32-es SD kari,hozzá formázva,hogy appok is mehessenek rá,hogy lehet arra így másolni?A telót feldugva gépre csak a belső tárhelyet mutatja.
    -A 10.81 gigából csak 4 gigát tudok azonosítani használatban,mégis 8.5 foglalt helyet mutat,természetesen kezelve van Cleaner próval,CCleanerrel,mert gyűlik a "látható" szemét,de hol lehet további 4 giga?2 éves teló,újrarakva nem volt sosem,most sem tervezném,se az appok adatait bebukni,szóval mi lehet a megoldás?
    Most itt vagyok egy telóval,amin alig van valami mert minden a karin,ami app,van 42 giga látszólagos tárhelyem,de nem tudok rátenni zenét,filmet.Ha jól tudom,a kari kivéve winen nem is látszik,ha belső tárhelynek van formázva,de nagyon aggaszt a 4 giga eltűnése és a karira másolhatatlanság.Miért lehet ez?A telónak,kutyabaja,néha játszogatok is,stb,minden működik.Illetve a tárhely szopat most.Várnám a tippeket... :R

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

Új hozzászólás Aktív témák