Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kuruc2

    senior tag

    válasz Runner_fxr #38 üzenetére

    "Érdekesség képen megnézném"

    Az megakemény! :Y :W

    http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Runner_fxr #38 üzenetére

    Nekem nagyon tetszik az itteni élet. Nagyon jól érzem itt magam. Ha olvastad a korábbi bemutatóimat, azokból kiderülhetett, hogy miért. (Azokban több személyes élménybeszámoló van, mint az utóbbiakban)

    Szeretem a szabadságot. :D Itt hatalmas területek vannak, a tengerparton sincs olyan zsúfoltság,...az emberek békénhagyják egymást. :DDD Hirtelen ennyit tudok mondani. Most sietnem kell. :B

    IN GOD WE TRUST!

  • Lauda

    félisten

    válasz Runner_fxr #40 üzenetére

    Amerika nem csak attol amerika, hogy szep helyek vannak ott. Majd ha egyszer kijutsz oda megerted, megerzed, tok mindegy hogy irom, ra fogsz jonni mirol van szo.

  • válasz Runner_fxr #38 üzenetére

    Ezzel én is így vagyok. Egyszer elnéznék oda de nem költöznék át.

    Més que un club!

  • Lauda

    félisten

    válasz Runner_fxr #49 üzenetére

    Szerintem nem vagy vele tisztaban. En elobb koltoznek az usaba, mint nemetorszagba, pedig utobbiban vagyok 10-bol 8 napot. Nemetorszag szep es fejlodik, nekem meg sem tetszik annyira, mint a "vilag" masik fele. Az usa gazdasaga a legfejlettebb es legerosebb a vilagon, minden mas csak ez utan, nem ertem a mondatod. Csorok mindenhol vannak, nezz csak korul amerre jarsz. :)

    Persze nem szeretnelek meggyozni semmirol. Azt csinald amit jonak latsz! ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Runner_fxr #51 üzenetére

    Ja és még valami, olyan jól működő rendőrség és olyan jó közbiztonság kevés országba van, mint Németországba, ez sem egy elhanyagolható tényező.

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Runner_fxr #51 üzenetére

    Nem akartam beleszólni a vitába, mert szerintem jobb, ha mindenki azt csinálja, amit a szíve diktál. Ebbe nem szabad beleszólni. De a fegyvertartás kérdése miatt mégis "fölveszem a kesztyűt". :D Ui itt egy óriási félreérts van, azt hiszem. Előszöris mindenütt van gyilkosság, még Magyarországon is, de, ha az USA-ban történik valami, az az újságok címoldalára kerül. Kicsit túl van túrbózva a dolog. Őrültek (elmebetegek) is vannak mindenütt. Sajnos a gonosz embereket sehol se tudod megfékezni, hogy ne lopjanak, csakljanak, vagy ne gyilkoljanak. És ezeknek tök mindegy, hogy van-e fegyverviselési engedélyük vagy nincs, azoknak mindig lesz fegyverük, azok az emberek nem törődnek a szabályokkal. Tehát a fegyverviselési törvény csak a normális embereket érinti, s ez a bökkenő.

    Ha korlátozzák a fegyverviselést, akkkor a normális emberek védtelenebbek, sérülékenyebbek lesznek. Pl, ha egy rabló betör valakihez, az eddigi törvény valamennyire visszatartotta a rablókat a betöréstől. Ui, ha mindenkinek lehet fegyvere és a törvny támogatja az önvédelmet, akkor a rablók is tisztában vannak azzal, hogy bármikor kiiktathatják őket az élők sorából. De, ha a fegyverviselést erősen korlátozzák, a betörők szabadok randalírozhatnak, mert az emberek nem tudják megvédeni magukat.

    Vagy, ha egy őrült bemegy egy áruházba és löbvöldözni kezd, akkor, ha senki nem viselhet fegyvert, csak a rendőrök, akkor a rendőr megérkezéséig a gyilkos kedvére lövöldözhet, míg, ha lehet a közembernek is fegyvere, akkor hamarabb lekapcsolhatják a gazembert.

    Jelentősen a jelenlegi elnők hatása is az, hogy a világon olyan rossz híre lett az USA-nak, és az is az ő számlájára írható, hogy a fegyvertartást annyira elítélik mindenütt. Persze, mert teljes egyeduralmat akar, és azt akarja, hogy az embereknek ne lehessen fegyverük, mert, amíg lehet fegyverük, addig az állam nem tud bármit csinálni, az emberek föllázadhatnak ellene. De, ha senki nem viselhet fegyvert, akkor az állam az egyeduralkodó. Szóval sok oldala van a dolognak. Én a fegyverviselés mellett vagyok. :K Elhiszem, hogy ez nektek megdöbbentő, de sajnos megértem, hogy az információ elcsavarása vagy hiánya oda vezet, amilyen véleményen most ti vagytok ezzel kapcsolatban. :B

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Runner_fxr #54 üzenetére

    Itt most nem az a kérdés, hogy Németországban miért nincs rá szükség. Az amerikai szabadsághoz ez is hozzátartozik. Az előzőekben írtam róla, hogy miért. Aztán az USA-ban mindig is volt fegyvere az embereknek, már a kezdetek kezdetétől fogva. Amerika valóban "vadnyugat" volt..és a fegyverviselés megmaradt. De hidd el, hogy éppen azért, mert hagyománya van, sokkal megfontoltabban és óvatosabban használják, mint gondolnád. Ha "Józsi bácsinak a panelban" is lenne fegyvere, akkor nem kellene annyira tartania a betörőktől, de persze csak akkor, ha ezt mindenki tudná róla. :DDD

    Pont az a lényeg, hogy a kis embereknek is kell, hogy legyen fegyverük, hogy meg tudják védeni magukat. Egyébként nem jól tudod, a közbiztonság nagyon is jó az USA-ban! :K Csak, mint minden USA-van kapcsolatos hírt, eltorzítják ezt is. Óriási USA-ellenségességet táplál a tömegkommunikáció.

    Egyébként az USA-.ban nagyon jó a rendőrség is és nagy hatékonysággal dolgozik! :R Sok a börtön is, nem vacillálnak, pillanatok alatt bedugják a dutyiba az odavalókat. Viszont amikor pár éve Magyarországon jártam, úgy tapasztaltam, hogy Budapesten sokat romlott a közbiztonság. Sőt, vidéken is. Nem akarok részletekbe menni, de konkrét példákkal tudnám bizonyítani ezt, ha kellene. Itt meg előfordul, hogy renszeresen nyitva hagyjuk az ajtónkat, de hál'Istennek nem volt betörés. Pedig olyan is előfordult már, hogy, az ajtónkat a szél teljesen kitárta.. szóval sarkig nyitva volt egész nap.

    Mi a tanulság? Ne higyj a híreszteléseknek! :D Mindenről győződj meg magad.

    Azon most ne kezdjünk el filozofálni, hogy miféle nemzet az USA? :DDD :DDD :DDD Mindenki jól tudja, hogy bevándorlókból áll, de ettől még egységes . :K

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

  • Lauda

    félisten

    válasz Runner_fxr #51 üzenetére

    Persze ertem amit irsz, csak annyi hibadzott az egeszben, hogy anelkul irtad, hogy nem mennel oda lakni, hogy meg nem is eltel ott. Hany meg hany ismerosom szeretne mondjuk angliaba elni, holott nem is volt meg ott soha. Szerintem ahhoz, hogy az ember el tudja ezt donteni, ott kell elni egy ideig, hogy erezze a legkort, az ottani eletet, lehetosegeket, ezt cikkekbol es az internetrol nem tudja eldonteni az ember. :)

    A fegyvertartasrol az a velemenyem, hogy ha a betoro tudja, hogy nekem is van valoszinu, lehet nem fog probalkozni es jo ha meg tudom magam vedeni akar azzal is. A bunozesre nem tudok mit irni, nem ismerem az aranyokat, de ott el 300 millio ember es akarmi van telefujjak vele az osszes mediat. ;) En ott ahol jartam jol es biztonsagban ereztem magam, az utakon se akartak megolni soha. Amugy ha setalsz egy varosban pontosan tudod melyik kornyekre nem szabad bemenned, de ez minden nagyvarosban igy van barhol a vilagon. Nem hinnem hogy az usaban rosszabb a kozbiztonsag, mint a nagy atlag. ;)

  • válasz Runner_fxr #49 üzenetére

    Így vagyok vele én is. Ha már mennék akkor valami nem túl távoli helyre mint például Németország. Itt egyébként már voltam is és tetszett. USA engem szimplán nem vonz.

    Lauda: jártam már a barlangon túl, ettől miért rossz ha én nem szeretném elhagyni a szülőhazám?

    [ Szerkesztve ]

    Més que un club!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Runner_fxr #69 üzenetére

    Hát, nem tudom, hogy te honnan vetted az információidat az USA-ról, de nagyon más a tapasztalatom, pedig több, mint 16 éve kint élek és 34 USA államban megfordultam. :B Azért annyira nem tévedhetek szerintem, hogy ne vettem volna észre azokat a dolgokat, amikről írtál. DE totál más a véleményem. :K Előszöris, amíg Magyarországon éltem, az első benyomásaim már akkor sem a hollywoodi filmekből szedtem, hanem amerikaiaktól, mégpedig személyes beszélgetésekből. Aztán 1983-ban volt az első USA látogatásunk, amikor egy hónapot tölthettünk Californiában (nem magyarországról kivándorolt!!!) amerikai barátoknál. A kivándorlók véleménye ugyanis nagyon megoszlik, mert sokan illegálisan élnek kint és természetesen más környezetben, más tapasztalatopkkal gazdagodnak ... vagy inkább szegényednek. :B

    Fogalmam sincs, hogy miről beszélsz, amikor ezt írod: "Az idióta fegyvermániájukról nem is beszélve, meg a népbutító mentalitásuk sem épp szimpatikus. Ami nálunk megy "kicsiben" a tv2-n és rtl klub-on, azt ők ott nagyban nyomatják, kéne a fenének." 1) Soha senkinél nem láttam fegyvert utcán. Azt tudom, hogy a szomszédainknak van és nekem ez inkább megnyugtató, mint idegesítő. Látszik, hogy abszolút nem érted a logikáját a dolognak. Ha figyelmesebben elolvasod azt, amit eddig írtam erről. akkor megértheted. De nem akarok erről többet írni, mert már eddig is elég szájbarágós voltam....szerintem. :DDD 2) Abszolút nem értem, hogy mit akarsz ezzel mondani, hogy "népbutító mentalitásuk"????? Miről beszélsz??? Légyszi részletezd, fejtsd ki részletesen. Soha semmi ilyesmit nem tapasztaltam. :N

    Pláne nem megkeseredésből mentünk ki.. Haha. Aki ismer, az tudja, hogy mennyire szeretem Magyarországot és soha nem szoktam rosszat mondani róla. Nem dícsérem az USA-t, mert nincs szüksége az én dícséretemre. ;] Kimondhatatlanul szeretek itt élni. :)) Totál otthonomnak érzem. Pedig itt is vannak szegényesebb helyek, sőt, jelenleg szegényesebb környéken élek, mint, amilyen helyen a magyarországi házunk volt. És mégis jobban tetszik!! :K Mégpedig összehasonlíthatatlanul jobban!!! Erről ennyit. És mégegyszer mondom, nem megkeseredett voltam, ui abban az időben, amikor eljöttem, nem volt még ennyi ok a megkeseredésre. :N

    Amit a szülőkkel kapcsolatban írsz, azt teljes mértékben jónak tartom. :R

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

  • Dhampir

    félisten

    válasz Runner_fxr #73 üzenetére

    A vidéki Amerika sok esetben konzervatívabb és másféle arcát is megmutatja az Egyesült Államoknak, az európai oldalról látszólagos New York-centrikussággal ellentétben. :)

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Runner_fxr #73 üzenetére

    1) Manapság a skype és társai korában a kapcsolattartás nagyon könnyű. :K

    2) Brutális mészárlások máshol is történnek, :((( csak az USAbeliek jobban ki vannak hegyezve a fegyvertartás elleni uszításra, ui a jelenlegi elnök szembemegy az amerikai nép akaratával és szüksége van a nagyvilág hangjára, hogy véghez tudja vinni a törvényjavaslatát. Sajnos Indiában, Kíbában is és másutt is vannak brutális gyilkosságok. Még Magyarországon is. Kérdés, hogy melyik fegyver humánisabb, (ha egyáltalán kérdezhetek ilyent). A balta, a kasza, a kés stb vagy a golyó?? A gyilkosoknak MINDIG lesz fegyverük, ha tiltják, ha nem. Legfeljebb a nép nem tudja megvédeni magát.

    2) Az USA-ban rengeteg az olaj. Bőségesen elég lenne, ha Obama engedné kitermelni. Erről ennyit.

    3) a 9/11 utáni a háborúzás oka egyértelműnek kéne , hogy legyen. Szégyen, hogy még ma is vannak olyanok, akik az amerikaiakat gyanusítják 3000 amerikai halálba küldéséért. :W Ez a beteges gondolkodás tényleg elveszi az ember kedvét minden értelmes beszélgetéstől...és még attól is, hogy hazalátogassak. :((

    4) "Hogy akarsz így békét, hogy mindenkinek fegyvere van?"
    Mit gondolsz, ha az ukránoknak lett volna elég minőségi fegyvere, akkor is meg lehetett volna félemlíteni őket a szavazáskor? Vagy azt gondolog, hogy eddig arról álmodtak, hogy oroszországhoz tartozhassanak? :DDD

    5) "...a népbutító médiát, valóság showk, jerry springer stb. A ratyi divat, a legtöbb baromság Amerikából jön, ez is tény"

    Én inkább úgy mondanám, hogy bolond az, aki megveszi ezeket a műsorokat, produkciókat. :DDD Nehogy azt hidd, hogy itt ez a menő. Nálatok nincs választék, de itt csak kevesen lelkesednek ilyesmikért. ..mégha a kevesek milliókat tesznek is ki, ui 3száz millióból természetesen akad igénytelenebb réteg is, akik vevők ezekre.

    6) Itt se minden jó és szép, de bizony főleg jó és szép, nem pedig "nyilván az is van neki" :DDD

    Ha a válaszaim bárkit is sértenének, kérem a moderációt, hogy lépjen közbe és törölje az idevonatkozó hsz-okat, természetesen Runner_fxr-ével együtt. :)

    Elnézést a hibákért, sietnem kellett.

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Runner_fxr #76 üzenetére

    ad 1) OK, megértem. ;)

    ad 2) Nem erről van szó és különben sem beszélünk a gyilkosok színéről stb., de bárki is az elkövető, az nem normális.

    "Kicsit" tájékozatlan vagy az USA-val kapcsolatban. :B Igen, úgy van, ahogy mondtam. :K Sőt, az USA-ban van a világ 2. legnagyobb olajmezője. Azt mondják a szakértők, hogy ennek köszönhetően az USA teljesen független is lehetne a külvillágtól, vagyis nem szorul importra.

    ad 4) Ne ferdít"sük" el a dolgokat. Mondtam már, hogy az USA-ban MINDIG lehetett fegyvere az embereknek és nem fegyverzi föl őket senki. :DDD Vadász és egyéb engedély kell hozzá, elmebetegek nem kapnak fegyvert. Teljes félreértésben vagy. Próbálj meg az itteni embereknek hinni az itteni dolgokkal kapcsolatban, és ne hidd, hogy te és az otthon élők nálunk jobban tudjátok, hogy mi van itt. :DDD

    ad 5) Moslékot csak a disznók esznek. ;] Itt nem sokan nézik azokat a műsorokat, amikre céloztál. Megmondom őszintén én azt se tudom, hogy miről beszélsz. Soha nem nézek és nem is néztem olyasmit. :N Gyanítom, hogy a fő fogyasztók nálatok vannak. Pedig nem lenne kötelező. Reklamálj a saját TV-teknél, hogy ne vegyenek többé moslékot. Senki nem erőlteti rátok. Ti veszitek meg.

    ad 6) Egyébként én már akkor is szerettem az USA-t, amikor még nem laktam kint, azóta ez fölerősödött, mert nem csalódtam, sőt. Az emberek rendkívül figyelmesek, törődők, gondoskodók, stb. Na, de hagyjuk. :B Még valami. Azt írod, hogy nem szeretnéd, ha a németekről ill Németországról valaki rosszat mondana. Ezt próbáld jól megjegyezni s megérteni, hogy én is ugyanezt várnám el tőled. :B pl én se Magyarországról, se más európai országról, se egyéb országokról, se azok lakóiról soha nem szoktam negatívan beszélni. Érted? Ezt várnám el tőletek is fordítva. Vagyis mindenki maradjon meg a kaptafájánál, azaz mindenki arról mondjon kritikát, amit jól ismer. Különösen érvényes ez a negatív kritikára. Nem szoktam a magyar elnököket, politikusdokat pellendérezni, mert egy ideje nem élek ott és elhiszem nektek, hogy ti jobban ismeritek az ottani politikát és az ottani helyzetet. De nem lenne ugyanez szép tőletek is?? ;] Nem gondolod, hogy az itt élő emberek jobban ismerik az itteni helyzetet? Nagyon jó érzés lenne, ha hitelt adnátok a szavainknak és nem mindig ti akarnátok megmondani a tutit minden országról és mindenről a világon. :U :B

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Runner_fxr #78 üzenetére

    Egyáltalán nem haragszom rád, csak inkább hüledezek és ámulok a félretájékozódottságodon. :B :( Pl liberizmusról beszélsz, ami megint pont nem a legjellemzőbb az USA-ra, ui leginkább konzervatív a szó eredeti értelmében, vagyis nem szabados, hanem hagyományőrző. Obama és a jelenlegi kormány valóban liberális. De esetleg olvasd el ezt az írásomat. Ott szó van erről. :B

    Aztán korábban írtál a "ratyi divatról" Na ezt se értem pontosan. :DDD De erről is írtam ugyanabban a cikkben.

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

  • Lauda

    félisten

    válasz Runner_fxr #80 üzenetére

    Kettotok huledezese kozott az a nagy kulonbseg, hogy talmida ott el, te meg az alapjan alkotsz velemenyt, amit olvasol itt ott. :)

  • deja vu

    addikt

    válasz Runner_fxr #73 üzenetére

    Hatalmas+
    Az egész családomnak ugyanez jön le. Hozzák ide a szemetet meg a népbutító szarokat. A 2001-es dolog is erősen sántít. Olyan mintha az egész világot el akarnák nyomni.

    Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

  • deja vu

    addikt

    válasz Runner_fxr #87 üzenetére

    Inkább ne menj bele ilyenekbe mert törölni fogják az egész topicot.

    "Még jó hogy nem az Amerikaiak kritizálják Magyarországot."
    Csomószor kritizáltak minket, és meg akarták mondani mi a helyes, nem csak abban az egy kérdésben.

    De mint mondtam korábban nekem sem tetszik, hogy mindenhova bepofátlankodnak, és eljátszák a világrendőseget. De ez itt tiltott téma és nem megyek bele jobban. Sokat tanultam itt, megtudtam azt is ebben a fórumban, hogy mi vagyunk kiéhezve az ő szemetükre ami már nekik sem jó, "ők szellemileg fölöttünk állnak".

    Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Runner_fxr #87 üzenetére

    Bocsánat, de "mintha" először az USA lett volna megtámadva 9-11-kor, nem pedig fordítva. ;] De tényleg ne menjünk tovább!! deja vu szavaiból pedig már nem csak egyszerű kritika, hanem egyenesen gyűlölet süt. :U

    Egyikőtökre sem haragszom, csak gondolkodjatok el azon, hogy honnan és hova vezet ez!!!! :Y

    Az én sorozatom az itteni tájat, embereket és egyéb érdekességeket hivatott bemutatni. Ha valakit nem érdekel, vagy nem tetszik neki valami, nyugodtan kikerülheti, senki sem kényszeríti arra, hogy elolvassa az írásaimat. :DDD

    A jövőben kíméljük meg egymást az értelmetlen vitáktól! Van értelmes vita is, de ahhoz az kell, hogy mindegyik fél figyelmes és befogadóképes legyen, vagyis ne gondolkodás NÉLKÜL szajkózza az előre besúlykolt előítéleteit. ;]

    Peace! ;)

    IN GOD WE TRUST!

  • deja vu

    addikt

    válasz Runner_fxr #89 üzenetére

    Látod, megkaptam hogy gyűlölet süt a szavaimból csak azért mert le mertem írni az igazságot, hogy folyton beleszólnak az ügyeinkbe, amikor semmi közük hozzánk, nehogy már az amerikaiak mondják meg nekünk, hogy mit csináljunk, nem ők élnek itt. Meg ne üssék bele az orrukat más országok ügyeibe. Semmi közük senkihez, foglalkozzanak magukkal. Tényleg semmi értelme a vitának, mert ő ezekről a dolgokról nem tud semmit.

    Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

Új hozzászólás Aktív témák