Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joghurt

    addikt

    Értem én, hogy ez a kiadott PR-cikk minimálisan szerkesztett változata (ami pár órával korábban jelent meg pl. a Hvg-n, és még néhány helyen, ahová a Voda befizette), de pontosítsunk annyit, hogy a "távolról is képes lezárni a kerékpárt" kitétel csak a riasztó élesítésére vonatkozik, fizikai lelakatolásra, neadjisten a bringával eltekerő fémgyűjtő menet közbeni megborítására nem alkalmas.

    Van egyébként több ilyen követő is; tipikusan autó-távirányító méretű készüléket kell pl. a nyereg alá eldugni. Az egyik bringás oldalon készült is összehasonlítás néhány típusról.

    A tej élet, erő, egészség.

  • joghurt

    addikt

    válasz Kékes525 #2 üzenetére

    Kiindulási alapnak vannak bűnözési statisztikák, amikből pl. az Otthontérképen is böngészhetsz fajtánként. (Igaz, ott nincsen külön kategória a kerékpároknak, ráadásul sok bringalopást be sem jelentenek, mert a rendőrök úgyis tojnak rá.)
    Utána nyilván az a céljuk, hogy a Velotrack által érzékelt eseményekkel tuningolják ezt fel.

    Én azért erősen szkeptikus vagyok ezzel a feature-rel kapcsolatban. Vagy tele lesz az adatbázis az összes figyelmetlenség miatti téves riasztással, vagy az appnak kell fasiszta módon megkövetelnie a riasztások nyugtázását.
    Ráadásul az "események" számának önmagában kevés az értelme. Ha valahol csak egy lopás van, viszont ott senki más nem járt, az relatíve veszélyesebb hely, mint ahol 10 lopás van, de sokezer bringa fordul meg naponta. És itt megint csak a Velotrack felhasználók által rögzített forgalomhoz lehet viszonyítani. Esetleg (üzleti felhasználásra jogilag kétséges módon) más bringás appok adatait is lenyúlni és belegyúrni.

    A tej élet, erő, egészség.

Új hozzászólás Aktív témák