Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz [CsuCsu] #8 üzenetére

    Azért ne becsüld ám le az androidos játékosokat sem. Nézd meg a kínai piacot, kb csak az ingyenes játékok mennek, de igen súlyos pénzeket beleölnek az emberek a mikrotranzakciókba. De úgy az egész keletre ez a jellemző, nem vesznek meg egy 5 dolcsis játékot, mert az drága, de simán elszórnak heti 10 dolcsit mikrotranzakción keresztül.

    A legtöbb droidos játékban a bálnák vagy kínaiak vagy oroszok. Pl amivel én játszok, a legmagasabb VIP szintre feljutni 12.000 dollár körül van. Nem viccelek. Nos ebből van a szerveremen majdnem 30 db, ebből 1 német, 8 arab, a többi kínai. Az enyém a legújabb szerver, szóval itt még kevesen vannak.

    Csaj úgy mondom. Ettől függetlenül én is úgy tudom iPhone-ra jobban megéri fejleszteni, de azért nem annyival. Plusz talán inkább egyszerűbb és olcsóbb mint hogy abszolut értéken többet hozna.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • micafighter

    nagyúr

    válasz [CsuCsu] #8 üzenetére

    Azért ez ennél jóval bonyolultabb. Az egy főre/telefonra eső átlagos penzkoltes se jó mérce, mert a gyereknek pl nem hiszem, hogy túl sokan vennének drága telefont, még ha meg is engedhetik, így iPhone alapból kilove. A te mérőszamodat máris rontja ez a telefon vásárlás, de nem minden játékfejlesztő célközönsége a gyerekek.

    Úgyhogy inkább egy célközönség vásárlási hajlandóságát kell vizsgálni, úgy lehet eldönteni melyik platform a profitábilisabb egy adott alkalmazáshoz. Pledaul ha én egy konyhai receptekkel foglalkozó alkalmazást akarok csinálni, akkor leginkább a háziasszonyok a célközönség, és az lesz a kérdés, hogy ők melyik platformot preferálják, és melyik platformon milyen a vásárlási hajlandóság/vagy mennyit költenek. De itt a cikk első sorban ugye játékokról szól.

  • Timer

    veterán

    válasz [CsuCsu] #8 üzenetére

    Nyilván többet költenek, amikor többszörösébe kerül minden rá, mint ugyanaz a kategória Androidon. Nemrég vettem tabletet, és nagyon elgondolkodtam, hogy android modell helyett ipad-et vegyek. ott ment el a kedvem, amikor elkezdtem nézegetni a szoftverek árait. Nevetséges összegbe került már egy profi email kliens is, pedig az Androidon sem olcsó. RSS reader szintén... Szóval, úgyis lehet sok pénzt keresni a telefonon, ha sűrű a fillér, meg úgy is, ha kevés a forint. A jelek szerint utóbbi taktika jobban fekszik a piacnak.

    @janeszgol: ugyan mitől lenne egy M5 bóvli? Komolyan érdekelne, mert ebben az ársávban (max 125 ezer, de én 118-ért vettem) maximum az iPad 2018 jöhet szóba, az meg nemhogy nem jobb hardverben, hanem konkrétan rosszabb az M5-nél. Sebességben szintén. Az iOS / Android kérdés szubjektív, szóval abba ne menjünk bele, csak a specifikációt, és az általános minőséget nézzük!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák