Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathulhu

    addikt

    válasz b. #157 üzenetére

    Teljesen egyetertek veled. Azt saccolom az AMD-nek van 2-3 eve arra, hogy HPC piacon versenykepes hardware ES software* comboval alljon elo, kulonben az nVidia behuzza az osszes superszamitogep es tsai tendert, ahol az intel az utobbi evekben szvsz csak azert volt jelen, mert az nVidia melle kellett valami CPU is, de mar reg a GPU hatarozza meg a teljesitmenyt. Az a baj az intel szerintem Rajaval nagyon rossz lora tett...
    De azert a mobil piacot se felejtsuk, evi 400 milliardos uzlet, ami 100%-ban ARM. Illetve IoT az meg egy 450 mrd. Az mar csak az ARM rossz(abb) uzletpolitikaja, hogy ezekbol o "mindossze" 2 mrd-ot (~0.25%) tudott magaenak.

    *ez az ami AMD reszrol altalaban el van hanyagolva es enelkul nincs HPC, lehet akarmennyi tflops is a GPU. Viszont ha jol tudom a 1.5 exas Frontier szerzodesben a hardware mellett kulon tobb eves software fejlesztesi finanszirozas is jar az AMD-nek, szoval annak lehet gyumolcse addigra.

    [ Szerkesztve ]

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

  • Egon

    nagyúr

    válasz b. #157 üzenetére

    Az ARM szerintem csak ott lehet életképes, ahol nem kell x86 vonalról portolni szoftvereket (pl. önvezető autók stb.).
    Ezzel a lépéssel (no meg a platformosodással) szvsz leginkább az Intel került nehéz választás elé: ha nem jön be a dGPU projektjük (márpedig a jelek szerint nem lesz valami sikertörténet), akkor valamit lépniük kell az AMD ellen, különben lőttek a szuperszámítógépes (és egyéb GPU-intenzív) projekteknek. Az nV oldaláról pedig - x-86 licensz hiányában - elérhetetlenek azok a projektek, amikben fontos a kompatibilitás. A két cég választhat: vagy bukják ezen piaci szegmenst, vagy - bármennyire is fújnak egymásra - kényszerből "összeházasodnak", és az Intel támogatja az NV-Link-et pl. (vagy az nV az Intel megoldását).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák