Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Sir Ny #36 üzenetére

    Nem csak számítási kapacitás kérdése. Már egy régi számológép is sokkal gyorsabban számol, mint az emberek 99,99%-a. Egy mai PC olyan műveleteket megold másodpercek alatt, amire nekünk hónapok kellenének. Egy szuperszámítógép meg annak többszörös számítási kapacitásával bír. Mégis buta mindegyik mint a tök a mi mércénk szerint. Tudata meg végképp nincs egyiknek se. Ha a mai szuperszámítógép kapacitását megszorozzuk százmillióval, akkor is csak számolni tud majd gyorsabban, de nem lesz okosabb.

    Úgy is mondhatjuk, hogy a mai számítógépek hardverben már rég erősebbek mint az emberi agy, de szoftverben, architektúrában sehol sincsenek ahhoz képest. Talán kicsit ahhoz hasonlít a dolog, mintha dimenziókról beszélnénk. A mai mesterséges intelligencia, a számítógépek 2 dimenziósak és még mi sem tudjuk azokat 3 dimenzióssá tenni, mert túl buták vagyunk hozzá. Ehhez szükség lenne egy olyan lényre, akihez képest mi olyanok vagyunk mint nekünk egy egysejtű lény. Nevezhetjük istennek, vagy félistennek is.

    Amúgy is az embertől kell tartani, nem a robottól.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • zeorsdfd

    senior tag

    válasz Sir Ny #36 üzenetére

    Hehe, nem volt cinikus a hozzászólásom, bár ha annak érződik én úgy is örülök.
    A gond az, hogy tévedsz, a tudat alig volt megfigyelve eddig tudományos módon. A viselkedés volt megfigyelve, amiből következtetéseket vontunk le a tudatra vonatkozóan. Az állatnál nagyjából ebben ki is merül a kutathatóság. Ám az ember esetében egészen más viszonyban vagyunk a tudattal és a viselkedéssel is. Ezt a radikális különbséget néhányan felismerik.
    Nem akarok én semmit sem cáfolni, felőlem akár lehetne is gépi tudat. De abban biztos vagyok, hogy az emberinek megfelelő értő, érző és szabad akarattal rendelkező entitást csak akkor lehet csinálni, ha előbb megértjük saját tudatunk mibenlétét, a saját, jól ismert(? [na, ez az irónia!]) gondolkodásunk megfigyelésével. Sok tökkelütött mesterséges intelligencia kutató van, de akik nem ilyenek ezt bizony axiómának veszik és nem is tehetnek mást. A többiek csak egy primitív és félreértett tudatdefinícióval dobálóznak.

Új hozzászólás Aktív témák