Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ToMmY_hun

    senior tag

    válasz bambano #115 üzenetére

    Oké, de én ebben a cikkben sem látok számokat. Egyébként azt sem értem, hogy miért processzormagokban gondolkozol. A legtöbb processzorba integrált eszköz teljesen felesleges ha neurális hálót építünk belőle és biztos vagyok benne hogy költség, fogyasztás és teljesítmény tekintetében sem éri meg azzal megvalósítani. Nagy eséllyel azért próbálkoznak ezzel, mert van egy nagy számításteljesítményű géppark, ami itt és most rendelkezésre áll és tesztelésre jó. Azonban egy saját, erre a célra készített hardver kisebb helyen, nagyobb integráltság és hatékonyság mellett képes ellátni ezt a feladatot. Mondok is példát. CERN adatleválasztó, ami a részecskék ütközésekor létrejövő hatalmas adathalmazból válogatja le az információkat. Neurális hálóval oldotta meg egy magyar fiatalember, iszonyat olcsón és hatékonyan.

    Amit írtam nem téves, csak nagyságrendileg nem passzol az emberi agy komplexitásához. Egy kisebb modellt különösebb probléma nélkül lehet csinálni bármelyikben a felsoroltak közül.

    C programmers never die, they are just cast into void.

  • #65755648

    törölt tag

    válasz bambano #115 üzenetére

    Márpedig a számaid teljesen tévesek és hatalmas csúsztatásra épülnek, így a következtetésed is helytelen.
    Arra a feltételezésre építesz, hogy 1 neuron = 1 processzormaggal. Ez persze nincs így, egy processzor összehasonlíthatatlanul komplexebb és "okosabb" mint egy neuron. Ha analógot akarsz találni a neuronra, akkor legközelebb jelenleg a tranzisztor áll hozzá funkciójában, bár persze számos képessége még hiányzik ahhoz betölthesse egy neuron szerepét. Így jelenleg inkább szoftveresen szimuláljuk a neuronokat, de már most sem kell egy teljes processzormag egyetlen neuron valós idejű szimulálására.
    De lehet hogy a tranzisztorok lesznek idővel "felokosítva" neuron szintűre (vagy max néhány tucat tranzisztor együttese).
    Tranzisztorból pedig jól állunk, konzumer procikban is 1milliárd fölött járunk már. Mindjárt nem bolygó méretű, hanem csak szoba méretű számítógépről beszélünk, aminek a hardvere nem fantasztikum, csupán 1-2 lépéssel van a mai technológia előtt.

Új hozzászólás Aktív témák