Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SirCsimbók

    tag

    válasz Dilikutya #152 üzenetére

    mielőtt elkezdeném, leírom, hogy (#154) SirCsimbók HSZ-em nem neked ment (igazából volt annak jelentése, de lényegében csak úgy az éterbe küldtem bele)

    "Megnyugtatlak, egy ilyen IGP pont akkora, és annyiba is kerül akkora tételben, ahogy készül."
    a méret vonatkozásában hiszek neked, de azt nem hiszem el, hogy egy ilyen őskori alapfokú technológián alapuló videovezérlőt ne lehetne lényegesen olcsóbban kihozni, mint a mai 3D-gyorsítós IGP-ket

    " Én láttam olyan 2002-2003 környéki Fujitsu Siemens gépet, amiben a nem-Intel IGP egész egyszerűen nem bírt az 1280*1024-es felbontással, vibrált a kép."
    lehet hogy a hiba nálatok volt, azaz szerintem az 1280x1024 nem kimondottan 4:3-as, 16:9-es, 16:10-es felbontás. talán 1280x960-nal (1280/4*3=960) kellett volna próbálkozni (ez egyébként csak egy tipp). lehet hogy az a 2D-s kártya ilyen retardált felbontásra nem volt felkészítve/optimalizálva. (a "retardált" -- mielőtt magadra vennéd -- nem neked szólt. egyszerűen nem értem, hogy ki a fene találta ki ezt az idióta 1280x1024-et [meg főleg minek], ami egyszerűen semmilyen általam ismert standard képaránynak nem felel meg).

    "És a full HD videót, flash-t, Youtube videókat illik elbírnia egy IGP-nek ma már."
    az én tapasztalataim azt mutatják, hogy a YT-videók a CPU-t dolgoztatják. tehát egy megfelelő CPU (azaz nem muszáj annak bivalyerősnek lenni méregdrágán) plusz egy 2D-s kari, és a jutubis videó jól fut

Új hozzászólás Aktív témák