Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz .LnB #5 üzenetére

    Miután azt nem írtad le, hogy mégis miben 'okoskodtam', találgatnom kell (a gondolatolvasás képességével sajnos nem bírok - biztos születési rendellenesség).

    Ha a billion - milliárd közötti különbségre való felhívás csípi a szemed, akkor teljes mellszélességgel kiállok a megemlítése mellett. Sajnos az angol nyelvű forrásokra való támaszkodásnál egyre többször látom, hogy angolosan írják le a szavakat (billion - milliárd pedig e téren nagyon sűrű példa), de ennél kacifántosabbak is akadnak (kedvencem még Irak angolosan Iraq-nak írva, vagy Tajvan Taiwan-nak).

    Majd szépen mindenki eldönti, hogy ez grammarnáciskodás, vagy egy elírásra való figyelemfelhívás. Én jobban örülnék, ha ez nem 'okoskodásnak', hanem inkább a helyes megfogalmazás és írásmód alkalmazására való felhívásként értékelnék az emberek.

    Aztán természetesen az is előfordulhat, hogy a lektorálásnál követtek el ilyen hibát (nekem is javítottak bele címlapos írásomba úgy, hogy a megfogalmazás hibás lett.)

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • nemlehet

    őstag

    válasz .LnB #5 üzenetére

    ŐŐŐ nincs igazad. A billió a magyarban 10^12-t jelent a milliárd meg 10^9-t. Nem kis különbség. A magyar billió az angolban már trillion. Szóval nagyon nem mindegy.

    Amúgy sok szempontból nem értek egyet a cikkel. Alapvetően az író a technológiai hátrányra vezeti vissza az nvidia előnyét, de szerintem meg a sokkal jobb marketing az ok. A Fermi idején a zöldek kártyája evett sokkal többet mégse veszítettek ilyen látványosan piacot.

    Az nvidia valahogy jobban belenyúlt a néhány éve felkapott "geek" és "nerd" világba. Rengeteg nagy streamert támogatnak (pl néhány éve PhantomLord is kapott 2 Titant emlékeim szerint amit kb minden egyes adásban mutogatott) , illetve mivel drágább azonos kategóriában sokan azt hiszik jobb is. Lsd. Tirexi. Ő megmondta, hogy "Az GTX jó, az AMD meg szar, laggol".
    Rengetegen nézik, sok vérpistike azt se tudja mire jó a a "videjókárd" és megy GTX-et venni mert az a jó. De pl 9gag-en megosztott gaming PC képek is mind GTX-el készülnek (4way 980 sli mert az annyira megéri ugye). Ebből az egyszeri embernek az jön le, hogy az Nvidia a legjobb és ilyen gépet fog keresni.

    Az előre összerakott tecsós és ósanos gépek 95%-a is Intel+nvidia, laptop szintén. És ez nem azért van mert az az olcsóbb, vagy ár/teljesítményben jobb lenne.

    Szóval a technológiai hátrány egy dolog. Ez igazából csak a fogyasztásban jön ki ami sok embert igazából nem érdekel. Valószínűleg én is az erősebb kártyát venném azonos áron és nem érdekelne a fogyasztás és a zaj, mert amikor igazán hangos a kártya úgy is füles van rajtam, alapjáraton meg mindegyik csendes, főleg custom hűtéssel.

    Szóval véleményem szerint a hátrány az a MEGFELELŐ médiumokban a marketingjelenlét hiánya és a be nem váltott ígéretek miatti csalódottságból adódik 90%-ban.

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák